Yeni nesil laptoplarda çift depolama kullanma

Bu konuyu okuyanlar

aytaç melih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhabalar shiftdelete takipçileri.....
benim sizlere sormak istediğim ve sürekli düşünüp de cevap bulamadığım bir soru var benim laptopum da dvd girişi yok ve ben bilgisayarımı hızlandırmak zorunda olduğumdan 256 gb ssd takdım ve 1 tb lık diskimi sökdüm bilgisayarın içine bakıncada dvd yerinin (normalde başka modellerinde var)hiçbir bağlantının olmaması. açıkcası ilk sorum ben 2 diskimi nasıl içersine monta edebilirim evet biliyorum bu kolay bir soru değil ama sizlere sormak istedim çünkü yardımınıza ihtiyacım var. sizlerle bilgisayarımın modelini paylaşıcağım ve belirtmek isterim hdd yi harici olarak 3.0 desteki bir disk kutusunda kullanıyorum ama yeterli verimi alamıyorum misal içinw bir uygulama koymakdan korkuyorum açıkcası çünkü küllandığım programlar genellikle data transferinin bol olduğu programlar.bildiklerini paylaşan herkese teşekkür etmek isterim ve iyi forumlar dilerim.

laptopumun modeli tam olarak şöyle:
Asus VivoBook x540u i5-8250u 12 gb Ram (orjinalinde 4 vardı 8 gb ben ekledim) 256gb ssd (orjinelinde 1tb hdd vardı) mx110 ekran kartı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Emin olmak için soruyorum, ürünün içerisinden çıkan SSD 2.5" boyutunda mıydı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
içerisinden ssd çıkmadı kendim satın alıp ekledim ama evet boyutu 2.5" di
Üründe M.2 girişi vardır. Alttaki resimdeki girişe benzer. Buraya M.2 SSD takabilirsiniz. Laptoplarda iki disk bu şekilde kullanılıyor. M.2 SSD ve 2.5" Sata disk.

acer_aspire_e15_m2_screwing_in-100751033-large.jpg

Ekli dosyalar

• acer_aspire_e15_m2_screwing_in-100751033-large.jpg
    acer_aspire_e15_m2_screwing_in-100751033-large.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 181

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Aslında DVD yerinin alt iç kısmı geniş yada iç yüzeyinden bahsediyorum ssd koyduğunda ve bağlantısında mevcut ise oraya sığdırabilirsin en azından usb deki sıkıntı olmayacak daha stabil bağlantı olacaktır
Şu videodaki 11:10 saniyesinde sağ tarafta bulunan syah plastik ile kapatılmış alanlar sende var ise oralara ssd koyabilirsin çünkü anakart üstünde dvd rom için bağlantı soketi mutlaka vardır.

Yada bu model ise

aytaç melih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
benim laptobumun içi aynen bu şekilde m2 desteği varmı tam bilmiyorum araştırıcağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

içine m2 ssd de konulamıyormuş yeni bir model ama eklememişler maalesef aklınıza herhangibi bir çözüm geliyormu böyle bir duruma.

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
benim laptobumun içi aynen bu şekilde m2 desteği varmı tam bilmiyorum araştırıcağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

içine m2 ssd de konulamıyormuş yeni bir model ama eklememişler maalesef aklınıza herhangibi bir çözüm geliyormu böyle bir duruma.
Ramleri nerede ben bu videoda görmedim yada tümleşik model olabilir, sata to USB bağlantı yapıp çift usb den feragat etmelisin aslında kendi anakartının video veya fotolarını atsan çok daha net sonuca ulaşabilirsin.

aytaç melih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramleri nerede ben bu videoda görmedim yada tümleşik model olabilir, sata to USB bağlantı yapıp çift usb den feragat etmelisin aslında kendi anakartının video veya fotolarını atsan çok daha net sonuca ulaşabilirsin.
anakartın arkasınıçevirip Ram ekledin tümleşik olarak 4 gb var anakartla ben 8 gb takdım takılabilir tek slota sata to usb nin tek usb den bağlananından aldım ama tam kapasite performans alamıyıcağımı düşünüyorum o yüzden direk bağlıyabiliceğim ve içersinde sabit olarak kullanabiliceğim bir yöntem varmı diye sormak istemişdim