Yeni mezunum nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor?

Bu konuyu okuyanlar

tahsin87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önlisans Bilgisayar programcılığı mezunuyum. Askerlik görevimi tamamladım. Şimdi de Açık Öğretim Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde 3. sınıf öğrencisiyim.
Bir türlü kariyerimin başlangıcını yapacağım iş bulamıyorum. Mesleki olarak yeterli profesyonelliğe sahip olduğumu düşünüyorum. Kendi alanımda Full Stack Developer olarak .Net platformunda yetiştirdim kendimi.
Web teknolojilerinin çoğuna profesyonel bir şekilde hakimim.
Web'e ek olarak windows platformlarında da projeler geliştirdim.
Sektöre öğrencilik yıllarımda dahil olmak üzere 5-6 yıl çeşitli sektörlerde uygulamalar geliştirdim.
Ama bir türlü kariyerimi başlatacağım ve kendi bilgime ek bilgiler katmam için bir şirket bulamıyorum.
Tecrübe sahiplerinin tavsiyelerini istiyorum.

Tavsiye verenlere teşekkürler

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Buraya üye ol. Ve buradan ilanları takip et. Bazen de onlar seni bulur. Bol şans.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
İş dünyasında YETKİNLİK ve YETKİLİLİK diye ayırım vardır. Yetkin (konuna hakim, tecrübeli vs.) olabilirsin, ama yetkili olmak için (özellikle de kariyer yapacağım diyorsan) kaliteli bir üniversite beklentisi olur firmaların, tabi örgün eğitim aldığın bir üniversite.

İş ilan sitelerine CV bırak, web üzerinden iş almaya da başla. Ama mutlaka örgün eğitim bir üniversiteye de git.

tahsin87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İş dünyasında YETKİNLİK ve YETKİLİLİK diye ayırım vardır. Yetkin (konuna hakim, tecrübeli vs.) olabilirsin, ama yetkili olmak için (özellikle de kariyer yapacağım diyorsan) kaliteli bir üniversite beklentisi olur firmaların, tabi örgün eğitim aldığın bir üniversite.

İş ilan sitelerine CV bırak, web üzerinden iş almaya da başla. Ama mutlaka örgün eğitim bir üniversiteye de git.
tamam hocam haklısınız da zaten hali hazırda lise bilişimweb tasarım, üniversite Önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum.
Bu işe atılmak için illaki mühendis mi olmak gerekiyor.
Kendimden övünmek istemiyorum ama ne programcılar gördüm mühendisleri cebinden çıkartan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamam hocam haklısınız da zaten hali hazırda lise bilişimweb tasarım, üniversite Önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum.
Bu işe atılmak için illaki mühendis mi olmak gerekiyor.
Kendimden övünmek istemiyorum ama ne programcılar gördüm mühendisleri cebinden çıkartan.
Tmm çalışıp bende mühendis ünvanı alırdım ama ben önlisansı bitirir bitirmez askere gittim.
O yüzden askerde de pek üniversite sınavlarına çalışamadım.
Genede lisansa tamamlamak için DGS sınavına girdim ama YBS çıktı düşük puandan.
Onun da 3. sınıftan devam ediyorum.

Son düzenleme:

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Başlığı görünce mezuna kaldın sandım geldim meğer olay başkaymış

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Kendi firmanı kur derim.