Haber Yeni Mercedes Citan ve T Serisi

Hakantoris

Profesör
Geçtiğimiz günlerde yeni Mercedes Citan ve T serisi test edilirken casus kameralara yakalandı. Bilindiği üzere ilk nesil Mercedes Citan Renault Kangoo platformundan yükseliyordu. Hatta ön tampon ve arka stoplar dışında Renault Kangoo'dan farksız bir modeldi. Anlayacağınız Mercedes büyük bir hata yaparak bir nevi Pahalı Kangoo yapmıştı.
Yeni çıkacak Mercedes Citan ve T-serisi yine Renault Kangoo platformundan yükselecek. Ama Mercedes ilk nesil Citan'da yaptığı hataları yeni Citan'da yapmayacağının sözünü verdi. Yeni çıkacak modellerde Renault Kangoo'ya nazaran daha farklı ve daha kaliteli materyaller kullanacak. Anlayacağımız Mercedes Citan'ı Van olarak , T serisini ise küçük V serisi olarak piyasaya sürecek. Yani Peugeot'un Panelvan modele Partner, binek modele Rifter ismini verdiği gibi Peugeotun uyguladığı taktiği uygulayacak.

Yeni T serisinin teaseri ve Çıkacak olan yeni Kangoo'nun casus fotoğraflardan yola çıkarak oluşturulan tasarımı

1596537530086.png
1596537686740.png


Görüldüğü üzere aynı platformu kullanacak iki modelin yandan benzerliği söz konusu

Mercedes Citan-T serisi 2022 yılının ilk yarısında bizlerle olacak. Bu arada platform kardeşi olan Renault Kangoo'nun da 2022 yılında bizlerle olması bekleniyor.
 
Üst