Soru Yeni Macbook Pro M1x beklenmeli mi ?

Bu konuyu okuyanlar

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selam dostlar,
Bilgisayar mühendisiyim. Macbook Pro alıcam. Fakat 2 seçenek arasında kaldım.
1-) Macbook Pro M1 16Gb ram öğrenci indirimi ve kampanya ile yanında ücretsiz Airpods alıyorum.
(Şimdi alabilirim)
2-) Macbook Pro M1X 8gb ram. Buradaki 8gb yazmamın sebebi fiyatlarının belli olmaması.
(Muhtemel tarih 3 ay sonra)
M1X ile Macbookda bazı yenilikler gelicek. Fakat M1 16 ram + Airpods fiyatına M1X 8gb Macbook almak da pek içime sinmiyor.

Çözüm
Evet muhtemelen daha pahalı bir fiyattan çıkacağını düşünüyorum bende. Demek istediğim şu; şimdi m1 16ramli alabildiğim bir cihazı daha sonra m1x 8 olarak alabilicem fiyat olarak. Acelem ve bütçe sıkıntım yok. Fakat daha fazla para vermek de istemiyorum.
M1 için konuşmak gerekirse 8gb ram modeli kimse önermiyor özellikle ilerisi için. Çünkü upgrade imkanı yok. M1x işlemci için de durum aynı olursa öneremeyebiliriz 8gb ram modeli. Daha fazla para vermek istemiyorsanız ve araştırmalarınıza göre şuanki modeller de size yetecek ise alın geçin bence.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Yani henüz belli olmayan bir ürün için doğru kıyaslama yapamayız. Ancak şuanki modellerin de gayet yeterli performans gösterdiğini söyleyebilirim. Eğer aceleniz yoksa ve bütçenizi artırma gücünüz de varsa m1x beklenebilir. Ancak aceleniz var veya bütçeniz bununla kısıtlıysa beklemeye gerek yok.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Selam dostlar,
1-) Macbook Pro M1 16Gb ram öğrenci indirimi ve kampanya ile yanında ücretsiz Airpods alıyorum.
(Şimdi alabilirim)
2-) Macbook Pro M1X 8gb ram. Buradaki 8gb yazmamın sebebi fiyatlarının belli olmaması.
M1X ile Macbookda bazı yenilikler gelicek. Fakat M1 16 ram + Airpods fiyatına M1X 8gb Macbook almak da pek içime sinmiyor.
Doğmamış çocuğa don biçmek gibi olmuş biraz, M1X çıksa bile çok pahalı bir fiyattan da çıkabilir, onun için önerim birinci seçenek.

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet muhtemelen daha pahalı bir fiyattan çıkacağını düşünüyorum bende. Demek istediğim şu; şimdi m1 16ramli alabildiğim bir cihazı daha sonra m1x 8 olarak alabilicem fiyat olarak. Acelem ve bütçe sıkıntım yok. Fakat daha fazla para vermek de istemiyorum.

Reaksiyon puanı
94
Selam dostlar,
(Şimdi alabilirim)
Bence bekle M1 daha ucuz olur.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
M1 için konuşmak gerekirse 8gb ram modeli kimse önermiyor özellikle ilerisi için. Çünkü upgrade imkanı yok. M1x işlemci için de durum aynı olursa öneremeyebiliriz 8gb ram modeli. Daha fazla para vermek istemiyorsanız ve araştırmalarınıza göre şuanki modeller de size yetecek ise alın geçin bence.

Çözüm