Yeni laptopta video izlerken kasma

Bu konuyu okuyanlar

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Selamlar, birkaç ay önce yeni bir laptop aldım ve video izlerken sürekli donmalar oluyor. Videoyu önceden indirmiş olsam da takılıyor. Cs lol ve birçok oyunda kasmasa da video izlerken donma oluyor. Acaba nasıl düzeltebilirim?

ram: 8gb
işlemci: amd ryzen5 3500u
ekran kartı: vega8 ve mx230
Bence virüs bulaşmış olabilir Malwarebytes kurup tarama yapın

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Modemi kapatıp açmayı dene.

@Emre Nas, @Bir Beyefendi, Bir video indirip deneyeyim modemden de olabilir sıkıntı, haklısınız. Bu arada amd arayüzünde denediğim ayarlar ile 1080p lik bir videoyu neredeyse takılmadan izledim. Sanırım doğru yoldayım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence virüs bulaşmış olabilir Malwarebytes kurup tarama

Bence virüs bulaşmış olabilir Malwarebytes kurup tarama yapın
bilgisayarı sık sık tarıyorum aslında fakat çözüm bulamazsam deneyeyim. Teşekkürler

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Dostlar, internetimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü internet hızım son zamanlarda çok yavaş ve demin izleyecek bir şey indirdim ve kasmadı. Yardımlarınız için sağolun, görüşmek üzere. :)

Tom Hardy

Profesör
Reaksiyon puanı
3,376
Dostlar, internetimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü internet hızım son zamanlarda çok yavaş ve demin izleyecek bir şey indirdim ve kasmadı. Yardımlarınız için sağolun, görüşmek üzere. :)
fast.com dan hız testi yap bakalım kaç mbps çıkacak?

TheToprak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Selamlar, birkaç ay önce yeni bir laptop aldım ve video izlerken sürekli donmalar oluyor. Videoyu önceden indirmiş olsam da takılıyor. Cs lol ve birçok oyunda kasmasa da video izlerken donma oluyor. Acaba nasıl düzeltebilirim?

Opera dediğin klasik operaysa bilmiyorum ama gx kullanıyorsan muhtemelen gx control den network limiter ı kısmışsındır (ram veya cpu limiter da olabilir). Onları bir gözden geçir.

Son düzenleme:

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Firefox gibi Gecko tabanlı bir tarayıcıyla denediniz mi?

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Bilgisayar güç tasarufu modundaysa dengeli veya Yüksek Performans'a al