Yeni laptop sıksık anlık donma sorunu her oyun

Switcherzzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni laptop aldım daha alalı 4 ay oldu yaklaşık.Aldım alalı hangi oyunu oynarsam oynıyım anlık donmalar yaşatıyor her oyunda. Anlık donmaları sık sık yapıyor ve insanda zevk bırakmıyor. Toshiba servisine götürdüm donanımına ve işletim sistemine herşeyine baktılar bi sorun bulmadılar.Aynı şekil aldığım firmayada götürdüm yine aynı şekilde sorun yok laptopunuzda diyip yolladılar ama aynı hiç değişen birşey yok her oyunda aynısını yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler

Sistem Özellikleri;; Nvıdıa GTX 950m 4gb ekran kartı, 8 gb ram, intel i7. Toshıba Satellite.
Windows 10

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Yeni laptop aldım daha alalı 4 ay oldu yaklaşık.Aldım alalı hangi oyunu oynarsam oynıyım anlık donmalar yaşatıyor her oyunda. Anlık donmaları sık sık yapıyor ve insanda zevk bırakmıyor. Toshiba servisine götürdüm donanımına ve işletim sistemine herşeyine baktılar bi sorun bulmadılar.Aynı şekil aldığım firmayada götürdüm yine aynı şekilde sorun yok laptopunuzda diyip yolladılar ama aynı hiç değişen birşey yok her oyunda aynısını yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler

Sistem Özellikleri;; Nvıdıa GTX 950m 4gb ekran kartı, 8 gb ram, intel i7. Toshıba Satellite.
Windows 10
Pc yi aldiginda Biglisayarlarda arkaplanda calisan gereksiz programlar olur bu programlar OEM sistem uzerinde gomulu gelirler. Heleki toshibalarda bu program sayisi cok fazla Ornegin Toshiba utility vb birsuru program vardi hatirlamiyorum. Ya bu programlamlari kaldir yada en sagliklisi guzel bi format at arkaplanda calisan program olmasin . ekran kartinin surucusunude Nvidia nin sitesinden en guncel olan surucuyu yukle farki goreceksin.