Yeni Işlemci Düşük Performans

Bu konuyu okuyanlar

btuhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhabalar. Sorunuma çözüm bulamadığım kafayı yemek üzereyim.

Eski Sistemim :
İntel core 2 duo e8400
R7 240 2gb
8gb ram
430w
Asus p5k Se
Windows 10 pro

Bir kaç yıldır bu sistemi kullanıyordum ve beni idare ediyordu. Maalesef yılların geçmesiyle birlikte haliyle verilen performans yetmemeye başlıyor. Bende işlemcime upgrade etmek istedim ve internetten intel core 2 quad q9550 siparişi verdim. İlk taktığımda bios eski olduğu icin tanımadı ve bios uptade yaptıktan sonra bu sorun çözüldü. Daha sonrasında işlemci sıcaklığı 90 derecelerde seyrediyordu ve bu sorunuda çözdüm şuan ortalama 50-60 derecelerde. Şimdiki sorunum ise ben eski işlemcimde oyunlarda hangi değerleri alıyorsam şuan ki işlemcim ile de aynı değerleri alıyorum. Kendim bildiğim kadarıyla her türlü yolu denediğimi düşünüyorum ve hâla sorunu çözemedim. Sanırım son olarak format kaldı :D.

Forza horizon 4
Cpu kullanımı ortalama : %50-60
Gpu kullanımı ortalama : %90-97
Ram kullanımı ortalama : 5-6

Csgo ve benzeri gibi oyunlarda da durum aynı.

Şimdiden gelicek yardımlar için teşekkürler.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
? İşlemci oyun performansını pek etkilemez. Ekran kartının maksimum gücü neyse o performansı alırsın.

Nvidia Gtx 1050 bağla o sisteme bak nasıl coşacak oyunlarda.
Çünkü bu kart üzerinde bir model bağlarsan artık işlemciye fazla gelir ve ekran kartının büyük bir kısmı uyuyacak.

Birde ssd al bağla sistemi onun üzerine yaz. Eski bilgisayardan bişey kalmaz. ??