Yeni İş Fikri Hk.

Bu konuyu okuyanlar

Metinyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar selamın aleyküm. Aklıma bir iş fikri geldi. Durumu anlatıp siz değerli üyelerin fikirlerini almam gerekiyor. Bana yardımcı olabilrseniz sevinirim.

Öncelikle oturduğum yer yaklaşık 1000 dairelik içerisin de market restaurant spor salonu çocuk oyun salonu olan bir site. Çalışan bayanları yoğun olduğu bir yer.
Fikrim pandemi dönemi içinde kullanıma kapalı olan çocuk oyun salonuna kuru temizleme tarzı bir yer açmak. Hatta öncelik olarak sadece ütü ile başlamak.
Müşteri kendi evinde yıkadığı çamaşırlarını ütü için bana getirecek. Parça başı cüzzi bir miktar karşılığın da ütü yapılacak.
Örnek:
1000 daireden aylık 50 daire gelsin
En az günlük ortalama daire başı 5 parça giysi getirse = 5*50*26=6500 adet aylık giysi olur.
6500*2TL = 13.000 TL eder.
Ütü işini yapacak 2 çalışan yeterli olur.
Soru:
Site kanununa göre oyun salonu ticariye döner mi ?
Site yönetimi buna zorluk çıkarabilecek maddeleri varmı?
Uzun ömürlü hangi tarz ütü kullanılabilir ?
Bir iş yeri açma için gerekli ücret toplam ne kadar tutar ?

Bilgisi ve fikri olanlara şimdiden teşekkürler...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Site kanununa göre oyun salonu ticariye döner mi ?

Burda site yönetiminin kar ı ne olacak ? Neden böyle bir şey yapsınlar. 2-3 ay sonra pandemi bitince lazım olacak adamlara gene orası.

Site yönetimi buna zorluk çıkarabilecek maddeleri varmı?

Site yönetimini geçtim orada oturan üyeler çıkar zaten. Benim çocuğum için olan oyun alanını ben neden elin adamına vereyim ki ?

Uzun ömürlü hangi tarz ütü kullanılabilir ?

Profesyonel tip ütü alman lazım. Çok maliyetli olur 2 çalışan için 2 ütü alacaksan. Üstüne çalışanların sadece maaşları olarak değil sigortaları vergileri ve işletme giderlerinide hesaplaman lazım.
Bizim Türk insanının sen hiç ÜTÜCÜYE ürün verdiğini duydun mu ? Ben hiç duymadım açıkması.

Metinyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burda site yönetiminin kar ı ne olacak ? Neden böyle bir şey yapsınlar. 2-3 ay sonra pandemi bitince lazım olacak adamlara gene orası.

Site yönetimini geçtim orada oturan üyeler çıkar zaten. Benim çocuğum için olan oyun alanını ben neden elin adamına vereyim ki ?

Profesyonel tip ütü alman lazım. Çok maliyetli olur 2 çalışan için 2 ütü alacaksan. Üstüne çalışanların sadece maaşları olarak değil sigortaları vergileri ve işletme giderlerinide hesaplaman lazım.
Bizim Türk insanının sen hiç ÜTÜCÜYE ürün verdiğini duydun mu ? Ben hiç duymadım açıkması.
Artık insanlar kapalı alanlarda fazla bulunmuyor. Şahsen bende çocuğumu pandemi bitse bile kapalı oyun parkına göndermem. Yönetim market ve restaurant gibi ihalesini kirasını alacak. Bir gömleği 9 liraya ütü yapan işletmeler var. Mahalle aralarında ayakta duruyorlarsa demek ki iş yapılıyor. Çalışan maaşları elektrik muhasebe işleri dışında bir gider olurmu?

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Biraz riski olsa da denemek lazım. Eğer vaktınız ve ıstegınız varsa neden olmasın fakat ben yönetımın sorun cıkaracagı kanaatındeyım. İnsanlar bugün birşey demese bile ilerki zamanlarda illaki birşeyler söyleyecektir. Yani başlarda kolay sonraları zor.

Son mesajlar