Yeni Honda Civic !!

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Kompakt sınıfta Japon ekolünün en köklü ve başarılı temsilcileri arasında yer alan Honda Civic’in 2011 Detroit Otomobil Fuarı’nda konsept olarak sergilenen yeni Sedan ve Coupe versiyonları, seri üretim halleriyle sahneye çıktı.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında otomobil pazarına bakıldığında Sedanların Hatchbacklere göre daha fazla talep gördüklerini söylemek mümkün. Özellikle kompakt sınıfta bu durum daha da belirgin bir hal alıyor. Kompakt Sedan liginin etkili oyuncuları arasında yer alan Honda Civic, 2011 yılı için yenilenen yeni nesliyle birlikte yüzünü önce Amerika'da gösterdi. 2011 Detroit Otomobil Fuarı'nda sergilenen konsept versiyonuna yakın bir görünüm sunan yeni Civic Sedan, aynı zamanda halen Amerika'da satılan güncel Civic'i fazlasıyla hatırlatan bir yüze sahip. Bununla birlikte yeni Civic Sedan'ın profil tasarımında yeni kapılar ve daha eğimli hale gelen arka cam ile tavan yenilik hissini güçlendiren detaylar olarak göze çarpıyorlar. En dramatik değişimin yaşandığı yer olan arka bölümde, artık çift parçalı özgün stopların yerini daha bildik bir tasarıma sahip üçgen olanlar almış. Amerika'da ilkbaharda satışa sunulacak olan yeni Honda Civic aynı zamanda bir de Coupe versiyona sahipken, yerini aldığı modele göre değişen yan cam tasarımı daha fazla Coupe hissi veriyor. 1.8 lt ve 2.4 lt benzinli, 1.8 lt doğalgazlı ve 1.5 lt hibrid motor seçenekleriyle satılacak olan yeni Honda Civic'in iç mekanında güncel modelden tanıdığımız yenilikçi tasarım neredeyse değişmeden kendine yine yer bulurken, en büyük değişim havalandırma ızgaraları ve gösterge tablosunda görülüyor. Türkiye'de Avrupa versiyonuyla üretilen Honda Civic Sedan'ın Amerika'daki değişimden ne zaman ve nasıl etkileneceği ise şimdilik Honda Türkiye tarafından yanıtsız bırakıldı.

hondaciviccoupe_d.jpg

hondacivichybrid_d.jpg

Kaynak

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Su arabayi bi sevemedim gitti yahu :)

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Eski hali daha güzeldi. Gözdemiz Type-R :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bizim broadwayın tipi daha güzel:p:D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hiç bir cazibesi olmayan adeta bir yerlerde gördüm dedirten bir tasarım.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bu ne ya eskisi daha güzeldi

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bencede eski tipi daha güzeldi :D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Eskisi daha iyiydi, city e yakışır bu tasarım. Hatchbag inin konseptini gördüm mükemmeldi ama :)