Yeni Google Hesabı Nasıl Oluşturulur - SDN

octavarium

Doçent
Google, kendini yenilemeye devam ediyor. Google+, arama sonuçlarının ardından hesap oluşturma sayfasına da girdi. Yapılan son değişikliklere göre, yeni Google hesabınızı nasıl oluşturacağınızı anlatıyoruz. İzleyin, öğrenin!Yenilenen sayfa, tasarımının yanında eklenen özelliklerle de dikkat çekiyor. Artık, tek bir sayfadan Google profilinizi oluşturabiliyor ve yeni bir Gmail hesabı açabiliyorsunuz. Bunların yanında hesap güvenliğiniz için de seçenekler eklendiğini göreceksiniz. Yeni eklenen, Cep telefonu ve Alternatif e-posta adresi (isteğe bağlıdır) seçeneği sayesinde hesabınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

Şimdi, dilerseniz Google hesabımızı oluşturma adımlarına geçelim. Google hesabınızı 3 adımda oluşturuyorsunuz:


1.Adım:
İlk adımda Google hesabınızı oluşturuyorsunuz. Kişisel bilgilerinizi (Adınız soyadınız, cinsiyetiniz, doğum günü tarihiniz, şifreniz, cep telefonu numaranız, diğer e-posta adresiniz) girdikten sonra hesabınızı oluşturmuş olup, bir sonraki adıma geçiyorsunuz.

2.Adım: Hesabınızı oluşturduktan sonra sıra profilinizi oluşturmaya geliyor. Bu sayfada, (isteğe göre) Profiller ve Google+ hakkında verilen kısa bilgileri de okuduktan sonra, profil fotoğrafınızı da ekleyip son adıma geçiyorsunuz.

3.Adım: Son adımda profilinizi aynı zamanda da Google+ hesabınızı oluşturmuş oluyorsunuz. Artık, Başlayın butonuna tıklayarak Google+ ya ilk adımı atabilirsiniz.
İzleyin, Öğrenin!

Videodaki adımları takip ederek Google hesabınızı oluşturabilirsiniz:

[video=youtube;AEUxVjWwI1I]http://www.youtube.com/watch?v=AEUxVjWwI1I[/video]

Yeni sayfaya https://accounts.google.com/signup adresinden de ulaşabilirsiniz.


Yazan: Erkan Calp
Twitter Adresi: Erkan Calp Twitter'da
 

mazula

Üyecik
Yeni Arayüzü çok daha güzel ve basit olmuş :) Ben davetiye ile beta aşamasında kaydolmuştum, gerçek çok güzel bir sosyal ağ :)

Paylaşım için Teşekkürler :)
 

re13el

Dekan
Anlatım için teşekkürler zaten google ürünlerinden tekine üye olmak hepsine üye olmak demek :D
 
Üst