Yeni Ekran Kartı Taktım Monitöre Görüntü Gelmiyor. Acil Yardım Lütfen.

Bu konuyu okuyanlar

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda Nvidia GeForce 9500 GT ekran kartı bulunuyordu. Artık yeterli performans alamadığım için ATI Radeon HD 4850 ekran kartını taktım. Ekran kartlarını değişirken herşeye dikkat ettim hiçbir sorun olmadı. Ama monitörün kablosunu ekran kartına bağladığımda görüntü alamadım. Fakat kabloyu on board olarak kasaya bağlayınca görüntü geliyor. Sorunun ne olacağı ve nası çözüleceği hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Bu arada bilgisayarın özellikleri şu şekilde:
Gigabyte G41MT-ES2L Anakart
Award Modular BIOS v6.00PG Bios
Intel Core 2 Quad CPU Q8300 İşlemci
2 GB DDR3 Kingston Ram
Samsung 500 GB HDD Harddisk
350 Watt Power

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4850 elektrik canavarıdır,
450 bile yetmeyebilir
seninki 350 iyi risk valla

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda Nvidia GeForce 9500 GT ekran kartı bulunuyordu. Artık yeterli performans alamadığım için ATI Radeon HD 4850 ekran kartını taktım. Ekran kartlarını değişirken herşeye dikkat ettim hiçbir sorun olmadı. Ama monitörün kablosunu ekran kartına bağladığımda görüntü alamadım. Fakat kabloyu on board olarak kasaya bağlayınca görüntü geliyor. Sorunun ne olacağı ve nası çözüleceği hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Bu arada bilgisayarın özellikleri şu şekilde:
Gigabyte G41MT-ES2L Anakart
Award Modular BIOS v6.00PG Bios
Intel Core 2 Quad CPU Q8300 İşlemci
2 GB DDR3 Kingston Ram
Samsung 500 GB HDD Harddisk
350 Watt Power

bence sorun güç kaynağında. güç kaynağın 350 watt olduğu için üzerinde pci express güç kablosu yoktur. ekran kartının üzerinde verilen dönüştürücü ile ekran kartının 6 pin güç girişine bağla. ayrıca aldığın ekran kartının verimli çalışması için güç kaynağının en az 450 watt olması lazım ona göre. sisteme zarar vermeden güç kaynağını değiş.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Evet bende öyle düşünüyorum. Eski ekran kartının üzerinde güç kablosu için giriş yeri yoktu. Hatta kasadada öyle bir kablo yok. Ama yeni ekran kartını aldığım arkadaşta yanılmıyorsam 250 watt'lık power vardı ve onda sorunsuz çalışıyordu. Ben ekran kartını takınca fan dönüyodu ama görüntü gelmiyodu.

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet bende öyle düşünüyorum. Eski ekran kartının üzerinde güç kablosu için giriş yeri yoktu. Hatta kasadada öyle bir kablo yok. Ama yeni ekran kartını aldığım arkadaşta yanılmıyorsam 250 watt'lık power vardı ve onda sorunsuz çalışıyordu. Ben ekran kartını takınca fan dönüyodu ama görüntü gelmiyodu.
benden sana tavsiye kesinlikle o güç kaynağıyla o sistemi kullanma ekran kartından tam performans alamazsın. zaten karta hemen bir şey olmaz. oyunlarda önce pc reset atmaya başlar ilerleyen dönemlerde de güç kaynağı alev alır. burdan bakabilirsin ekran kartını üreten mühendisler 450 watt veya üzeri güç kaynağı ile kullanılmasını tavsiye etmişler;http://www.amd.com/tr/products/desk...s/ati-radeon-hd-4850-system-requirements.aspx

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Evet bende sonradan baktım amd'nin sitesine 450 watt'lık power öneriyolar. Bende zaten takmadım o ekran kartını. Yeni bir power almayı düşünüyorum 550 watt'lık. Ama kafama takılan arkadaşlar 250 watt'lık power var ve o ekran kartını çalıştırıyordu. O zaman benimkininde çalıştırması gerek? Bişe anlamadım valla :D

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

kullanmakta olduğum radeon 5750 tam bir güç manyagı lakin oyun esansında kasmalar takılmalar yok bunu belirteyim sadece gta IV te yavaşlama var...bir önceki ekran kartı driverini kaldırdınmı kaldırmadıysan cakışmalar oluyor olabilir.veya tam veri alış verişi olmayabilir. diye düşünüyorum
saygılar.

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
86 watt az değil ki bir ekran kartı için düşün birde yük aldında bunu denemem lazım elimdeki işlemci AMD PHENOM II QUAD CORE 965 124 WATT

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
86 watt az değil ki bir ekran kartı için düşün birde yük aldında bunu denemem lazım elimdeki işlemci AMD PHENOM II QUAD CORE 965 124 WATT
86 watt ekran kartları için düşük bir değer. örneğin gtx 660 ti maksimum 150 watt, hd 7970 maksimum 250 watt güç çekiyor :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=344503]Besonnen[/MENTION]

Ekran kartin bosta 18W yük altinda ise toplam 86W cekiyor. Bu deger [MENTION=301569]zafer.[/MENTION] 'in de dedigi gibi cok düsük.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar böyle bir sorun ben de var. Daha yeni(Nerdeyse 1hafta oldu) Powercolor hd7870 Myst ekran kartı aldım. Onunla beraber 500W lık güç kaynağı verdiler, bendekinin yetmeyeceğini düşünerek. Ancak hertürlü yolu yöntemi denememe rağmen bu ekran kartını çalıstıramadım. Fanı dönüyor. Yukarıdaki arkadasınki gibi yeni kart takılıyken siyah ekran, onboarda taktıkmı görüntü geliyor. Yani PC ekran kartını görmüyor ona güç gelmesine rağmen. Powerdan oldugunu düşünmüyorum çünkü gold onunla beraber vermezdi sormustumda. Anakartla bi uyusmazlık olabilirmi. MSI G31M2 kullanıyorum PCIe. unuttugum bişey varmı. Biostan onboartı disable yapim düyorum ama diğer ekran kartında sorun çıkartmıyordu. Bios Güncelleme yapim diyorum çekiniyorum zarar vermekten... SİZCE SEBEBİ NEDEN OLABİLİR. YARDIMINIZI BEKLİYORUM...İYİ GÜNLER..