Yeni Ekran kartı taktıkdan Sonra Cpu 2.8 ghz kitlendi.

Bu konuyu okuyanlar

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Herkese iyi forumlar,

Mevcut Sistemim ;
Ryzen 5 1600 AF
2x8 Hyperx Predator 3000mhz
Msı B450m-A PRO MAX
R9 280 dual x
Ben bu sisteme bugün yeni gelen msı 1660 Super 6Gb ekran kartımı taktım. Sonrasında güncel driverını yükledim. Ancak oyunlara girdim ve normal aldıgım fps değerlerinden daha düşük fps değerleri almaya başladım. Cs go gibi oyunda 400 fpsleri almam gerekirken 100 fps alıyorum. Eski sistemde 250-350 fps alıyordum. Sonrasında ise eski ekran kartımı taktım ve fps im onda da aynı şekilde düştü.
Oyun içi değlerierlimi sizlerle paylaşıcam boost hızı 3.6 ghz olan işlemcimin cpu clok değerleri kesinlikle 2800 ü geçmiyor. Normalde böyle değilki 3550mhz lerde çalışıyordu ama nvdia ekran kartını taktıkdan sonra böyle oldu. Bios da ve Bilgisayarım> özelliklerde 3.2 ghz stok haliyle ama görev yöneticibde 2.8 ghz aynı şekilde oyun içi değerlerlinde lütfen yardım edin arkadaşlar neden böyle oldu ? Ve nasıl düzeltebilirim.

Ekli dosyalar

• DDSAS.png
    DDSAS.png
    323.9 KB · Görüntüleme: 162

_Cloud_

Asistan
Reaksiyon puanı
12
aynı sorunla karşılamıştım bir kaç ay önce
başlat>Denetim masası>sistem ve güvenlik>güç seçenekleri>(eğer dengeli performansta ise yüksek performansa çevirin)

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Dostum valla bende baktım ona yüksek performanstaydı yıne aynıydı düzelmiyordu. Tüm ayarları silip sıfırladım öyle düzeldi ama sonunda. Tekrar güç seçeneklerine girmemi sağladın valla sayende oldu teşekkürler :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlginç bir şekilde sistem bug a girdi neyseki düzeldi