Soru Yeni Ekran Kartı Aldım Ama Ekran Kartı Başka Bilgisayarda Güzel Çalışırken Benim Bilgisayarımda Kötü Çalışıyor.

N3d34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben Birkaç Gün Önce GT 730'dan Rx 6500 Xt'ye Geçtim Nedense Valorant Bile Açmadı. Ekran Kartı Acaba Bozukmu Diye Baktım Gayette Güzel Çalışıyordu. Abime Söyledim "Bir Bakalım Benim Bilgisayarımda Çalışıyormu Yoksa Çalışmıyormu Ona Göre İade Ederiz" Dedi Sistem Özelliklerim.
İşlemci: Intel Core i3 9100F
PSU Watt: 400 Watt

Abimin Bilgisayarında Çok Güzel Valorant Vs. Açarken Benim Bilgisayarımda Minecraft Bile Açmıyor.
Bunun Nedeni Nedir? Abimin Bilgisayarı Özellikleri.

Abimin İşlemcisi: Intel Core i5 2500K
Abimin PSU Watt: 650 Watt

yusufege

servet sayar
Müdavim
Reaksiyon puanı
848
Merhaba. Ben Birkaç Gün Önce GT 730'dan Rx 6500 Xt'ye Geçtim Nedense Valorant Bile Açmadı. Ekran Kartı Acaba Bozukmu Diye Baktım Gayette Güzel Çalışıyordu. Abime Söyledim "Bir Bakalım Benim Bilgisayarımda Çalışıyormu Yoksa Çalışmıyormu Ona Göre İade Ederiz" Dedi Sistem Özelliklerim.

Abimin Bilgisayarında Çok Güzel Valorant Vs. Açarken Benim Bilgisayarımda Minecraft Bile Açmıyor.

Abimin İşlemcisi: Intel Core i5 24500K
senin psu düşük olduğu için kart yeterli güvü alamıyor abinin pc de psu yeterli

niyazi5859

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
senin psu düşük olduğu için kart yeterli güvü alamıyor abinin pc de psu yeterli
Aslında psu su yeterli düzeyde :D RX6500XT aşırı güç tüketmiyor 170w tdp değerine sahip.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abimin İşlemcisi: Intel Core i5 2500K
ddu ile driverleri sil tekrar yükle. Bilgisayarın anakartında dahili grafik varsa devre dışı bırak.

yusufege

servet sayar
Müdavim
Reaksiyon puanı
848
Aslında psu su yeterli düzeyde :D RX6500XT aşırı güç tüketmiyor 170w tdp değerine sahip.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ddu ile driverleri sil tekrar yükle. Bilgisayarın anakartında dahili grafik varsa devre dışı bırak.
400 watt psu tamamen 400 watt veremez bide sertifikası yok büyük ihtimalle