Yeni dövmem ( Diablo 3 )

Bu konuyu okuyanlar

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
saygı duyaraktan hayırlı olsun cix olmuş :D

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ahh ahh yazık etmişsin yiğenim kendine ya
benimde böyle bir b*k yemem olmuştu sonucun da yaptırırken vermediğim paraları sildirirken vermiştim :/ şuan halende az da olsa izleri var

yaptırırken acı veriyor ama onun mutluluğu insana hissettirmezken
sildirirken tırmalıyon paşam :sneaky2:

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
Ah şimdi arkadaş gelse ben Hristiyanım benim inancımda böyle bir şey yok dese. Ne serin rüzgarlar eser burada. :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
iyi de bu dövme olayı ilerki yaşlarda iğrenç bir hal alıyor. tıpkı ağacın gövdesine bıçakla kazınan yazıların ağaç büyüdükçe dağalması ve okunmaz hale gelmesi gibi. yaşlı amcaları sahilde görüyorum bazen, gençliğinde ne çizdirmiş koluna bilmem ama artık başka birşeye benziyor:D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iyi de bu dövme olayı ilerki yaşlarda iğrenç bir hal alıyor. tıpkı ağacın gövdesine bıçakla kazınan yazıların ağaç büyüdükçe dağalması ve okunmaz hale gelmesi gibi. yaşlı amcaları sahilde görüyorum bazen, gençliğinde ne çizdirmiş koluna bilmem ama artık başka birşeye benziyor:D

O yüzden ara ara dövme kendini toplasın diye bir daha çizdirmek lazım. Ama her dövmede bu şans yok. Genelde triballerde bu şans mevcut...

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öyle bir şey yok. caiz olmayabilir (yaratılana dışarıdan mudahale olmasından kasıt) ama yasak ve haram değil. Abdeste alınabilir,Namaz kılınabilir Kuran'da okuyabilir. Kur'an-ı kerim de dövme ile ilgili hiçbir ayet yoktur. Kur'an-i kerimde olmayanı varmış gibi göstermek asıl günahdır.

namaz kılarken kıyafetimize ne kadar dikkat ediyorsak, Allah'ın verdiği vücüda da o kadar dikkat etmeliyiz. Temiz yapılıyor ve kullanılan boyada dinimizce haram olmayan maddeler kullanılmışsa Kur'an-ı kerim'de de böyle bir ayet yoksa bize iyi kötü demek düşer.
Kişisel fikrime gelecek olursak ben büyük dövme yaptırmam küçük bir Atatürk'ün imzasını bileğime yaptırmak istiyorum :)

Aynen katılıyorum :)

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dövme yaptıranların kafasına esip anında hadi kalk gidelimde bi diablo dövmesi yaptıralım dediğinimi düşünüyorsunuz onu anlamadım. ömür boyu üstünde taşıyacagın bır seyı tabıkı 40 kere dusunmus tasınmıs ole yaptırmıssındır. yargılamak kımseye dusmez. dovme cok guzel olmus ıyıkı yaptırmıs umarım arkası gelır de bızımle paylasır herkese de dovmeyı onerırım. insana sabrı ogretır anlayana tabı. yok günahmış bilmem neymiş bırakın bunları insan nasıl mutlu olacaksa ole yasamalı.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
adamın dövmesine dair üç cümle var gerisi farklı bir konuda tartışılabilecek bir şey.
güzel gözüküyor.

kendimce dövmeye karşıyım ayrı mesele.