Bu konuyu okuyanlar

FuckSociety

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ✋?
Aklıma takılan ve şuan itibariyle yaşadığım sorun hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. Kısa zaman önce sistem topladım, ama sisteme SSD almayı düşünmeden HDD ile idare edip ilerisi için SSD almayı planladım. Kısacası sistemimde SSD yok. İşte sorunum buradan itibaren başlıyor. Üst düzey bir sistemde SSD'siz sadece HDD ile bilgisayarın açılımı 15 dakikadan fazla uzun sürer mi? Bilgisayar açıldıktan sonra işlem yaparken birşey indirirken, program arası geçiş yaparken kasmalar olur mu? İşte bunların hepsi şuan sistemimde mevcut. Sorunun asıl kaynağını yada çözüm yollarını alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar...

Sistem Özellikleri
Anakart: MSI b450 Gaming Plus Max
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Bellek: Corsair Vengeance 8x2 16Gb 3200Mhz
Harddisk: WD Blue 7200rpm 64Mb 1Tb
Ekran Kartı: MSI 1660ti Gaming X
Psu: 600W Kasayla birlikte

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
HDD sıfır mı alındı yoksa eski bir sistemden mi takıldı direkt. 7200 RPM 64Mb bir HDD'nin normal şartlarda bu sonuçları vermesi imkansız çünkü.

FuckSociety

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD sıfır mı alındı yoksa eski bir sistemden mi takıldı direkt. 7200 RPM 64Mb bir HDD'nin normal şartlarda bu sonuçları vermesi imkansız çünkü.
İlk başta eski sistemimden arta kalan HDD kullanıyordum sonuç yine bu şekildeydi. Bende kısa zaman önce gidip yenisini aldım ve değişen birşey olmadı yine sonuç bu şekilde hocam.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Bu ağırlaşmalar olurken görev yöneticisine bakın sadec eHDD %100 çalışıyorsa windows 10 un bize zorunlu kıldığı SSD olayına girmek zorundasınız gibi geliyor.

Son düzenleyen moderatör:

FuckSociety

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ağırlaşmalar olurken görev yöneticisine bakın sadec eHDD %100 çalışıyorsa windows 10 un bize zorunlu kıldığı SSD olayına girmek zorundasınız gibi geliyor.
Anladım hocam bu bağlamda bugün gelişmeler kaydedeceğim, teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosu güncelleyin. 2 HDD de ,de aynı sorun varsa sorunu, HDD de aramamak gerekir.En ilkel hdd yi bile bağlasanız ,pc nin açılması bu kadar süremez.