Yeni Bir Mobil İşletim Sistemi Mi?

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Üzerindeki ölü toprağını Android ile atarak yeniden sıkı bir ivme yakalayan ve tüm dünyada eski Pazar payını yeniden yakalamaya başlayan Motorola ilginç bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Gün geçmiyor ki mobil işletim sistemleri dünyasında çarpıcı bir yeni gelişme yaşanmasın. Bir döneme damgasını vuran megapiksel savaşları artık geride kalmış görünüyor. Onun yerini alan rekabetin yeni adı mobil işletim sistemleri. Bir dönem Symbian ve Windows Mobile'ın çok büyük bir çoğunluğunu domine ettikleri pazarda artık çok daha fazla oyuncu mevcut. Özellikle Google'ın Android ile başlattığı akım mobil piyasanın dönüm noktalarından biri olmuş durumda.

azingo_haber1273077749.jpg

Mobil dünyadaki Pazar payını ve adının büyüklüğünü Android ile yeniden kazanan ve akıllı telefonlarıyla ciddi manada ses getiren Motorola, yeni arayışlar içersine girmiş durumda. Amerikalı üretici Linux tabanlı mobil çözümler üreten Azingo Mobile ile iş birliğine gitmiş durumda. Firmanın Azingo Mobile 2.0 adlı mobil işletim sistemi üzerine kurgulanacak yeni bir işletim sistemi üzerine çalıştığı öğrenilirken, firmanın üst düzey yöneticileri de bu durumu doğrular nitelikte açıklamalar yapmaktan kaçınmıyor.
Konu hakkında henüz kesin bir açıklama bulunmazken, Azingo Mobile 2.0'ın kapsamlı uygulama geliştirme araçları, Webkit tabanlı web tarayıcı, Flash desteği, güçlü dokunmatik ekran arayüzü gibi başarılı özellikleri bulunuyor.

:: Yeni mobil işletim sistemlerinin pazarda olumlu etkiler meydana getireceğini düşünüyor musunuz?

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

eonder87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
motorola firmasına olumlu etkisi olurmu bilmem ama mobil bilişim sektörüne faydası olucaktır...