Yeni başlayacak için elektro tavsiyesi??

Bu konuyu okuyanlar

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Beyler malum finaller bitiyor dönem sonuna yaklaşıyoruz. Önümüzde 2-3 aylık bir boş zaman var. Ben de bu boş zamanı kendime bişeyler katarak geçireyim istiyorum. Müziği severim ama herhangi bir enstrüman çalmışlığım yoktur ( flüt dışında :D ) Ne çalacağıma karar vermiş değilim ama elektro gitardan başlıyım dedim. Nette gezerken şöyle bi ürün buldum:

http://www.hepsiburada.com/liste/jw...spx?productId=musicmega11&categoryId=19018199

Yani başlangıç için nasıldır, fiyatı çok ucuz biliyorum bu kadar ucuzundan çok bişey beklememek gerek ama idare eder mi ne dersiniz?
[MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] üstat sende bir ara merak salmıştın galiba gitara ne dersin?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Başlangıç için bunu alırsan gitara merak salmadan bırakırsın :) Kaldı ki bu ürünler çok dandik oluyor ve manyetikler insanı çarpabiliyor.

Eğer bir anlık hevesse ve bırakırım sonra diyorsan hiç bulaşma. Ama yok ben devam edicem dersen de sana göre birkaç gitar ve amfi çıkarırız...

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Başlangıç için bunu alırsan gitara merak salmadan bırakırsın :) Kaldı ki bu ürünler çok dandik oluyor ve manyetikler insanı çarpabiliyor.

Eğer bir anlık hevesse ve bırakırım sonra diyorsan hiç bulaşma. Ama yok ben devam edicem dersen de sana göre birkaç gitar ve amfi çıkarırız...

Ben yeni merak saldığım için anlamıyorum pek hocam, bana önerebileceğin cihazlar varsa çok makbule geçer. Birde mesela iş gitarı almakla bitmiyor herhalde amfi felan da almak gerekiyor doğru mudur?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ben yeni merak saldığım için anlamıyorum pek hocam, bana önerebileceğin cihazlar varsa çok makbule geçer. Birde mesela iş gitarı almakla bitmiyor herhalde amfi felan da almak gerekiyor doğru mudur?

Elektro gitar dersen eğer amfi de şart tabi :) Eğer işin içine biraz efekt falan da katayım dersen distortion da alman lazım. Ayrıca yine pedallar var bu iş için.

Bir çok başlangıç seviyesi amfi zaten işini görecektir ve sana yeteri kadar fazla ton sunacaktır. İlk etapta bir distortion veya pedal almana gerek yok. Bir gitar ve amfi ile işi bitirebilirsin.

Çalmak istediğin tonlar neler? Rock? Jazz? Blues? Metal?

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bunlardan karışık seçebiliyoz mu? :) Rock-metal gibi

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
O zaman şu ikili başlangıç için işini fazlası ile görecektir:

Ibanez GRG170DX (Alternatif renkler de mevcut)

Ibanez.IbanezGRG170DX.JB792.jpg

Marshall MG10

marshall_mg10.jpg

Hatta bak bu setup ile ilgili bir örnek video da var :)

[video=vimeo;14924610]http://vimeo.com/14924610[/video]

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Marshall MG10

marshall_mg10.jpg

Üstat çok teşekkür ederim gece gece sanada iş çıkardık. Şimdilik bu 2 sini alsam yeterli sanırım. Dersleri de youtube'dan halledicez :) Pes edip vazgeçmemek için önerebileceğin tavsiyeler var mı?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Üstat çok teşekkür ederim gece gece sanada iş çıkardık. Şimdilik bu 2 sini alsam yeterli sanırım. Dersleri de youtube'dan halledicez :) Pes edip vazgeçmemek için önerebileceğin tavsiyeler var mı?

Dersler için YouTube'da Selim IŞIK'ın derslerine bak. Çok çok iyi. Kaldı ki Selim hoca da sana videolar sırasında güzel öneriler yapacak :)

Açıkçası gitara başladığında yapamıyorum, olmuyor bir türlü deyip vazgeçme. Çünkü kimse anasının karnında öğrenmiyor. Bol bol pratik yaparak olmuyor kelimesini kısa sürede unutursun zaten :) Olmaz diye bir durum yok sadece biraz vakit alır :) Chromatic egzersizleri bol bol ve düzenli olarak yap. Zaten kol ve parmak kasların geliştikçe ilk zamanlar basamadığın notalara şakır şakır basmaya başlayacaksın. Olay müzik bilgisinin yanında tamamen kas işi yani :)

Bu arada 2. bir amfi olarak Line6 Spider 4 15w'yi de önerebilirim. Hem başlangıç için iyidir hem de bir çok kanal ve efekt var.

66708_l.jpg

MrBronze

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elektro gitara bundan başlarsan , gitar merakın 1 ay bile sürmeyebilir :)

MrBronze

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Marshall MG10

marshall_mg10.jpg

Arkadaşa katılıyorum Ibanez marka ürünler son derece güvenli ve kalitelidir. Ciddi Ciddi Başlıyacaksan Bu seti alarak başlayabilirsin :)

MrBronze

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ağırlıklı olarak Jazz çalacaksan Ibanez al ;)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188

İşte orada yanıldın :) Ibanez'in tonu serttir, Rock ve Metal için on numaradır ama Jazz ve Blues dersen Fender derim :) Hatta amfi'yi de Fender almak daha mantıklı olur. Fender'in clean tonları Jazz ve Blues için çok iyidir...

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Klasik veya akustik soraydın, sana bende önerebilirdim. :) Bu arada, aramıza hoş geldin müzisyen adayı :)

daylight61

Doçent
Reaksiyon puanı
0
170dx in üstüne tanımam arkadaş o teller o manyetik .... gorunce bile icim gidiyor ..

İşte orada yanıldın :) Ibanez'in tonu serttir, Rock ve Metal için on numaradır ama Jazz ve Blues dersen Fender derim :) Hatta amfi'yi de Fender almak daha mantıklı olur. Fender'in clean tonları Jazz ve Blues için çok iyidir...

Ben amfi olarak Marshall tafsiye ediyorum hem dayanıklı ve biraz parana kıyarsan cok zevk alırsın amfiden
Hem arkadas daha yeni.
Ve gitar tafsiyem.
1. ibanez grg170dx
2. schecter synyster custom (bu biraz ağır kacabilir)
3.cort x6
4. cort x11
5.schecter hellraiser special c-1(manyetik saglam ama ağır )
6.ibanez rg370dx
1.3.4. baslangıc 2.5.6 üst seviye

Gorunuse bakılırsa Elektro Gitar hakkında fazla bilgin yok.

170dx in humbucker ı acayip kaliteli haberin olsun ..

XLR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kusura bakmayın konuya daldım ama... bende 1 yıldır klasik gitar çalıyorum fakat klasik gitar beni tatmin etmiyor ve elektro gitara geçicem kesin... ve müzik benim ikinci işim gibi asla bırakmam metallica linkin park tarzı çalmayı hedefliyorum ilk defa alıcam elektro gitar ben baktım cort x2 güzel geldi ama sizin önereceğiniz birşeyler var mı lütfen yardım edin teşekkürler...

daylight61

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kusura bakmayın konuya daldım ama... bende 1 yıldır klasik gitar çalıyorum fakat klasik gitar beni tatmin etmiyor ve elektro gitara geçicem kesin... ve müzik benim ikinci işim gibi asla bırakmam metallica linkin park tarzı çalmayı hedefliyorum ilk defa alıcam elektro gitar ben baktım cort x2 güzel geldi ama sizin önereceğiniz birşeyler var mı lütfen yardım edin teşekkürler...

ibanez grg170dx-grg150dx cort x2-x6-x11 yeni baslayanlar icin bunlar en iyisi diyim. x11 biraz pahallı