Haber Yeni asgari ücreti ödemeyen işverenler 1000₺ kesinti yapıyor vermek istemiyor

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Şu eğer başıma gelsin Rabbimi dinimi inkar edeyim ki cinnah çıkarırım yıkarım ortalığı akp CHP MHP dinlemem öyle diyim, iş veren bana hakkımı vermeyip kesinti yapacak öyle mi, deneyin ve görün :)

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Maraba, ben ormanda büyümeşem. Sen asgari ücret mi isten? Ben sana az verem. İnkar etmen, işten atılan. Zaten Suriyelileri ucuza çalıştıram?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840

Şu eğer başıma gelsin Rabbimi dinimi inkar edeyim ki cinnah çıkarırım yıkarım ortalığı akp CHP MHP dinlemem öyle diyim, iş veren bana hakkımı vermeyip kesinti yapacak öyle mi, deneyin ve görün :)
İş dünyasında da serbest piyasa başladı da haberimiz mi yok. Valla yazık bu millete.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Sanki 4250 TL dedikleri para çok işe yarıyor gibi bir de kesinti yapıyorlar! Bu nedir?! Yeter artık. Çalışıyoruz ve para kazanıyoruz ama hiç bir şey yapamayacağız neredeyse o parayla. 2-3 yıl önce falan taksitle de olsa bir şey alıyorduk. Ama kısa süre içinde geldiğimiz yere bakın. Keşke böyle olmasaymış hiç.
O para kesintisi yapan patronlara da yazıklar olsun. İşçinin emekçinin parasını bile çalacak kadar kötü insanlar.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255

Ben bir Türk genci olarak tek amacım ve hayalim bu ülkeden gitmek ve ilerde
çocuklarım olursa onları düzgün yetiştirebileceğim bir yerde ve imkanda yaşatmak. Ve bunu istediğim için değil zorunda olduğum için yapacağım. Bu ülkedeki gençleri umursamamaya devam ederseniz ileride hiçbirşeyiniz kalmayacak çünkü biz gidiyoruz.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Asgari ücretde bir şeye yaramıyor ki. 1 Ay dayansın diyordum 5 günde eridi gitti. Yazık..

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Ben bir Türk genci olarak tek amacım ve hayalim bu ülkeden gitmek ve ilerde
çocuklarım olursa onları düzgün yetiştirebileceğim bir yerde ve imkanda yaşatmak. Ve bunu istediğim için değil zorunda olduğum için yapacağım. Bu ülkedeki gençleri umursamamaya devam ederseniz ileride hiçbirşeyiniz kalmayacak çünkü biz gidiyoruz.
Bana Milliyetçilik ve Dayanışma yalanlarıyla gelmeyin. Bizim okulumuz bir devlet okulu ve vergi vermemize rağmen soğukta ders işliyoruz ve kirli sınıflarda okuyoruz, yalanlarınız ve gaza getiren sözleriniz bizim yaşadıklarımızı ve hakkımızın yenmesini değiştirmiyor.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bana Milliyetçilik ve Dayanışma yalanlarıyla gelmeyin. Bizim okulumuz bir devlet okulu ve vergi vermemize rağmen soğukta ders işliyoruz ve kirli sınıflarda okuyoruz, yalanlarınız ve gaza getiren sözleriniz bizim yaşadıklarımızı ve hakkımızın yenmesini değiştirmiyor.
Dostum abartıyor musun biraz? Kardeşimde devlet okulunda ve petekleri çalışıyor, sınıfları temiz (hademeler temizliyorlar siz kirletiyorsanız sizin sorununuz) ve oradaki eğitim eğer isteyerek gidersen iyi. Evet bazı imkanlar olmayabilir lakin yinede vergini hak edecek bir okul olarak düşünüyorum.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Dostum abartıyor musun biraz? Kardeşimde devlet okulunda ve petekleri çalışıyor, sınıfları temiz (hademeler temizliyorlar siz kirletiyorsanız sizin sorununuz) ve oradaki eğitim eğer isteyerek gidersen iyi. Evet bazı imkanlar olmayabilir lakin yinede vergini hak edecek bir okul olarak düşünüyorum.
Bizdeki petekler çalışmıyor ve sınıfımızın temiz olduğunu hiç görmedik hatta okul bizden bu eksikleri gidermemiz için zorunlu para istiyor.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bizdeki petekler çalışmıyor ve sınıfımızın temiz olduğunu hiç görmedik hatta okul bizden bu eksikleri gidermemiz için zorunlu para istiyor.
Nerede okuyorsun? Bunu şikayet etmeniz lazım. Bu hükümetle alakalı bir sorun değil.

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
sen devlet okulu diye özel okula gidiyosun kardeş. Endüstri Meslek mezunuyum namını bilirsin bu okulların. Bu okullarda bile pisliğin p si yoktu. Sen şu an sağlam sıkıyorsun hiçbir devlet okulunun, müdürünün mahrem yerleri yemez böyle şeyler için öğrencilerden para istemeye. Devlet adamı ne yapar biliyomusun sen ?

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
sen devlet okulu diye özel okula gidiyosun kardeş. Endüstri Meslek mezunuyum namını bilirsin bu okulların. Bu okullarda bile pisliğin p si yoktu. Sen şu an sağlam sıkıyorsun hiçbir devlet okulunun, müdürünün mahrem yerleri yemez böyle şeyler için öğrencilerden para istemeye. Devlet adamı ne yapar biliyomusun sen ?
Yani bizde istiyor hatta ilk başta vermedik sonra sınıf başkanı ile para vermek zorunlu diye mesaj gönderdi.Biz yine vermeyeceğiz o ayrı konu da okul bildiğin devlet okulu zaten ben özel okulu karşılayamam.

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Yani bizde istiyor hatta ilk başta vermedik sonra sınıf başkanı ile para vermek zorunlu diye mesaj gönderdi.Biz yine vermeyeceğiz o ayrı konu da okul bildiğin devlet okulu zaten ben özel okulu karşılayamam.
şikayet edin kardeş o devlet okulunun müdürünü hoplatırlar.