Yeni Anasayfam

Bu konuyu okuyanlar

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Dün akşamdan beri blogumun anasayfasını düzenlemekle uğraşıyordum, şimdi tamamlandı. Daha önceden anasayfada da son yazdığım yazılardan birkaçı yayınlanıyordu, ama aynı yazıların birçok sayfada tekrarlanıyor olması beni rahatsız ediyordu. Şimdi anasayfada birçok sosyal paylaşım platformuna ait profillerimin adresleri bulunuyor. :) Bloguma burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sizce nasıl olmuş? Eklenmesi, çıkarılması gereken yerleri var mıdır? :) Blog'um için bir facebook fan sayfası açsam beğenir misiniz? :rolleyes:

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Senden başka da yorum yapacak kadar beğenen kimse çıkmadı N3CAT1. :D

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Ömer güzel ancak o yukarıda blog vs. onları biraz daha küçültüp yuvarlak biçimde yaparsan bence çok hoş olur :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Web 2.0'a uygun daha sade bir tasarım olabilirdi aslında. Daha simetrik şeyler kullanabilirdin. 90'lı yıllardaki sade ve o eski görünümlü web sitelerini anımsatıyor. Biraz daha yenile bence :)

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Blog'undaki o manzara (!) fotoğrafını kaldırıp Comic Sans MS'den vazgeçmediğin sürece kalbimi kazanman İM-KAN-SIZ.

Anasayfan ise hoş olmuş.

muhibbi

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Üst menüdeki ikolar daha sade ola bilir. Bu haliyle biraz karışık gözüküyor.
Sosyal iconlar biraz küçültüle bilinir ve reklamla bilrlikte sayfanın aşağısan alınırsa daha iyi gözükür gibi geliyor..

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Web 2.0'a uygun daha sade bir tasarım olabilirdi aslında. Daha simetrik şeyler kullanabilirdin. 90'lı yıllardaki sade ve o eski görünümlü web sitelerini anımsatıyor. Biraz daha yenile bence :)

Yapma hacı, o kadar da eskilerden değiliz, hoş şu an nedense Twitter'a ulaşılamadığı için safya resimdeki halinden biraz daha farklı gözüküyor ama yine de o kadar geri kalmış durmuyor bence. :) Sadece o üstteki blog, hakkımda, tasarım, iletişim yazan grafikler biraz eski duruyor, onlarada bir ara belki elim değebilir. :p

Blog'undaki o manzara (!) fotoğrafını kaldırıp Comic Sans MS'den vazgeçmediğin sürece kalbimi kazanman İM-KAN-SIZ.

Anasayfan ise hoş olmuş.

O manzara benim için anlamlı olduğu gibi, sevdiğim bir görüntüdür, bırakta kişisel blogumda sevdiğim şeyleri paylaşabileyim. :D
Üst menüdeki ikolar daha sade ola bilir. Bu haliyle biraz karışık gözüküyor.
Sosyal iconlar biraz küçültüle bilinir ve reklamla bilrlikte sayfanın aşağısan alınırsa daha iyi gözükür gibi geliyor..

Ama zaten o sosyal ikonlardan bi 5 tane de sayfanın aşağısında var. :) Sayfayı açarsan ne demek istediğimi göreceksin. :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
virgin radio linkini de ekle derim :) sabahları geveze iyi oluyo :p

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
virgin radio linkini de ekle derim :) sabahları geveze iyi oluyo :p

Tamam da virgin radyo'nun benimle ne alakası var? :D O verdiğim linkler o sitelerdeki benim profillerime gidiyor, iş olsun diye sitelere link vermiyoruz yani. :D

---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

Sonunda Twitter geri geldi. :) Sayfa düzgün gözüküyor, yeniden bir bak derim cgrszone. :)

muhibbi

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Üstadım böyle bişey daha hoş duru gibi geliyor. :)
farukd.jpg

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
farukd.jpg

Beğenmedim desem yalan söylemiş olurum muhibbi, yanlız o üst tarafraki 4'lünün biraz daha düzenlenmeye ihtiyacı var, bunun dışında eline sağlık. :)

muhibbi

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Beğenmedim desem yalan söylemiş olurum muhibbi, yanlız o üst tarafraki 4'lünün biraz daha düzenlenmeye ihtiyacı var, bunun dışında eline sağlık. :)
Sağolasın :D
Resmin kalmasını istediğin için ikonları fazla değiştirmek istemedim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Web tasarımda minimalizme doğru yönelmelisin. Ne kadar minimalistik o kadar iyi :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Sağolasın :D
Resmin kalmasını istediğin için ikonları fazla değiştirmek istemedim.

Yok, merve ile kalması konusunda tartıştığımız resim, bu sayfadaki resimlerden değildi. :) O wordpress temasının üst tarafaında, okuduğum üniversitenin panoramik bir resmi var, o resmi kaldırmam konusunda ısrar ediyor. :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
farukd.jpg

Senden aldığım ilhamla sosyal ikonları küçültüp tek sıra haline getirdim. Daha şık bir set kullandım. :) Şimdi daha güzel oldu sanırım. :)

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
anasayfa gayet güzel. Anasayfadaki yazı stili çok hoşuma gitti. monotype corsiva galiba:D

wd1001fals

Asistan
Reaksiyon puanı
2
işimiz bu :wink: her bırak diyene göre hareket etseydik şimdiye kadar çoktan pes etmiş olurduk. :wink:

Gerçeği söyledim :)

Amatör olduğu girer girmaz anlaşılıyor , Site yapmak basit bir iş değil

Kendi başına o kadar yapman bile bişeydir o ayrı konu tabiki :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Gerçeği söyledim :)

Amatör olduğu girer girmaz anlaşılıyor , Site yapmak basit bir iş değil

Kendi başına o kadar yapman bile bişeydir o ayrı konu tabiki :)

Valla sen kimsin bilmiyorum ama beni bilen bilir, yıllarımı buralarda harcadım. Tek başıma ve grafikerlerle çalıştığım işlerim var. Araştırırsan bulabilirsin, belki fikirlerin o zaman değişebilir. :wink:

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ömer o değil de bir CSS framework'ü kullanarak (BluePrint'i öneririm) daha güzel bir tasarım yapabilirsin. Tasarım aşırı sade olduğundan kötü ve amatör bir görünüm veriyor ister istemez...

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Ömer o değil de bir CSS framework'ü kullanarak (BluePrint'i öneririm) daha güzel bir tasarım yapabilirsin. Tasarım aşırı sade olduğundan kötü ve amatör bir görünüm veriyor ister istemez...

özgün vakit olsa, wordpress'e oturup kendim bir tema yazarak beyaz arkaplanla sade ötesi bir görünüme geçirmeyi düşünüyorum bütün siteyi ama kendi siteme vakit ayıracak zamanı malesef bulamıyorum. :( yıllar önce oluşturduğum sayfanın sağına-soluna, kıyısına köşesine parmak atarak şekil vermeye çalışıncada ortaya bu çıkıyor. :) Tamamını baştan düzenleme hayalim geçen yıldan beri sürüyor ama bakalım ne zaman gerçekleştirebileceğim..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Biliyorum eski bir tasarım olduğunu :) Azıcık azıcık da olsa hafiften hafiften yap bir şeyler :)

wd1001fals

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşimi görsün yeter diyorsan amenna

ama geniş kitleler tarafından beğenilsin istiyorsan

Profesyonel bir elin değmesi lazım , kendi imkanlarınla yapman zor gibi

Ve siteyi güncel tutmakda bir kişinin yapabileceği iş değil

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Biliyorum eski bir tasarım olduğunu :) Azıcık azıcık da olsa hafiften hafiften yap bir şeyler :)

Öncelik sıralamasında kişisel blog'un anasayfası malesef geride kalmak zorunda kalıyor, bu sebeple şimdilik sadece yazılarımın kalitesini yüksek tutmaya çalışma kararıyla yayında tutuyorum. Güzel bir vakitte güzelleşecek inşallah.. :)

İşimi görsün yeter diyorsan amenna

ama geniş kitleler tarafından beğenilsin istiyorsan

Profesyonel bir elin değmesi lazım , kendi imkanlarınla yapman zor gibi

Ve siteyi güncel tutmakda bir kişinin yapabileceği iş değil

Yalnız değilim. İşin kod tarafında profesyonel olan tarafım zaten. Ancak grafik tarafında çalıştığım birçok arkadaşım var, gerek duyulduğunda destek alacağımdır, ancak özgün'e de dedğiğim gibi şimdilik önceliklerim arasında yer almıyor. :)

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
"Diline sahip çık" gifini beğendim. Onun haricinde renkli olmuş , güzel.