Yeni aldığım muhabbet kuşu

Bu konuyu okuyanlar

Yoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 aylık kuşa eş mi alınır

Yerine alışamamıştır. Bir kaç geçsin alışır. Sessizce korkutmadan onunla konuş hep
Aynen arkadaş anlamıyor yerine alıştı ele de geliyor eğitime başladım elimle vurduğum yere gelmeyi öğrettim sıra parmak arasından geçirmede. Merak etmeyin aç bırakmıyorum

factor60

Asistan
Reaksiyon puanı
79
kardeş parmağı falan bırak eş al diyoz hayvana. sen bir ömür karısız mı yaşayacan. eş al adamı hasta etme

Yoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kardeş parmağı falan bırak eş al diyoz hayvana. sen bir ömür karısız mı yaşayacan. eş al adamı hasta etme
Almıyorum sana ne ya ayrıca bir ömür dedin daha yavru gelecekte alırız. Biz seni çocukken evlendirdik mi

Son düzenleme:

Harchi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam bende de bir ufaklık var. Yavru kuşlarda bu tip davranışlar çok normal sanıyorum. Anladığım kadarıyla senin ufaklıkla tanışalı 1 haftayı geçmemiş daha. İlk bir hafta kafesten çıkarmamak tavsiye edilir. Yeni ortamına,kafesine size biraz alışması için zaman gereklidir doğal olarak. Aceleci olmayın sabırlı olun her gün ona ilgi gösterin sizi tanısın. Zamanla hem büyüyecek hemde size alışacaktır.

Bu arada burası teknoloji forumu üye arkadaşların bu konularda eksik olması muhtemel. Muhabbet kuşları ve diğer kanatlılar üzerine çok tecrübeleri hobicilerin olduğu bir site önereyim. Bu tip sorularınıza orada cevap bulabilirsiniz. Ben de aylarımı orada harcamıştım :). İyi forumlar.
Muhabbet Kuşları Forumu

Yoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bende de bir ufaklık var. Yavru kuşlarda bu tip davranışlar çok normal sanıyorum. Anladığım kadarıyla senin ufaklıkla tanışalı 1 haftayı geçmemiş daha. İlk bir hafta kafesten çıkarmamak tavsiye edilir. Yeni ortamına,kafesine size biraz alışması için zaman gereklidir doğal olarak. Aceleci olmayın sabırlı olun her gün ona ilgi gösterin sizi tanısın. Zamanla hem büyüyecek hemde size alışacaktır.

Bu arada burası teknoloji forumu üye arkadaşların bu konularda eksik olması muhtemel. Muhabbet kuşları ve diğer kanatlılar üzerine çok tecrübeleri hobicilerin olduğu bir site önereyim. Bu tip sorularınıza orada cevap bulabilirsiniz. Ben de aylarımı orada harcamıştım :). İyi forumlar.
Muhabbet Kuşları Forumu
Teşekkürler kuş alıştı zaten

Alperen Kalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba! Yeni bir üyeyim hemen konu açayım dedim. Yeni bir muhabbet kuşu aldım 1 aylık yavrudur kendisi. Uysal ele geliyor ısırmıyor ve kaçmıyor. Fakat 3.günü olduğu için kafesine alışamadı. Korkudan olsa gerek bazenleri titriyor ve ötmüyor. Muhabbet kuşu sesi açınca canlanıp çıldırıyor. Sorum şu ki yerine ve kafesine alışması için ne yapmalıyım? Hasta olmadığını düşünüyorum. Oradayken hareketliydi. Nasıl yerine daha kolay alıştırabilirim?
yanaklarını ve göbeklerini çok hafif bir şekilde sev ve parmağını gbeğinin altına koyarak hafifçe çok hafifçe ittir parmağına çıkarsa geri yerine koy çıkmazsa akşam saatleri yorgun oluyorlar bunu sürekli dene en sonunda alışacaktır

Yoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yanaklarını ve göbeklerini çok hafif bir şekilde sev ve parmağını gbeğinin altına koyarak hafifçe çok hafifçe ittir parmağına çıkarsa geri yerine koy çıkmazsa akşam saatleri yorgun oluyorlar bunu sürekli dene en sonunda alışacaktır
Alıştı,en son rulodan geçmeyi öğrettim