Bu konuyu okuyanlar

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
Bu leptop daha 4 gün önce elime ulaştı. İlk olarak sürücüleri güncelledikten sonra oyunları kumaya başladım. Ve çoğu kişinin yaptığı gibi oyun oynamaya başladım (oynadığım oyun hitman: absolution)ve oyunu ultra ayarlarda oyunuyordum 45-50 dakika sonra acerin kendi programı olan predetör senseden sıcaklığa bakayım dedim. Baktığımda işlemci tam 90 derce idi (bu oyunu oynadığım sırada fanlar maksimum seviyede idi.) ve bilgisayarın ekranla klavyenin birleştiği yerine dokunduğunda elin yanıyordu. Hemen oyunu kapaatıp bilgisayarı soğuk bir oaya aldım. Yaklaşık bir 10 dakika sonra sıcaklığına baktığımda 45 derece olduğunu gördüm. Ancak oyun oynamak dışında farklı şeyler yaptığım durumlarda sıcaklık stabil olarak 65-70 derece arasında geziyordu. sizce bu normal mi? böyle devam etsem sıkıntı olur mu yoksa mutlaka bir leptop soğutucusu almak zorunda mıyım? veya leptopta bir sıkıntı olduğu için iade mi etmeliyim? yardım ederseniz sevinirim. Sistemin özellikleri aşağıda:
işlemci: i5 9300h
ekran kartı: rtx 2060

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
araştırmadan neden acer alırsın ki :(

ısınmadan dolayı iade almayacaklardır. bilemiyorum o konuyu. eğer 90 dereceleri görüyorsan laptop soğutucu tarzında birşey alman gerekir. klima kullanılıyorsa o odada kullanın. serin yerlerde biraz daha düşük olacaktır.

laptobun sakın ola hava kanallarını kapatma, çalışırken yatak, kanepe gibi hava almayacak yerlerde kullanma. ısıyı arttırır bu durum.

kesinlikle altına buz yada soğutucu şeyler koyma. ani soğuma olduğundan dolayı parçalar nemlenir, oksitlenip bozulur, garanti de karşılamaz.

havadar yerde, fanlarını kapatmadan oyna. bu seni ne kadar götürür bilemem. kaliteli soğutucu almalısın. yine de konuyu daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Reaksiyon puanı
10,560
Islemci h serisi oldugunu varsayiyorum. Bu islemciler performans urunudur yuk altinda serin calissin gayeleri olmuyor. Normal gunluk kullanim laptop islemcilerinden sicak olmasi dogaldir. Firma islemciden performansi kesmektense fani yuksek devirli koyuyor.
Laptopu temiz bir masa uzerinde kullanin. Laptop sogutucu daha iyi is gorecektir.
Tabi oda sicakligida etkileyen faktorler arasinda.

Her ihtimale karsi
Islemcinin tam modelini aratip intelin sitesinden calisma sicaklik araligini kontrol edin. Buyuk ihtmal 100 105 derecedir.
Inceleme ve fps test videolarini inceleyip kiyaslama yaparsaniz isinize yarayacaktir

Reaksiyon puanı
16,118
9.nesil intel için ısılar oyunda normal boşta 50oC üzeri ise hatalı olur...

Reaksiyon puanı
16,118
anormal durum yok gayet iyi fanları yavaşlatma sakın mevsime göre iyi...
Ekran Görüntüsü 2020-07-18 13-58-39.png

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Bu leptop daha 4 gün önce elime ulaştı. İlk olarak sürücüleri güncelledikten sonra oyunları kumaya başladım. Ve çoğu kişinin yaptığı gibi oyun oynamaya başladım (oynadığım oyun hitman: absolution)ve oyunu ultra ayarlarda oyunuyordum 45-50 dakika sonra acerin kendi programı olan predetör senseden sıcaklığa bakayım dedim. Baktığımda işlemci tam 90 derce idi (bu oyunu oynadığım sırada fanlar maksimum seviyede idi.) ve bilgisayarın ekranla klavyenin birleştiği yerine dokunduğunda elin yanıyordu. Hemen oyunu kapaatıp bilgisayarı soğuk bir oaya aldım. Yaklaşık bir 10 dakika sonra sıcaklığına baktığımda 45 derece olduğunu gördüm. Ancak oyun oynamak dışında farklı şeyler yaptığım durumlarda sıcaklık stabil olarak 65-70 derece arasında geziyordu. sizce bu normal mi? böyle devam etsem sıkıntı olur mu yoksa mutlaka bir leptop soğutucusu almak zorunda mıyım? veya leptopta bir sıkıntı olduğu için iade mi etmeliyim? yardım ederseniz sevinirim. Sistemin özellikleri aşağıda:
işlemci: i5 9300h
ekran kartı: rtx 2060
Acer aspıre z5751 all in one pc 6 gb ram i5 650 3.20 ghz 3.46 ghz 2 gb amd hd 5570 ısınmıyor sop soguk
Mesaj otomatik birleştirildi:

2011 model mükemmel memnunum

Ekli dosyalar

• c2e6dfc5d7664b17cfadec88b1700c5f.jpg
    c2e6dfc5d7664b17cfadec88b1700c5f.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 154