Yemek sepeti Banabi çalışanından çocuk istismarı

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Yemeksepeti Banabi çalışanı bir çocuk istismarında bulunuyor, diğerleri de buna tepki veriyor ve hepsi işten çıkarılıyor. İstismar edilen çocuk daha 14 yaşında. Sosyal medyada yayılan olayın ardından Yemek sepeti boykot edilmeye başlandı.
Yemeksepeti ve şirketin üst düzey yöneticisi Nevzat Aydın: Kızımızın ailesine psikolojik yardım, avukat desteği dahil olmak üzere her türlü desteği vermeyi teklif ettik. Darpa ve istismara karışanların da görevine son verdik. Zor bir durumda doğru kararlar verdiğimizi düşünüyorum ve arkasındayım arkadaşlar.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Görüşürüz yemeksepeti. Alternatif uygulama önerisi olan var mı ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Görüşürüz yemeksepeti. Alternatif uygulama önerisi olan var mı ?

Yok sanırım.

Yemeksepeti Banabi çalışanı bir çocuk istismarında bulunuyor, diğerleri de buna tepki veriyor ve hepsi işten çıkarılıyor. İstismar edilen çocuk daha 14 yaşında. Sosyal medyada yayılan olayın ardından Yemek sepeti boykot edilmeye başlandı.
Yemeksepeti ve şirketin üst düzey yöneticisi Nevzat Aydın: Kızımızın ailesine psikolojik yardım, avukat desteği dahil olmak üzere her türlü desteği vermeyi teklif ettik. Darpa ve istismara karışanların da görevine son verdik. Zor bir durumda doğru kararlar verdiğimizi düşünüyorum ve arkasındayım arkadaşlar.

Asla olayı savunmuyorum savunulacak bir tarafı da yok ama daha önce de kız gelmiş uzun süre kameranın görmediği yerlerde kalmışlar diyordu eleman kızda da birşeyler yok mu sizce de?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yok sanırım.

Asla olayı savunmuyorum savunulacak bir tarafı da yok ama daha önce de kız gelmiş uzun süre kameranın görmediği yerlerde kalmışlar diyordu eleman kızda da birşeyler yok mu sizce de?
Kız 14 yaşında be, yapmayın yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah belasını versin ne diyelim umarım artık bu olayların bir sonu gelir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kız 14 yaşında be, yapmayın yani.

Allah belasını versin ne diyelim umarım artık bu olayların bir sonu gelir.

Ben bişey yapmıyorum dostum iyi oku daha önce de gelmiş belki de bilerek yaptılar daha sonra erkekten umduğunu bulamayınca orada ki çaışanlara söyledi nereden biliyorsunuz? Dediğim gibi savunmuyorum ama erkekler kadar kadınlar da az değil böyle konularda.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ben bişey yapmıyorum dostum iyi oku daha önce de gelmiş belki de bilerek yaptılar daha sonra erkekten umduğunu bulamayınca orada ki çaışanlara söyledi nereden biliyorsunuz? Dediğim gibi savunmuyorum ama erkekler kadar kadınlar da az değil böyle konularda.
Bahsettiğin kişi reşit olsa neyse daha çocuk çocuk nereden bilecek öyle işleri?

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
14 yaşındaki bir kızdan bahsediyoruz. Nerden bilsin ??

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Devir öyle değişti ki uyuyun siz. 10 yaşında ki çocuk bile susuz gezdirir sizi ne diyorsunuz :)

Aynı cevabım senin için de geçerli.
14 yaşındaki bir çocuğun çok kolay bir şekilde manipüle edileceğini belirtmek isterim. Üstelik tacize uğrayan çocuklar bunu belirtmeye çok korkar, özellikle de ailesine söyleyemez.

Olaya gelince, çocuğun şikayet ettiği 3 çalışan, taciz ettiği iddia edilen elemanı tekme tokat dövmüşler bu sebeple taciz eden adamla birlikte o üç çalışanın da işine son vermişler. Bakın bu ülkede adalet var demiyorum ancak bir firma, çalışanını döven üç kişiyi bünyesinde tutmak istemeyebilir. Benim esas eleştirdiğim nokta, müdürlerin veya avukatların kızın ailesine bu durumu haber vermemesi.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
14 yaşındaki bir çocuğun çok kolay bir şekilde manipüle edileceğini belirtmek isterim. Üstelik tacize uğrayan çocuklar bunu belirtmeye çok korkar, özellikle de ailesine söyleyemez.

Olaya gelince, çocuğun şikayet ettiği 3 çalışan, taciz ettiği iddia edilen elemanı tekme tokat dövmüşler bu sebeple taciz eden adamla birlikte o üç çalışanın da işine son vermişler. Bakın bu ülkede adalet var demiyorum ancak bir firma, çalışanını döven üç kişiyi bünyesinde tutmak istemeyebilir. Benim esas eleştirdiğim nokta, müdürlerin veya avukatların kızın ailesine bu durumu haber vermemesi.

Neden herkes bana yazıyor? Biraz gözünüzü açın çocuklar eskiden çocuktu şimdi yaşı ne olursa olsun bir kız çocuğu her şeyi yapabiliyor insanın ağzı açık kalıyor bu kadar da masum olmayın. Olayı asla savunmuyorum ama bence kızın da suçu var bu konuda. Bak ne diyor eleman. Daha önce de kamera da gözükmüşler kameranın göremediği yerde uzun süre durmuşlar diye bir kız çocuğu neden orada bulunsun ki bir erkekle defalarca? Demek ki başka bir iş var bu işte. Tamam bir taciz meselesi olur anlatamazsın anlarım ama defalarca orada olmuş o kız. Ben bu işin içinde bir şeyler ararım işte.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
14 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz yapan sapık olay kendisine sorulunca kaçmaya çalışmış.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,582
yemeksepeti.com çalışanı bir şerefsizlik yaptıysa bunu firmanın bütününe bağlamak ne kadar doğru? Hukuk onunla ilgili yargılamayı zaten yapacaktır. Hadım etsinler gerekirse ve şart yani bu dürzülere.

Siz firmanın vizyonu hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

yemeksepeti.com 'u ticari faaliyetlerinden dolayı beğenmediğin bugün mü aklına geldi de uygulamayı silip fotoğrafını paylaşıyorsun?

Nevzat ağabey burada bir açıklama yapmış ve aynı şekilde aşağıdaki bildiriyi de yayınlamış;

Kepenk mi indirsinler ne yapsınlar? Acayip bir ülke olduk.

EfsXUuWWoAAD3q8

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
yemeksepeti.com çalışanı bir şerefsizlik yaptıysa bunu firmanın bütününe bağlamak ne kadar doğru? Hukuk onunla ilgili yargılamayı zaten yapacaktır. Hadım etsinler gerekirse ve şart yani bu dürzülere.

Siz firmanın vizyonu hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

yemeksepeti.com 'u ticari faaliyetlerinden dolayı beğenmediğin bugün mü aklına geldi de uygulamayı silip fotoğrafını paylaşıyorsun?

Nevzat ağabey burada bir açıklama yapmış ve aynı şekilde aşağıdaki bildiriyi de yayınlamış;

Kepenk mi indirsinler ne yapsınlar? Acayip bir ülke olduk.

EfsXUuWWoAAD3q8
Sapığı darp edenler kovulmasaymış keşke

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Katılıyorum size. İşte böyle yapa yapa insanlar bildikleri veyahut gördükleri kötülükler karşısında üç maymunu oynuyor. Ben olsam alnından öperdim o üç adamın.
Çok büyük zarar verdiklerini de düşünmüyorum. Şiddetle çözülmez ama böyle olaylarda farklı düşünüyorum hep.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
İşçi olarak adam suçlu diye darp et sonra da kovulma var mı öyle bir dünya ? Bu iş yerinde taciz eden suçluysa dava edilir ama kimse adaleti kendisi sağlayıp birini dövemez. Suçluyla suçlu olunmaz o kovulan üç kişininde alnından öpülmez. İlla döveceklerse mesai saati dışında dövsünler hatta dövmesinler bu kişiyi sosya medyada etiketleseler zaten sosyal linç yiyecek bu da ona yeterde artardı bile.

4857/77.Maddesi ile kısacana işverenler, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak, araç ve gereçleri noksansız olarak bulundurmak, işyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek, işçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği eğitimini vermek zorundadırlar. İşveren işçinin sağlığını ve hayatını tehlikeye sokacak riskleri ortadan kaldırarak, ona işletme tehlikelerine ve meslek hastalıklarına karşı her türlü tedbirin alındığı bir işyeri ve iş ortamı hazırlamalıdır.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yani ben anlamıyorum insanoğluna ne oluyor? Biriminde çalışan personelin böyle bir şeyi gün yüzüne çıkartıyor ve diğer çocuğa yardım ve yataklık yapmaktaki amaç nedir? Kız madem bunca zaman depoya girmişte neden kimse görmemiş? Bu depoda tek mi çalışıyor be velet?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,634
Sapığı darp edenler kovulmasaymış keşke
Bencede bir anlık sinirle kendilerini tutamamış olabilirler ve kim sinirlenmezki o olaya kim olsa sinirlenir kim olsa bu haberi alınca o olayı yapan adama zarar vermek ister bu olayı yapan adam karşınızda dursa ve bu haberi alsanız başka ne yapılması beklenirki
bencede o 3 kişi kovulmamalıydı

FMY2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şeriat olan ülkelerde olmuyor mu sanki?
Hocam bana şuan şeriatla yönetilen bir ülke göstere bilirmisiniz?

Arabistan Vehabi
İran Şii'dir

Bu ülkeler ile bizim şeriatın alakası yoktur.

Biz Ehli Sünnetiz.

Bilmediğiniz konulara yorum yapmayın!

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Şeriat (Arapça: الشريعة), İslam hukuku anlamında İslam'da farz kabul edilen ibadetler, muameleler ve cezalarla ilgili, dinî hukuka ait tüm kavram ve kurallara verilen isimdir. Fıkıh ise şeriatta bu kanun ve kuralların teorik ve pratik uygulama çalışmaları ile ilgilenen, bir anlamda şeriatın ne olduğunu belirleyen çalışmalara verilen isimdir. Dini terminolojide şeriat ayet ve hadis gibi dinin kaynağı kabul edilen Allah ve Muhammed'e ait sözlere, fıkıh ise dini otoritelerin bu kaynaklara ait sözlere ve fiiller getirilen yorumlara ve bunun ekollerine işaret eder.
(Bknz: www.wikipedia.com

Ve biz CUMHURİYET ÜLKESİYİZ.

FMY2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kişinin işlediği suçları kurumlara aktaramayız !
Bu tayfa zamanında yurt olayları olduğunda yurtlar kapatılsın diyordu şimdide yemek sepetine yüklüyorlar suçu...