Yazları deodorant gibi hafif koku mu parfüm gibi ağır koku mu kullanmak gerekir?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Laa açıklamaya yazacak bişi kalmadı??? soruyu biliyonuz gençler. Bir de ben sprey deodorant değil roll-on kullanıyorum daha işlevsel oluyor bence. Fakat sizce yazın hangisi kullanılırsa baymaz?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben gündelik yaşamda parfüm kullanmıyorum sadece önemli yerlerde. Tek kullandığım deodorant oda ter kokusunu engellemesi için. Tabi yazın sıcağın altında baymayacak bir parfüm bulursam kullanırım :sweatsmile:

Cildiniz nemliyse veya nemlendirici kullanıyorsanız roll on a gerek yok aynı etkiyi deodorantta yapabiliyor.
Bende roll on daha çabuk terlemeyi sağlıyor (ilk sürüldüğü an ki ıslaklığı yüzünden) :D

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben gündelik yaşamda parfüm kullanmıyorum sadece önemli yerlerde. Tek kullandığım deodorant oda ter kokusunu engellemesi için. Tabi yazın sıcağın altında baymayacak bir parfüm bulursam kullanırım :sweatsmile:

Cildiniz nemliyse veya nemlendirici kullanıyorsanız roll on a gerek yok aynı etkiyi deodorantta yapabiliyor.
Bende roll on daha çabuk terlemeyi sağlıyor (ilk sürüldüğü an ki ıslaklığı yüzünden) :D
Ben duştan çıkar çıkmaz sürüyorum. Genelde geceleri duş aldığım için (gündüzleri kurukanırken bile terliyor insan) roll-on yarım saate kuruyor. Sonra 2 gün duş almasam bile terlemiyor koltuk altı. Dolayısıyla ter kokusu büyük ölçüde kesiliyor. Sprey deodorant ise sıkıyorsun ama değişik bir şekilde beni terletiyor roll-on kadar etkili olmuyor. Duştan çıktıktan sonra bu ürüleri kullanmak daha iyiymiş. Açılan gözenekleri direk bu ürünler ile kapattığımız için daha etkili imiş. (Sprey deodorant da test ettim duştan sonra sıkılan ile dışarı çıkmadan önce sıkılan farklı oluyor. Dışarı çıkarken sıktığında ter kokusu olabiliyor) Fakat roll-on da koku yok. O yüzden kişi güzel kokup karşısında ki kişiye iyi bir imaj bırakmak istediği için yazın baymayacak parfüm arayışına girdim. Hatta perseive for men siparişi de verdim. Aklıma gene de takıldı parfüm bayar mı yoksa baymaz mı?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben duştan çıkar çıkmaz sürüyorum. Genelde geceleri duş aldığım için (gündüzleri kurukanırken bile terliyor insan) roll-on yarım saate kuruyor. Sonra 2 gün duş almasam bile terlemiyor koltuk altı. Dolayısıyla ter kokusu büyük ölçüde kesiliyor. Sprey deodorant ise sıkıyorsun ama değişik bir şekilde beni terletiyor roll-on kadar etkili olmuyor. Duştan çıktıktan sonra bu ürüleri kullanmak daha iyiymiş. Açılan gözenekleri direk bu ürünler ile kapattığımız için daha etkili imiş. (Sprey deodorant da test ettim duştan sonra sıkılan ile dışarı çıkmadan önce sıkılan farklı oluyor. Dışarı çıkarken sıktığında ter kokusu olabiliyor) Fakat roll-on da koku yok. O yüzden kişi güzel kokup karşısında ki kişiye iyi bir imaj bırakmak istediği için yazın baymayacak parfüm arayışına girdim. Hatta perseive for men siparişi de verdim. Aklıma gene de takıldı parfüm bayar mı yoksa baymaz mı?
Normalden fazla terleyen biri olduğum için her gün düzenli ve dışarı çıkmadan önce daha çok özen gösteriyorum. Bende dışarı çıkmadan hemen önce duş alıp çıkıyorum yoksa etkisini hiç hissetmiyorum deodorantta olsa roll onda :sweatsmile:

Direk güneş altında parfüm beni çok bayıyor ama diğer ortamlarda hafif bir koku iyi olur :)
Şişesi hoşuma gitti ürünün umarım kendiside iyidir :) Deneyebilirim aklıma kurt soktun hocam ?

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Roll on iyidir ya. Çok ağır parfümleri ben de kullanamıyorum. Hafif, güzel kokulu kullandığım bir parfüm var yıllardır değişmedim.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Parfüm Özel yere davetli isem sıkarım ben. Onun dışında duş sonrası deo. Adidas şampiyonlar ligi güzel deodorant olarak

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Laa açıklamaya yazacak bişi kalmadı??? soruyu biliyonuz gençler. Bir de ben sprey deodorant değil roll-on kullanıyorum daha işlevsel oluyor bence. Fakat sizce yazın hangisi kullanılırsa baymaz?
Yazın ağır kokan ürünler kullanılması hoş olmuyor bence.İyi kokmak yerine insanın midesini bulandırıyor.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Parfüm ve deo ikisi birlikte de kullanılabilen setler var ama yoğun oluyor bayıyor yazın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parfüm sıkarım diyorsan fresh koku al.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sıcak havada ağır ve yoğun kokular çok boğucu oluyor bence. Roll on veya hafif kokular çok daha iyi

Kalitr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rexona stick deodorant yetiyor. Hoşunuza kaçan bir modelden alın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
arko black edition nasıl?
arko-black-edition-tiras-kolonyasi-fresh-250ml__0645627306664747.jpeg

bunu kullanıyorum...

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Özünde hepsi kimyasal hepsi çok zararlı.
Ter ile ilgili sorununuz varsa kayatuzu ve limon uygulamanızı tavsiye ederim.
Ha bu arada yapay kokularda bulunan kimyasalların beyni ve hormonları nasıl olumsuz etlilediğini araştırınız.