Yazılma Giriş yaptım bazı sorularım var

Bu konuyu okuyanlar

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, ben lise 3. sınıfım.1 milyon yazılımcı projesini duyup katıldım, ilk olarak php eğitimine geçtim (0'dan başladım) yazılıma başlamak için sizce php iyi bir tercih midir ?
bide yazılım gibi konular ilgimi fazlasıyla çekiyor kodlama öğreniyorum sizce yazılım üzerinden devam edersem bilgisayar mühendisliği istiyordum gelecekteki iş imkanları açısından iyi mi olur şimdiden teşekkür ederim :)

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Merhaba, ben lise 3. sınıfım.1 milyon yazılımcı projesini duyup katıldım, ilk olarak php eğitimine geçtim (0'dan başladım) yazılıma başlamak için sizce php iyi bir tercih midir ?
bide yazılım gibi konular ilgimi fazlasıyla çekiyor kodlama öğreniyorum sizce yazılım üzerinden devam edersem bilgisayar mühendisliği istiyordum gelecekteki iş imkanları açısından iyi mi olur şimdiden teşekkür ederim :)
Eğer kendini bu konularda geliştirirsen ileride iş imkanların olur.

Reaksiyon puanı
769
Ben php'yi hiç duymamıştım ama ben direk meslek lisesi öğrencisiyim ve bize c# öğretiyorlar bence sende mutlaka ondan başla ayrıca bilgisayar mühendisliği daha farklı bir şey diye biliyorum senin dediğin yazılım mühendisliği oluyor.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Ne yazmak istiyon site değilse PHP boş denebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yazmak istiyon site değilse PHP boş denebilir
Bunu deme sebebim herşeyi en iyi yapan dil daha yok

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Adamım php'ye gireceksen bence önce bir html varsa ona bak. Sonra css'e bak. Bunlardan sonra varsa css3, html5 yoksa bootstrap var mı bak bakalım. Bunlar yoksa php ve mysql geçebilirsin.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Eğer yeni başladıysanız, öğrenmesi biraz zor olsa da JavaScript öğrenmenizi öneririm.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ne istediğini kendin bilmiyorsan, her kafadan farklı bir ses çıkar.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Ne yazmak istediğini Yaz belki sen işletim sistemi yazmak istiyon ama HTML önerme ihtimali var ne

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
bilgisayar mühendisliği istiyordum gelecekteki iş imkanları açısından iyi mi olur şimdiden teşekkür ederim :)

İş imkanı oluşturabilmek için üniversite okumalısın zorunlu ha yıllarca proje geliştirmiş bir insansan küçük şirketlere gider cv'ni yollarsın birde github atarsın bak CTO bey ben neler yaptım neler ettim al beni diye bağırısa cv o zaman iş imkanı oluşur bilgisayar mühendisliğini kazan sonra hackathon'lara katıl bilişim etkinliklerinde yer al.

Not:Tanıdığın varsa kesinikle iş bulursun.

Html,javascript,php diye gidilmesi lazım Web Application oluşturmak istiyorsan bu dilleri sırasıyla öğren ingilizce zorunlu bi zorunluluk kesinlikle ingilizce öğrenmek zorundasın.

Son düzenleme:

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Knk site yapacam demiyor
dediklerimden sadece site çıkardıysan birşey diyemem. siteyi de küçük görüyorsan hiçbirşey diyemem. o kadar erp var ki bunlar üstünden yürüyen.. Türkiyenin en büyüğü neredeyse luca, ve web üzerinden işliyor.

neyse ben arkadaşa yazdım, sen tavsiyemi kale alma.

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İş imkanı oluşturabilmek için üniversite okumalısın zorunlu ha yıllarca proje geliştirmiş bir insansan küçük şirketlere gider cv'ni yollarsın birde github atarsın bak CTO bey ben neler yaptım neler ettim al beni diye bağırısa cv o zaman iş imkanı oluşur bilgisayar mühendisliğini kazan sonra hackathon'lara katıl bilişim etkinliklerinde yer al.

Html,javascript,php diye gidilmesi lazım Web Application oluşturmak istiyorsan bu dilleri sırasıyla öğren ingilizce zorunlu bi zorunluluk kesinlikle ingilizce öğrenmek zorundasın.
Evet web Application üzerinden gitmek istiyorum teşekkür ederim bu arada

1 milyon yazılım projesi dahilinde özgeçmiş doldurup işkur un veritabanına kayıt oluyoruz zaten,sertifika veriyorlar eğitim sonunda, üniversite okuduktan sonra direk iş kur özel/Devlet kurumlarının şirketlerin ihtiyacı üzerine kategorilere ayırıp işverenlere gönderiyor cv mizi

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
PHP iyi bir tercih değil. 1 milyon istihdam olayınada pek güvenmeyin iş veren tecrübeye bakar sertifikaya değil. İşkur olayına hiç girmiyorum amaç sadece genç işsiz nüfusu az gösteremek 3-4 ay sigortaya bağlayıp düşürüyorlar sonra iş filan buldukları yok. Benim çok arkadaşım gitti hala sıradalar.

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
1 milyon yazılım projesi dahilinde özgeçmiş doldurup işkur un veritabanına kayıt oluyoruz zaten,sertifika veriyorlar eğitim sonunda, üniversite okuduktan sonra direk iş kur özel/Devlet kurumlarının şirketlerin ihtiyacı üzerine kategorilere ayırıp işverenlere gönderiyor cv mizi

1 milyon yazılımcıyıda dene bak kendimden örnek veriyim ben okul staj dönemimde şirkete yazılım stajyeri olarak girdim daha sonra müdür benden bazı programlar istedi yazdım en son kullanışlı bir program yazdım müdüre gösterdim beğendi kullamaya başladı sonra bana dedi seneye okulu bitir yanımızda işin hazır dedi yani dedem o ki github'a güzel proje koy sonra CTO'lara falan göster bak CTO bunları yaptım ağa al beni daha iyisini yaparım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Gelecek öngörülemez, ama herkesin mutlaka bir gelecek planı olmalı. Hedefi olmayan insan boş insandır.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
bahaneyle at bakalım 1milyon baslıklı sitenin arayüzü, bizde görmüş olalım :)

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Şahsen benim de ilgimi çekti. 2 sene önce yaz tatilinde youtube'dan giriş seviyesinde Python öğrenmeye çalışmıştım. Bu yaz da böyle bir şeyle uğraşabilirim sanırım. Nasıl başvuruyoruz? Başvuru şartları neler? Ve ne zaman başlıyor?

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şahsen benim de ilgimi çekti. 2 sene önce yaz tatilinde youtube'dan giriş seviyesinde Python öğrenmeye çalışmıştım. Bu yaz da böyle bir şeyle uğraşabilirim sanırım. Nasıl başvuruyoruz? Başvuru şartları neler? Ve ne zaman başlıyor?
Her hangi özel bir şart yok diye biliyorum lise öğrencileri de dahil herkes giriş yapabiliyorBu site üzerinden
kimlik bilgilerinle kayıt olup e posta adresini giriyorsun sana bir doğrulama e-mail i geliyor doğruladıktan sonra siteye giriş yapıyorsun.İlk başta cv doldurabilirsin veyahut sonra da doldurabilirsin.Ana ekranda ücretsiz eğitimler butonuna tıkladıktan sonra BTK Akademiye yönlendiriyor burada ister E-Devlet şifresi ister 1 Milyon İstihdam ile giriş yapabiliyorsun.Sonra istediğin derslere kayıt olup çalışabilirsin Belirli bir süresi yok istediğin zaman başlayabilirsin

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Her hangi özel bir şart yok diye biliyorum lise öğrencileri de dahil herkes giriş yapabiliyorBu site üzerinden
kimlik bilgilerinle kayıt olup e posta adresini giriyorsun sana bir doğrulama e-mail i geliyor doğruladıktan sonra siteye giriş yapıyorsun.İlk başta cv doldurabilirsin veyahut sonra da doldurabilirsin.Ana ekranda ücretsiz eğitimler butonuna tıkladıktan sonra BTK Akademiye yönlendiriyor burada ister E-Devlet şifresi ister 1 Milyon İstihdam ile giriş yapabiliyorsun.Sonra istediğin derslere kayıt olup çalışabilirsin Belirli bir süresi yok istediğin zaman başlayabilirsin
E-Devlet şifresi olmadan girilebiliyor mu şimdi.