Soru Yazılıma nerden başlamalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

PcSorunu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben yazılıma başlamak istiyorum sizce nerden ve hangi uyg.dan başlamalıyım?

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Arkadaşlar ben yazılıma başlamak istiyorum sizce nerden ve hangi uyg.dan başlamalıyım?
İstediğin dilden başla ben python öneririm okunması ve yazılmazı kısaca kullanılması diğer dilere göre daha kolay ayrıca yeni başlayanlar için uygun udemyde mustafa murat coşkunun python kursu var onu alıp kullanabilirsin ide olarak pycharm kullan ben onu kullanıyorum

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
okullarda c# tan başlatırlar. Basit olduğu için sanırım. Biraz c# öğrenip ne yapmak istediğinize bağlı olarak başka dillere geçebilirsiniz bence.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
okullarda c# tan başlatırlar. Basit olduğu için sanırım. Biraz c# öğrenip ne yapmak istediğinize bağlı olarak başka dillere geçebilirsiniz bence.
Yada C#’tan başlayıp ilerletebilirsin. Bugün C# programlama dili hemen bir çok yerde ve birçok amaç için kullanılmaktadır.
Benim sana ilk önereceğim şey algoritmayı iyi anlaman. Algoritmayı, yada programlama yapmanın ana mantığını kavrarsan hangi programlama dilinden başladığın çok farketmez bana kalırsa… Neyi nerede ne zaman kullanacağını bildiğin sürece google gibi dev bir kütüphane var istediğini bulabilir, farklı methodlara erişebilir veya takıldığın noktalarda takılmış binlerce insanin olduğu forumlar, konular, topluluklar mevcut. Sadece başla. Nereden başladığın da farketmez bir yerde. “Bir adım hiç adımdan iyidir.” Udemy’den kurslar alabilirsin. İzle, pratik yap. Gösterilen projeleri kendin anlayarak uygula. Projeyi biraz değiştir. Örnek veriyorum öğrenci numaraları olan ve öğrenci numarasına göre filtreleme yapan, filtreleme sonucunda öğrenci bilgilerini ekrana getiren bir proje gösterdiler diyelim. Sen bunu değiştir. Öğrenci değil meyve sebze olsun yada ne bileyim işletme de çalışan personeller olsun anlatabildim değil mi? Gösterilen projeye değil, gösterilen projede kullanılan tekniklere methodlara, değişkenlere, değişken tanımlarına, döngülerin dizilerin mantığını anlaman gerek. Dersi aldığın kişinin gösterdiği projelerin kodlarında neyi, nerede, neden, nasıl kullandı bunu anlamalısın. Python, C++, C# pek farketmez. Bazı farkları ve kullanım alanları dışında çok bir fark yok diyebiliriz sanırım. Olay algoritmayı anlamak ve tekrar söylüyorum neyi, nerede, neden, nasıl kullandığını anlaman. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Alta bir alıntı bırakıyorum c# ve kullanım alanlarıyla ilgili.
C# programlama dili ile hayal ettiğiniz her şeyi yapabilir, kodlayabilirsiniz desek herhalde doğru olacaktır. Zira tasarımda ve yazılımda hayal dünyasının sınırı yoktur. C# programlama dili de en modern dil olduğu için yazılımcılara hayalindeki her şeyi programlama imkanı tanıyor. Peki C# ile hangi platformlarda neler kodlanır?

• Web Web Uygulamaları (Asp.NET)
  • Mobil uygulamalar
  • Web servisleri uygulamaları
  • Konsol uygulamaları
  • DLL yazma
  • Windows Form Uygulamaları
  • Oyun tasarlama
Kaynak

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı