Yazılım ve okul bir arada gider mi ?

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Merhabalar, lise 2.sınıf öğrencisiyim ve yazılım mühendisliği istiyorum fakat 2 seçim arasında kaldım . Bu yaz için planlar yapmak istiyorum . Yazın yazılım üzerine yoğunlaşarak arada tyt çalışarak geçirmeyi veya 2.seçenek yazılımı boşverip sadece ders üzerine odaklamak var. Şimdi bu 2. seçeneğin aklıma girmesinin sebebi birdahaki sene yani 11.sınıfın yaz tatilinde sınava hazırlanacağım için öğrendiklerimi unutma ihtimalim ve zaten tekrar etmeyip unutacaksam niye yazın boşuna zamanımı harcamış olayım diyorum. Sizce bu yaz yazılım üzerine odaklanmamın ileriki dönemlerde bana fayda sağlar mı veya sadece aklımdan nasıl olsa unutacağım için zaman kaybı mı olur dersiniz ?

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Önce okul yani ders sonra bunlar. Zaten üniversitede bu mesleği öğreneceksin.
Birden gerçekten anlayarak öğrenirsen unutmazsın zamanı gelince 1 günde toparlanır.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhabalar, lise 2.sınıf öğrencisiyim ve yazılım mühendisliği istiyorum fakat 2 seçim arasında kaldım . Bu yaz için planlar yapmak istiyorum . Yazın yazılım üzerine yoğunlaşarak arada tyt çalışarak geçirmeyi veya 2.seçenek yazılımı boşverip sadece ders üzerine odaklamak var. Şimdi bu 2. seçeneğin aklıma girmesinin sebebi birdahaki sene yani 11.sınıfın yaz tatilinde sınava hazırlanacağım için öğrendiklerimi unutma ihtimalim ve zaten tekrar etmeyip unutacaksam niye yazın boşuna zamanımı harcamış olayım diyorum. Sizce bu yaz yazılım üzerine odaklanmamın ileriki dönemlerde bana fayda sağlar mı veya sadece aklımdan nasıl olsa unutacağım için zaman kaybı mı olur dersiniz ?

Üniversitede 'Hello World' ile başladıklarından yazılıma pek çalışmanıza gerek yok, derslere çalışıp işi sıkı tutun, devamı gelir:)

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
1.si yazın yazılım ağırlıklı çalışıp yine arada tyt derslerime çalışıp kışın yani okul zamanı ise ders ağırlıklı fakat arada 2-3 günde bir yazılımı unutmamamak için tekrarlar yapmak mı ?
2.si olm otur oturduğun yerde aç kitabı normal ders çalış sınav ve üniversite daha önemli mi ?

:) açıkçası birkaç yere sorduğumda gerçekten başta 1 dediler ama daha sonra bazılarıda 2 dedi çok ortada kaldım

:-D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten yazılım eğitimini üniversitede alacaksın, en iyi eğitimi almak için ders çalış. Ben de bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.
Ha ikisini aynı anda yapabiliyorsan, yap. Unutursun ama beynine geçmiş olur yine de, ileride karşılaştığında hiç zorlanmadan kavrar hale gelirsin.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
o 1 diyenlerin kacı üniversite mezunu ? yada kaçı iyi bir üniversite okuyor yada bitirmiş sordun mu ?

eğer düzgün başarılı bir hayat istiyorsan 2. olmalı ama tabikide kisme sana ders çalışmak dışında aralarda oyun oynamak yerine yazılım hakkında birşey öğrenme demiyor haksız mıyım ? Biz sadece önem sırası olarak 2. diyoruz. Tabi uyup uymamak sana kalmış genç arkadaşım.

iyi forumlar

fatihcoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Derslerine sıkı çalışıp iyi bir üniversitede yazılım veya bilgisayar mühendisliği kazanıp okumak senin için daha iyi olacaktır. Merak etme üniversitede bol bol kendini geliştirecek zamanın olacak. Bir şey kaçırmıyorsun. Ben bir taşra üniversitesinde akademisyenim. Burada okuyan gençlerin halini görüyorum. Eğer derslerine sıkı çalışmayıp şimdiden yazılıma yönelirsen kısa sürede belki biraz öğrenirsin. Fakat hayat boyu katedeceğin yol kısıtlı kalacaktır.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Bu ülkede hatta, yazılım sektöründe iyi bir üniversite okumanın tek faydası bir kaç iyi referans olacak insandır. belki biraz da çevre edinilmiş olunur. onun harici kişiye bağlı ben kendi bölümümü bıraktım geçen sene yazılıma yoğunlaştım ama yine de turizmde çalışıp vaktimi tamamen yazılım öğrenmeye adamadım. bu ülkede hayat zor ve bunu değiştirebilecek kişiler sizlersiniz, bizleriz.

sadece pes etmeden çok çalış, kimse pohpohlamayla iyi bir yerlere gelmedi.