Yazılım Mühendisi olabilirmiyim ?

Bu konuyu okuyanlar

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
14 yaşındayım ve yazılım mühendisi olmak istiyorum anadolu lisesine gitmem gerekiyormuş ama içimde kötü bir his var ya Gidemezsem yada diyelim kazandım Yazılım mühendisliği yerine başka bişey çıkarsa yani öyle bir durum oldu diyelim kendi kendime kurslara giderek eğitim alarak yazılım mühendisliği okumadan ilerde o işle ilgili meslek sahibi olabilirmiyim geleceğin mesleği sonuçda büyüklerimden yardım bekliyorum

Berat Walsh

Asistan
Reaksiyon puanı
187
14 yaşında bunları düşünmen için erken bence. Şimdi LGS'ye çalışman ve kazanabileceğin en iyi liseyi kazanman gerekecek. Lisede hedefin olacak üniversiteyi düşünmelisin. Meslek lisesinde bilişim okuyabilirsin fakat üniversite sınavında zorlanırsın. Üniversite tercihlerinde genelde ilk 3 tercihten biri çıkıyor lakin dediğim gibi bunları düşünmen için henüz erken. Yazılım dillerini bilmen için üniversitede o bölümü okumana gerek yok fakat işverenler diplomaya dikkat ediyor. Sen üniversite okumadan dilleri öğrenip kendi start-up'ını kurabilirsin ve ya freelance çalışabilirsin.

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
14 yaşında bunları düşünmen için erken bence. Şimdi LGS'ye çalışman ve kazanabileceğin en iyi liseyi kazanman gerekecek. Lisede hedefin olacak üniversiteyi düşünmelisin. Meslek lisesinde bilişim okuyabilirsin fakat üniversite sınavında zorlanırsın. Üniversite tercihlerinde genelde ilk 3 tercihten biri çıkıyor lakin dediğim gibi bunları düşünmen için henüz erken. Yazılım dillerini bilmen için üniversitede o bölümü okumana gerek yok fakat işverenler diplomaya dikkat ediyor. Sen üniversite okumadan dilleri öğrenip kendi start-up'ını kurabilirsin ve ya freelance çalışabilirsin.
Ben daha çok uygulama yapmak istiyorum güvenlik pek ilgimi çekmiyor

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Şimdiden ilginin olması güzel ama önce bı liseye gir Anadolu olsun olmasın bir bilgisayarin ve internetin varsa yazılımı herzaman öğrene bilirsin şimdiki Anadolu yada meslek liseleri hakkında bi fikrim yok ama bizim bölüme son gelenlerin yarısı meslek lisesinden gelmiş idi bölümü okumadan da iş yaparsın yeterli bilgin olsun ama mühendis etiketine sahip birinden daha az maaş alırsın yapılan işi bir yazılımının onaylaması gerekiyor sonucta
Bu arada hiç korkmani gerektirecek bisiy yok sen derslere çalış al yüksek puanları liseye git üniversite için kaygılanma simdiden sen gelinceye kadar belki üni sınavı bile kalmaz ne biliyorsun

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
14 yaşındayım ve yazılım mühendisi olmak istiyorum anadolu lisesine gitmem gerekiyormuş ama içimde kötü bir his var ya Gidemezsem yada diyelim kazandım Yazılım mühendisliği yerine başka bişey çıkarsa yani öyle bir durum oldu diyelim kendi kendime kurslara giderek eğitim alarak yazılım mühendisliği okumadan ilerde o işle ilgili meslek sahibi olabilirmiyim geleceğin mesleği sonuçda büyüklerimden yardım bekliyorum
bende 14 yaşıma girmek üzereyeyim (1 ay kaldı) ve yazılım mühendisi olmak istiyorum ve şuan imamhatip anadolu lisesinde hazırlık okuyorum ve seneye programlamaya başlıcam eğer istersen becerirsin kendini boşuna yorma olamassam filan diye
eğer nasipyte yoksa onuda Allah bilir.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Gideceğin Anadolu Lisesine bağlı.Ben düşük bir puan ile anadolu lisesine gittim.Bende dün başladım yazılıma açıkcası önceden html css bakmıştım biraz ama işte dün tam yazılıma girmek istedim.Gerçekten kurslarda ki hocalardan iyi anlatan kişiler var youtube da.Bir sürü videolar var onları izlesen bile aklında kalır.

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Html bir yazılım Dili değil gençler yazılım mühendisliği çok farklı bir kavram sadece dil bilmek ile olunmuyor mühendis ?