yazılım eğtimini nasıl alırım

Bu konuyu okuyanlar

kaan78765468909976

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
merhabalar ilk önce yazılım eğitimi almak istiyorum 15 yaşındayım ve acayip derece de meraklı bir durum nasıl eğtitimini alabilirim yardım edermisiniz anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim

Reaksiyon puanı
6,381
Bulunduğunuz konumda önce devlet kursu veriliyor mu diye bakın. Eğer verilmiyorsa özel kurslara bakın. O da yoksa kendiniz öğrenmeye çalışın.

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Udemy de bir çok ücretli ve ücretsiz kurs bulunmakta. Buradan kendim de bir çok kurs aldım. Dersi alan kişilerin yorumlarına bakarak kurslar için fikir sahibi olabilirsiniz.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İnternette ücretli-ücretsiz bir sürü kurs var. Şahsen kendim udemy'den ders alıyorum. Java- Phyton ile başlamanızı öneririm.

erenakbas57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Udemy de ucretsiz birçok kurs var. Udemy e bakabilirsin. YouTube de aradığın çoğu dilin kursunu çeken kanallar var. Örneğin Python, c Sharp , c+ ve benzeri oynatma listeleri var. En temelden eğitmeye basliyor. Ama ilk olarak YouTube de aramanı tavsiye ederim.

KutluhanKip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ilk kaynağın youtube ve kitaplar olmalı bence.Ondan sonra ise Udemy'de kursların yorumları ve beğenilme istatistiklerine göre kursları tercih edebilirsin.

Reaksiyon puanı
10,560
Internetten araştır youtube da bile dersler mevcut. Kurs ücretsizse kursla destekleyebilirsin. Ücretli kurs ise önce internetten başlangıcı öğren kursta ileri düzey sorular,kafana takilanlari felan sorarsın. Malum yeni anlatılan bir şeyi anlamış olduğunu zannedersin.

For end döngüleri gibi mantıksal detayları youtube dersleri ve udemy tamamen öğretemeyebilir üniversitelerin programlama ders kaynaklarına bakabilirsin. Her üniversite de farklı isimde olabilir dikkat et

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
merhabalar ilk önce yazılım eğitimi almak istiyorum 15 yaşındayım ve acayip derece de meraklı bir durum nasıl eğtitimini alabilirim yardım edermisiniz anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim
Bulunduğun şehirdeki kurslara gidebilirsin ya da Udemy üzerinde ders alarak kendin öğrenebilirsin.