Yazılar kötü çözünürlükte

Luka

Asistan
Merhaba...
Yazdığım ve bana gelen mesajlarda yazılar çok "tırtıklı" ve kötü çözünürlükte çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

Luka

Asistan
Sorunu çözdüm, Masaüstü>Özellikler>Görünüm>Efektler>Ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan:

Seçeneği altındaki "ClearType" ı işaretlemek gerekiyormuş.

PRaNGA

Asistan
Sorunu çözdüm, Masaüstü>Özellikler>Görünüm>Efektler>Ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan:

Bazende Masaüstü simgelerinin arkasında renkli oluyor. ClearType yi secinde düzeliyor bazılarında düzelmiyoru tam olarak nasıl yapılıor bilgisi olan!

mstfkrtp

Üyecik

Windows 10 da arama bölümüne ClearType yazın ve gelen seçeneklerde en iyi okuabildiğiniz yazı tipi şeklini seçerek ilerleyin. Kırıklı yapıda olan yazı tipi birden netleşti.

Yandere

Profesör
Yasaklı

İnternette "bilgisayar hızlandırma" videoları çeken herkes bu tiki kaldırıyor ama tiklemeniz daha iyi olur.

Windows 10 da arama bölümüne ClearType yazın ve gelen seçeneklerde en iyi okuabildiğiniz yazı tipi şeklini seçerek ilerleyin. Kırıklı yapıda olan yazı tipi birden netleşti.
Hort.

SirSinner

Asistan
bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları-performans-ayarlar-yazı tipi kenarlarını düzelt