Yazıcım Renkli ve Renksiz Fotoğrafları Kırmızı ve Sarı Tonunda Çıkarıyor.

Bu konuyu okuyanlar

ManOss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan bir ay önce yazıcımın kartuşlarını doldurdum, ilk kez yaptığım bir şeydi ve başarılı geçti, üç buçuk hafta sonra yazıcım renkli veya renksiz çıktı çıkardığımda, fotoğrafları kırmızı veya sarı tonlarında (hatta bazen her ikisinde de) çıkardığını fark ettim. Yeni bir bilgisayarda kullandıktan sonra oldu. Acaba yazılımsal bir sorun mu?
(Örnek fotoğraflar aşağıda.)

Ekli dosyalar

• Girl-with-Balloon-Banksy-Waterloo-Bridge-London.jpg
    Girl-with-Balloon-Banksy-Waterloo-Bridge-London.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 230
  • 001.jpg
    001.jpg
    71.3 KB · Görüntüleme: 167

ManOss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan bir ay önce yazıcımın kartuşlarını doldurdum, ilk kez yaptığım bir şeydi ve başarılı geçti, üç buçuk hafta sonra yazıcım renkli veya renksiz çıktı çıkardığımda, fotoğrafları kırmızı veya sarı tonlarında (hatta bazen her ikisinde de) çıkardığını fark ettim. Yeni bir bilgisayarda kullandıktan sonra oldu. Acaba yazılımsal bir sorun mu?
(Örnek fotoğraflar aşağıda.)
Arkadaşlar bu sorunu çözdüm kimsenin umurunda olmasa bile. Ancak bu sorunu yaşayanlar için buraya nasıl çözdüğümü yazacağım.
İlk önce kartuşları çıkardım ve vakum aparatı ile içindekileri çektim.
Sonra üstten sıcak su ilave ettim ve sonra içindeki suyu da tamamen çektim ve kuruttum.
Sonra yeniden mürekkep doldurdum ve çalıştı.
Ben bunları yaparak bu sorunu çözdüm ancak sizde sonuç aynı olmayabilir o yüzden yapacaksanız ve sonucunda kartuşunuza bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyorum.
Teşekkürler.