Yavaş Dosya Aktarım Hızı

Bu konuyu okuyanlar

Technohero

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Win 7 bilgisayarımda 64GB 3.0 uyumlu olmasına karşın 2.0 girişine taktığım USB belleğe dosya aktarımı yaparken tek parça ve büyük dosyaları 12 MB/saniye hızla aktarırken çok fazla küçük boyutlu parçadan oluşan dosyalar bazen 1-2 MB çoğunlukla 1 MB'den az hız ile aktarım yapabiliyorum.

USB'den bilgisayara kopyalama yaparken ise 30MB/saniye gayet iyi bir hız ile karşılaşıyorum.

USB'yi bu hafta aldım ve NTFS-4096 ayırma boyutu ile biçimlendirdim.

Sorunumu nasıl çözebiliceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Bu çok normal. Bu bir sorun değil.

Mesela bir iso dosyası 1 dk da transfer oluyor ise , kurulmuş bir oyun, dosyalar çok parça ise ki genelde eski oyunlar böyledir, 20 dk yı da bulabilir

Son düzenleme:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Windows dosyayı kopyaladıktan sonra doğrulama yapar, minik minik binlerce dosyanın kopyalanması bu yüzden çok zaman alır. Böyle durumlarda dosyaları RAR arşiv dosyasına çevirip kopyalamak çok daha kolaydır.

Technohero

Asistan
Reaksiyon puanı
9
@52SakocaN52
USB'yi 2.0 portuna taktığımı da göz önünde bulundurursak daha dediğiniz gibi yavaşlama olması normal bir durum olabilir.
Fakat 200-300KB/saniye gibi bir hız gerçekten çok sıkıntı çıkarıyor.

@7.43
Dediğiniz gibi RAR dosyası halinde kopyalamak yerine Disk Sıkıştırma veya biçimlendirirken ayırma birimi boyutunu 4096'dan farklı bir değer yapmak bir işe yarar mı?
Bu belleği PC'ye ek bir hafıza desteği olması için aldım her zaman takılı olucak ve okuma eylemi daha fazla gerçekleşecek.
Teşekkürler.