Yattara'ya Alan'dan Of Misillemesi

Bu konuyu okuyanlar

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sürmeneli Yattara'ya Alanzinho'dan Of misillemesi

Brezilyalı futbolcu da bir sosyal paylaşım sitesinde yaşadığı yer olarak Trabzon'un diğer ilçesi Of'u gösterdi.

Trabzonspor'da Trabzon kökenli futbolcu sayısının her gün azalmasına karşın, 8 yıldır bordo - mavili formayı giyen Gineli futbolcu Ibrahima Yattara, eski takım arkadaşı Hasan Üçüncü'yle olan yakın ilişkileri nedeniyle, 'Ben Sürmeneli'yim' demişti. İlçe halkını oldukça sevindiren Yattara, daha sonra Sürmenespor'a da maddi yardımda bulunmuştu. Türk vatandaşlığına başvuru işlemleri henüz sonuçlanmasına karşın, takım içerisinde de sürekli olarak Sürmeneli oluşundan bahseden Yattara'ya ilk misilleme taraftarların en çok sevdiği isimlerden olan Alanzinho'dan geldi.

"TRABZON TAM BANA GÖRE BİR ŞEHİR"

Bir sosyal paylaşım sitesinde yaşadığı şehir olarak Trabzon'un Of İlçesi'ni gösteren, Alanzinho, Yattara'ya da sık sık takılıyor. Of İlçesi'nin Sürmene'ye göre daha büyük olduğunu söyleyen Alanzinho, 'Benim daha çok taraftarım var, çünkü ben Ofluyum' diyerek Yattara'yı kızdırıyor. Alanzinho, Türkiye'ye ilk geleceği dönemde Trabzon hakkında tedirginlikleri bulunduğunu belirterek, "Ancak havalimanına ilk adım attığımda taraftarların bana karşı gösterdiği sevgi gösterisi karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadım. O an burası tam bana göre bir şehir dedim. Şu anda da Trabzon'da hayatımın en mutlu günlerini geçiyorum. Çünkü burada sadece futbol var ve futbolla yatıp kalkıyorsunuz" diye konuştu.

Kaynak