Yatırım Yapıyormusunuz ? Hangi Yatırım Türünü Tercih Ediyorsunuz ?

Yatırım Yapıyormusunuz ?

• Döviz

Kullanılan: 6 15.8%
  • Altın

Kullanılan: 18 47.4%
  • Hisse Senedi

Kullanılan: 4 10.5%
  • Repo

Kullanılan: 0 0.0%
  • Vadeli Mevduat

Kullanılan: 4 10.5%
  • Tahvil

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer ( Belirtiniz )

Kullanılan: 7 18.4%

• Kullanılan toplam oy
    38
Tüm birikimi tek bir yatırım aracına yatırmak yapılabilecek en büyük hatadır.O yatırım aracının değeri düşerse tüm birikiminin değeri düşer.Az kazanırsa az kazanır.Ama farklı araçlar hem riski dağıtır hem de biri düşse de diğerleri zararı kapatır.Kar da edilebilir.Elinde 3 adet yumurta varsa koduğun tek bir poşet yırtılırsa hepsini kaybedersin ama üç farklı poşete koyarsan biri kırılsa bile diğerleri elinde kalır onun gibi yatırım işide.
Çok güzel anlattınız

ByMoToRisT

Asistan
Altından şaşmayın. Altın, yatırımcısına her zaman kazandırmıştır.
Soru kolay yerden gelmişti ama haklı çıktım galiba. :)
altın.PNG

ByMoToRisT

Asistan
Param yok yatırım yapamıyorum... ama altını tercih ederdim...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende altına tavsiye etmiştim 1 2 ay önce tavsiye edince dalga geçtiler... şimdi değeri yükselince tokat gibi cevap ooldu...
Dolar alınca havalı olduklarını sanıyorlar. :D
Hava atacağım derken para kaybediyorlar.

IDisaster

Profesör
Babam kuyumcu.

Dolara yatırım yapmak istediğimde beni altına yönlendirdi. Ve inanın ki altın düşmüyor :D

Her türlü kar. Dolara yatırım yapan arkadaşlar .

Altına dönün.

Geçen sene 400 tl olan çeyrek şuan 688 ortalama 700 tl.

Diceksiniz ki geçen sene 6 tl olan dolar şuan 7 tl.

Ama dolar çok oynuyor. Ne olacağı hiç belli değil. Altına yatırım yapmak daha mantıklı.

En iyi yatırım akla hizmet etmektir, "zeka"yı geliştirmektir :D Ben de az olsa da (akıl ve zeka) aklımca eğitim üzerine yoğunlaşmayı tercih ediyorum, sağlık da yatırım alanı olarak görülebilir... Bire 100 kazandırıyor denilebilir, ilim tahsili her zaman en kazançlı olandır.

Parasal açıdan ise zaten hep "altın" veya "gümüş" derim ben... Ama eğitim, öğretim kadar kazandırması imkansızdır.

Alper S

Profesör
Dolar, Euro ve altına yatırım yapıyorum. Çok yüksek kârdayım. :)

Ayrıca 18 yaşıma geldiğimde kendimce BTC ve ETH yatırımı yapmayı planlıyorum.

moto87

Üyecik
Babam kuyumcu.

Dolara yatırım yapmak istediğimde beni altına yönlendirdi. Ve inanın ki altın düşmüyor :D

Her türlü kar. Dolara yatırım yapan arkadaşlar .

Altına dönün.

Geçen sene 400 tl olan çeyrek şuan 688 ortalama 700 tl.

Diceksiniz ki geçen sene 6 tl olan dolar şuan 7 tl.

Ama dolar çok oynuyor. Ne olacağı hiç belli değil. Altına yatırım yapmak daha mantıklı.
dolar şu an çok değişmiyor bundan dolayı altın yada gümüşü tavsiye ederim

Harnapazade

Doçent
Şimdi devlet malum engel koyduğu için biraz vergiden bahsediyorum kıymetli maden ve dövizin önü biraz kapanmış oldu. Şu an en mantıklısı bitcoin de değil bence yatırım hesabı açıp çok paranız varsa kira sertifikasına girmek yada hisse senedi alıp satmak.

Yasiin

Profesör
Tek bir yatırım aracına bağlamazdım, birden çok yatırım aracına bağlayıp biri düşse bile birinden biri çıkar ve açığı kapatırdı.