Yaşam kalitemi artıracak bir şeyler arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Fatihyasaarr_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu bahsedeceğim konu size biraz garip gelebilir veya egoist ve marjinal bir insan olarak gözükebilirim. Son zamanlarda çok fazla şekilde aklıma takılan bir şey bu.
Hani her insanın kendine göre zevk aldığı şeyler vardır kimisi anime izler kimisi jazz müzik dinler işte kimisi vs. vs. Benim aradığım şey kendimi onu yapmaya adayacağım her gün, arada veya kesintisiz bir şey sıkılmayacağım ama her yaptığımda o eylemi uyguladığım da zevk alacağım bir şey. Bunu anlatırken bile o kadar stres yapıyorum ki acaba anlaşılıyor muyum? vs. Genel olarak video kurgu yapan kitap okuyan geceleri film dizi izleyen haftada mutlaka 2 defa basketbol oynayan her gün 2 saat e yakın ders çalışan birisiyim ama bu aktiviteler dışında eksik bir yerim var ve onu doldurmaya çalışıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Reaksiyon puanı
769
Spor yapmanı öneririm bende 1 yılın ardından 1 hafta önce başladım gerçekten yaşam kailetisini arttıran bir aktivite. Bu arada benim canım sıkıldığımda rap müzik ile uğraşırım doğuştan gelen bir freestyle yeteneğim var (aklıma geldi ekliyim dedim :) )

Fatihyasaarr_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesela burda aramayip kendin bulsan daha özgün birsey olabilir aslinda
Tabii ki haklısın kendim de arıyorum ama fikir almakda gerekli bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Spor yapmanı öneririm bende 1 yılın ardından 1 hafta önce başladım gerçekten yaşam kailetisini arttıran bir aktivite. Bu arada benim canım sıkıldığımda rap müzik ile uğraşırım doğuştan gelen bir freestyle yeteneğim var (aklıma geldi ekliyim dedim :) )
Yalnız değilmişim sjsjsjsjsj basketbol oynuyorum bende ama üniversite sınavına giricem o yüzden basketbol'u şimdiden azalttım

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Yazılıma atılabilirsiniz veya blog sitesi açıp makale yazabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
2,554
Böyle bişiyi bende arıyorum ya neye başlasam kısa süre sonra sıkılıyorum hani yapmaya elbette devam ediyorum ama zevk alarak değil.

Fatihyasaarr_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Aslında makale için yatkınım bir süre sonra sıkabilir ama denemeye değer bir şey
Aslında dışarıdan bakınca direkt sıkıcı gibi görünüyor ama denemekte fayda var, hem bilgi ediniyorsunuz hem bilgi paylaşıyorsunuz hoşunuza gidebilir denemek lazım.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aslında üniversite sınavına yardımcı olabilecek bir şey yapabilirsin.
Örneğin bir youtube kanalı açıp orada ders çalışırken çektiğin bir video olabilir. Yada o gün çalıştığın konuyu anlatman daha iyi öğrenmene neden olur.

Tabi youtubeda yapman gerekmez. Blog, twitch vs artık hangi platformda ortamda istersen.

Profesyonelliğe güzelliğe çok takılmazsan editleme kısmında gereksiz zamanda kaybetmezsin. 2 saat çalışmanıda en azından 3 4 saat tekrar etmiş olursun

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Maddiyat sorun değilse motosiklet al ve özgürlük ile tanış✌️

Fatihyasaarr_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aslında dışarıdan bakınca direkt sıkıcı gibi görünüyor ama denemekte fayda var, hem bilgi ediniyorsunuz hem bilgi paylaşıyorsunuz hoşunuza gidebilir denemek lazım.
Bilgi değilde bu tarz konularda insanlara yardımcı olmak dizi müzik önerisi film yorumları vs.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uyku düzeni, erken yatıp erken kalkmak, az yemek. Bunlardan daha iyi hayat kalitesini yükseltecek birşey yok. Bunları yap hayattan daha iyi zevk alırsın.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Ben elektro gitar çalıyorum. Kesinlikle sanatın en az 1 dalıyla ilgilenmelisin.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Satranç oynamıyorsan kesinlikle satranç oynamaya başla.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Namaz kılmayı deneyebilirsin. İnsanın içine bir huzur geliyor. Namaz kılmak için sureleri öğrenmek veya bildiğin surelerdeki hataları düzeltmeye gayret etmek, namaz kılmadaki kuralları(farz,vacib,sünnet) öğrenmeye çalışmak zevkli olabilir diye düşünüyorum.