🔥 Öne Çıkan Konular

Soru Yaşadığınız en ağır psikolojik şiddet ne oldu?

Bu konuyu okuyanlar

Beyaz Kuğu

SDN
Yönetici
SDN
Reaksiyon puanı
55
Şiddetin her türlüsü elbette çok kötü. Fakat en ağırının psikolojik şiddet olduğunu düşünüyorum. İnsan aylar belki de yıllar geçse de üzerinden korkunç etkisini atamıyor. Ben gerek daha önceki çalıştığım iş yerlerinde kötü yöneticiler tarafından, gerek önceki yaşadığım ilişkilerde, gerekse aile içinde sık sık psikolojik şiddetle karşı karşıya kaldım. Hayatın her alanında var bu psikolojik baskı. Gerçekten şu dönemde psikoloğa kimin ihtiyacı yok? İtiraf konusuna açtım bu konuyu ama bir şey itiraf edemiyorum ben. İnsan bazen değil karşı tarafa bir şeyi itiraf etmek, kendisine bile itiraf edemiyor. Kalbimizin derinliklerine gömüyoruz. Aslında içimizden atmamız en sağlıklısı. Bence bunu yapabilen sağlıklı bir birey olma yolunda önemli bir adım atmış olur.

Psikolojik şiddetin ölüme kadar götürdüğü taptaze bir örnek Enes Kara!
19 yaşında aile baskısı yüzünden cemaat yurduna verilen, tıp öğrencisi ENES KARA intihar etmiş. Çok üzüldüm, içim parçalandı. Kardeşlerinin de baskı gördüğünü hem çektiği videoda hem yazdığı mektupta anlatmış. Allah mekanını cennet eylesin. Ne denilebilir ki başka? O aile sizce akıllanır mı? Zihniyet ve kapasitesi sınırlı ise ki Enes'in anlattığına göre öyle... Bence zor.

Reaksiyon puanı
12,597
Ailelerin bu kadar çok baskı yapıp da bir şeyi zorla yaptırmamaları lazım. Rahat bırakın insanları artık. Herkes kendi kararını verebilir. Sonra böyle sonu kötü oluyor.
Ama sabırlı da olmak lazım. İntihar hiç bir şeyin çözümü değildir.
İnsanın mutsuz ve yaşama sevinci olmaması normal. Korona virüs var. Zaten biliyorsunuz bu ülkedeki her şey pahalı ve gelen bitmeyen zamlar var. Bunlar yüzünden geleceğe umutlu bakmak zor oluyor. Ben de eskisi kadar pek mutlu birisi değilim ama yine de yaşıyoruz işte. Ölmeye ne gerek var? Arkanda tek bıraktığın seni sevenlerin ağlaması üzülmesi olacak hep.

Beyaz Kuğu

SDN
Yönetici
SDN
Reaksiyon puanı
55
Ailelerin bu kadar çok baskı yapıp da bir şeyi zorla yaptırmamaları lazım. Rahat bırakın insanları artık. Herkes kendi kararını verebilir. Sonra böyle sonu kötü oluyor.
Ama sabırlı da olmak lazım. İntihar hiç bir şeyin çözümü değildir.
İnsanın mutsuz ve yaşama sevinci olmaması normal. Korona virüs var. Zaten biliyorsunuz bu ülkedeki her şey pahalı ve gelen bitmeyen zamlar var. Bunlar yüzünden geleceğe umutlu bakmak zor oluyor. Ben de eskisi kadar pek mutlu birisi değilim ama yine de yaşıyoruz işte. Ölmeye ne gerek var? Arkanda tek bıraktığın seni sevenlerin ağlaması üzülmesi olacak hep.
Çok haklısın ama psikolojisi darmaduman olmuş genç delikanlı bunu hangi ruh hali ile düşünsün ki :( yazık yaşama sevincim kalmadı diyor, çocuğun bir sonraki güne gözlerini açma isteği yok. Bunu gel de anlat...

Son mesajlar