[YARDIM]"Android yeni sürüme geçiriliyor.."

Bu konuyu okuyanlar

berkerbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bir sorunum var. Öncelikle Android ile alakalı pek bilgim olmadığını belirteyim.
Sony Xperia S Lt26i (4.1.2 JellyBean) cihazım var. Aldığımdan bu güne telefonu bizzat ben kullandım root, rom, kernel vb. bir işlem hiç yapılmadı. Bugün sabah bu işe bir girişeyim dedim. Uyguladıklarımı adım adım yazacağım ki hatam varsa anlaşılsın.

Evet ilk olarak telefonu KingoRoot ile rootladım. Root işlemi sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun olmadı. İkinci olarak BootLooder ' ın kilidini açtım. Onda da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Kontrol de ettim. Üçüncü olarak BusyBox kurdum ClockworkMod (CWM) kurabilmek için. Cwm için xda forumundan DoomLord denen vatandaşın verdiği dosyaları kullandım. Test ettim cwm de başarı ile kuruldu. Sıra Rom aramaya gelmişti. Yine xda forumundan kendime uygun bir şey aradım ve şunu buldum : [ROM][JB .96][XS][LB/UL] Dark Honami v1 - Stock Based Oradaki talimatlardan hareketle; Cihazımı Cwm recovery modda başlattım ve zip yükleme kısmından indridiğim romu yükledim. Başka hiçbir işlem yapmadım daha sonra reboot system yaptım. Siyah ekran üzerinde bir ilerleme kutusu oluştu ve uygulama optimize etti, sorunum burada. bu ilerleme kutusunda android yeni sürüme geçiriliyor uyarısı var altında da "Açılış tamamlanıyor." yazıyor ve bunu 1 saatten uzun süre bekledim. Fakat cihazım bahsedilen açılışı gerçekleştiremedi. Kapatıp yeniden açtım yine aynı ekranda kalıyor. ilerisine geçemiyorum. Cwm'den wipe cache ve wipe delvik yaptım ve yeniden denedim fakat yine bir etkisi olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum..

Son mesajlar