[YARDIM] 35-45 Bin TL Arası 2. El Araç Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araç satın alacağım daha vakit var ama şimdiden araştırmaya çalışıyorum. Otomatik vites olursa iyi olur böyle şehir içi genellikle daha çok kullanılacak öğrenci ve aile için kullanılabilecek 2. el araç almak istiyorum temiz olarak. Bildiğiniz araçları paylaşırsanız sevinirim.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Renault Fluence bak ve daha fazla kriter versen iyi olur daha rahat bulunur

Ahmet_Aykac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CHEVROLET CRUZE
OPEL ASTRA-VECTRA
FORD FOCUS
FORD MONDEO

SADECE ŞEHİR İÇİ KULLANIM İÇİNSE RENAULT CLİO+FLUENCE+FİAT LİNEA( HİÇTE SEVMEM AMA MİLLET BİNİYOR)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Honda civic 1.8 al keyfine bak.

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fazla kriter derken ? :) Modeli yüksek olursa iyi olur sunroof olabilir yada panaromik cam tavan olursa iyi olur. Şehir için Benzin mi daha iyi Dizel mi bilmiyorum ama siz daha iyi bilirsiniz. Şekli güzel olsun yani kriter diyince bunlar aklıma geliyor :D İlk arabam olacağı için fazla araçlardan anlamıyorum.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Sedan mı istiyorsunuz hb mi istiyorsunuz ? Bagaj, iç hacim ve yakıt ne kadar önemli ? İkinci el değeri önemli mi, servis masrafları önemli mi gibi soruları yanıtlamamışsınız. Bence tavsiye almadan önce çok detaylı bir şekilde araçları araştırın, araçlar hakkında birşeyler öğrenin. Buradan fazla bilginiz yok gibi duruyor. İkinci el piyasasında böyle kişileri üzerler hocam. İlk önce sunroof, renk gibi opsiyonel kriterleri göz önünde bulundurmayın. Yukarıda yazdığım soruların cevaplarını bularak çemberi daraltın. En son kafanıza yatan modeli veya modelleri bulduğunuzda istediğiniz opsiyonların olduğu araçları ararsınız.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Ford fiestay bakabilirsiniz başlanıç olarak pişman olmazsınız :)

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Demek istediğinizi anladım hocam o zaman yorumda belirteyim.

Aracı HB olarak düşünüyorum. Bagaj yeterli bir büyüklükte olmalı yani 4 kişilik 5 kişilik aileden hesap edersek. İç hacimde tabiiki geniş ferah olmasını düşünüyorum. İkinci el değeri o kadar önemli değil severek isteyerek kullandığım bir araç olursa bırakmak istemem. Parçası kolay bulunmalı ve pahalı olmamalı. Ama en başta olarak güvenlik çok önemli. Bunların bazılarını normalde göz önüne alıyorum ama araştırma yapınca hiç bir şey bulamıyorum. O yüzden foruma danışıyorum teşekkürler. Yakıtıda şehir içi çok yakmasın öğrenciyiz ödeyebildiğimiz kadar orta kalitede yakan bir araç tercihim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Demek istediğinizi anladım hocam o zaman yorumda belirteyim.

Aracı HB olarak düşünüyorum. Bagaj yeterli bir büyüklükte olmalı yani 4 kişilik 5 kişilik aileden hesap edersek. İç hacimde tabiiki geniş ferah olmasını düşünüyorum. İkinci el değeri o kadar önemli değil severek isteyerek kullandığım bir araç olursa bırakmak istemem. Parçası kolay bulunmalı ve pahalı olmamalı. Ama en başta olarak güvenlik çok önemli. Bunların bazılarını normalde göz önüne alıyorum ama araştırma yapınca hiç bir şey bulamıyorum. O yüzden foruma danışıyorum teşekkürler. Yakıtıda şehir içi çok yakmasın öğrenciyiz ödeyebildiğimiz kadar orta kalitede yakan bir araç tercihim.
Dostum yazının tamamını okumadım kusura bakma sma gördüğüm bir kaç kelime anlamama yardımcı oldu yada direk aklımdakini söylemek istiyorum. Güvenlikli ve sağlam olsun ayriyetten parçası ucuz olsun demişsin. Şimdi kaliteli sağlam bir aracın parçaları hiç bir zaman ucuz olmayacak bunu sakın unutma.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Megane 3 ve 2010-11 aurislere bakın. İç hacim olarak rakiplerinden bir tık daha iyiler. Parça sıkıntısıda çekmezsiniz bu araçlarda. Çok kaliteli araçlar mı bence değiller ama belirttiğiniz fiyata en mantıklı araçlar bunlar. Biraz eski çok km premium araçlarda bakabilirsiniz kalite istiyorsanız ama onlarıda yürütmesi ayrı dert.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Megane 3 ve 2010-11 aurislere bakın. İç hacim olarak rakiplerinden bir tık daha iyiler. Parça sıkıntısıda çekmezsiniz bu araçlarda. Çok kaliteli araçlar mı bence değiller ama belirttiğiniz fiyata en mantıklı araçlar bunlar. Biraz eski çok km premium araçlarda bakabilirsiniz kalite istiyorsanız ama onlarıda yürütmesi ayrı dert.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Hb düşünüyorsan o fiyatlara golf bak, sedan düşünürsen civic bak.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Renault'u bulaşma takoz gibi konfor sıfır.

Ahmet_Aykac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi paraya kıy git Volvo V40 al en az 6-7 sene binersin her şey bir yana Volvo dünyanın en sağlam en güvenilir arabalarını yapıyor :)

Ekli dosyalar

• 001-volvo-v40-cross-country.jpg
    001-volvo-v40-cross-country.jpg
    372 KB · Görüntüleme: 1,830

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman şöyle düzeltelim Güvenli olsunda güvenlik yani sağlık için paraya kıyarız :)

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Volvo için sanırım biraz daha çalışmak gerekicek :D Şaka bir yana güzel araç ama 50 Bin TL 52 Bin TL civarı bulunabilir gibi duruyor şuan.

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki şöyle desek. Sizin açınızdan sizin zevkinize göre 40.000 TL niz olsa ne alırdınız ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Chevrolet Cruze bu sınıftaki en iyi araba.

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cruze iyi araç güvenlik açısından ama hantal bir araç. Orijinal parçası artık bulunmuyor çünkü Cruze üretilmiyor artık. Araştırıp aldığım duyumlar bu şekilde yani yanlışsa düzeltirseniz iyi olur.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Cruze iyi araç güvenlik açısından ama hantal bir araç. Orijinal parçası artık bulunmuyor çünkü Cruze üretilmiyor artık. Araştırıp aldığım duyumlar bu şekilde yani yanlışsa düzeltirseniz iyi olur.
Dostum 1.6 olan hantal evet o da sadece kalkış durumlarında bizzat kullandık ailecek her şekilde mutlu olursun. Parça desteği 2024'e kadar var. Opel servislerine götürebiliyon. Ayrıca 2.0 dizel modeli bmw'lerle kapışıyor. Çip olayı var al tak süper. Gidip az yakıyor diye uçan tenekelere para verme.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Golf veya ford focus titanium hb lere bakabilirsin...Ford güzel araç 2009 sonrası hb ler iyi...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Golf 5 1.4 Tsi comfortline

MutlucanŞimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araç güzel otomatik vites aradığım için fiyatıda uygun gibi 2008 2009 modeller ama DSG yazısını gördüm bakarken ve bazı yerlerde DSG istemiyorum falan diyorlar. Bu DSG ne anlama geliyor yada neden istenmiyor bir bilginiz var mı ?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Araç güzel otomatik vites aradığım için fiyatıda uygun gibi 2008 2009 modeller ama DSG yazısını gördüm bakarken ve bazı yerlerde DSG istemiyorum falan diyorlar. Bu DSG ne anlama geliyor yada neden istenmiyor bir bilginiz var mı ?
7 ileri kuru kavrama dsg ler sorunlu. Biraz araştırırsanız birçok kullanıcının bu konuda şikayetçi olduğunu göreceksinizdir. Alacağınız aracın büyük ihtimalle garantisi bitmiş olacak, bu yüzden şanzıman değişmek zorunda kalırsa 5bin tlye yakın para istiyor servis. İnternette düzinelerce yazı var hocam, bu konu hakkında çok daha yetkin olan siteler veya forumlar var. Burada sormadan önce biraz araştırsanız dsg ye neden mesafeli davranıldığı çok rahat bulursunuz hatta sorunla karşılasan kişilerin neler yaşadığını, sorunu nasıl ve ne kadar ödeme yaparak hallettiklerini bulabilirsiniz.