Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Telefonla konuşurken karşınızdaki kişinin yapay zeka olduğunu anlayamadığınızı hayal edebiliyor musunuz? İşte Google bunu başardı... Google Duplex, insanlarla iletişime geçtiğinde karşıdaki kişiye robot olduğunu çaktırmadan mekanlara rezervasyon yaptırabiliyor. Hatta belirttiği vakitte rezerve imkanı olmadığında dahi o saate yakın zamanlarda veya ertesi günlerde yine aynı zamana randevu alabiliyor.
yapay-zeka.jpg
Geçtiğimiz günlerde Google'ın gerçekleştirdiği I/O konferansından sonra yapay zeka teknolojisi bir üst seviyeye atladı. Etkinlikte gösterilen bir video, tıpkı Alexa ve Siri gibi kişisel bir asistan olan Google Duplex'in hünerlerini ortaya koydu ve sonuç insanların büyük hayranlığıyla sonuçlandı.

REZERVASYON ALABİLİYOR

Çoğu insan telefonda bir robotla konuştuğunda bunu anlar. İlk başlarda şüphelenmese bile tekrar eden kelimelerden, sesin doğal olmamasından ya da duygu değişimlerine bağlı tepkiler vermediklerinde, bir yapay zekayla konuştuğunuzu fark edersiniz. Ancak Google Duplex, insanlarla iletişime geçtiğinde karşıdaki kişiye robot olduğunu çaktırmadan mekanlara rezervasyon yaptırabiliyor.

Habertürk'ün haberine göre Google Duplex, belirttiği vakitte rezerve imkanı olmadığında dahi o saate yakın zamanlarda veya ertesi günlerde yine aynı zamana randevu alabiliyor. Bunu yaparken de düşünürken insana özgü olan "um" veya "hmm" gibi tepkiler vermekten de geri kalmıyor.

Yapay zeka teknoloji için çok büyük bir adım olan Duplex, henüz piyasaya çıkmadı ancak kullanıcıların hizmetine girdiğinde en çok kullanılan yapay zekalardan biri olacağı kesin.

Kaynak:Sabah

Sizce yapay zeka insanları kandırabiliyor, ilerleyen zamanda yapay zeka ile insanlar arasında savaş çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ödeme de yapabiliyormu ?

huseyinalisen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyle bir savaş çıkarsa (Türkler) öne çıkabilir. Çünkü teknolojik aletleri kısa sürede ve hunharca bozabildiğimize göre İnsanlık kazanır.:D:D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Günümüzde bulunan filmlerden örnek vermek istemiyorum, geleceğimizin sonunu bu makineler belirleyecek. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Haberle ilgili Google'ın videosunu izlemiştim. Google'ın yapay zekası yemek için sesli bir şekilde telefonda rezervasyon yapıyordu. :D