Yapabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

quetra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, LGS’ye 86 gün kaldı ve lgs’den biraz daha zor denemelerde 72-73 net yapıyorum. İlk dönem çok umursamamıştım ama şu an çok pişmanım. Günde çalışabildiğim kadar çalılıyorum.
Programım şöyle:
7.20 uyan
7.40 soru çözmeye başla
8.40 soru çözmeyi bırak
9.00 okul başladı
15.20 okul bitti
16.00 (perşembe günü öğretmen geliyor, diğer günler çalışmaya başla)
17.00(salı ve çarşamba günü o saatte öğretmen geliyor diğer günler çalılmaya devam)
17’den 22.30-23.00’a kadar çoğunlukla zorlandığım konular üstüne ders çalışıyorum
23.00 uyu
Günde yaklaşık 6.30-7 saat soru çözüyorum, haftada 3 öğretmen geliyor ve haftada şu an 2 ama birkaç hafta içinde 3-4 ‘e çıkaracağım deneme çözürüyorum. 86 günde bu şekilde devam edersem 500 puan alabilir miyim? Bu şekilde alamazsam çalışmamda nasıl bir değişiklik yaparak 500 puan alabilirim?

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
500 puan zor ama istikrarlı çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz. ayrıca sınava girince her şey değişiyor, çok düşünmeyin sizi olumsuz etkileyebilir.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bu iş biraz temele bakıyor. Eğer temelin sağlamsa ve şu an sadece üzerinden geçiyorsan konuların neden olmasın. Ama en başından alıp bazı şeyleri yeni öğreniyorsan biraz zor. Ayrıca bu düzen bir saatten sonra seni sıkabilir. Kendine zaman ayrırmayı da unutma. Son olarak da "şu kadar almam lazım" diye net bir hedef belirleme. Sonrasında ummadığın bir puan alıp ummadığın bir liseye gidersen psikolojik olarak kötü etkilenirsin. Kendimden biliyorum çünkü.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Eğer hedefin tam puansa biraz zor ama en azından 400 450 puan istiyorsan böyle devam edersen olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve kitap okumayı ihmal etme!

quetra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer hedefin tam puansa biraz zor ama en azından 400 450 puan istiyorsan böyle devam edersen olur.

Ve kitap okumayı ihmal etme!
Kabataş veya Galatasaray’a girmek istiyorum

Bu iş biraz temele bakıyor. Eğer temelin sağlamsa ve şu an sadece üzerinden geçiyorsan konuların neden olmasın. Ama en başından alıp bazı şeyleri yeni öğreniyorsan biraz zor. Ayrıca bu düzen bir saatten sonra seni sıkabilir. Kendine zaman ayrırmayı da unutma. Son olarak da "şu kadar almam lazım" diye net bir hedef belirleme. Sonrasında ummadığın bir puan alıp ummadığın bir liseye gidersen psikolojik olarak kötü etkilenirsin. Kendimden biliyorum çünkü.
Temelim iyi, ama ilk dönem konuları bilsem de çok çalılmadım. Şimdi çalışıyorum

İmkansız olmadığından deniyorum : )

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Gitmek istediğim okul dönem sonu puanla aldığından ben umursamamıştım lgsyi çalışmadan girip 400e yakın bir puan almıştım sanırsam hatırlamıyorum.Çalışırsan alırsın bence.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Gerçekçi olmak gerekirse 500 puan zor. Çalışsan bile şans gerekiyor. (Sınav anında ruh halin, hatırlamadığın küçük bir şey, puan kaybettirebilir.)

Sen çalışarak bu şansını en yüksekte tut. Netlerin güzel sayılır. 500 olmasa bile çok iyi yüzdeliklere girebilirsin. (%0.70-%3 arası. Belki çok daha fazla)

Matematik netlerin nasıl? Önemli olan matematik.

quetra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Gerçekçi olmak gerekirse 500 puan zor. Çalışsan bile şans gerekiyor. (Sınav anında ruh halin, hatırlamadığın küçük bir şey, puan kaybettirebilir.)

Sen çalışarak bu şansını en yüksekte tut. Netlerin güzel sayılır. 500 olmasa bile çok iyi yüzdeliklere girebilirsin. (%0.70-%3 arası. Belki çok daha fazla)

Matematik netlerin nasıl? Önemli olan matematik.
Zaten netlerimin 73 gibi çok iyi olmama nedeni mat. Onda 11 net filan yapıyorum fende de 15 net filan. Beni saysıal zorluyor. Bu aralar hep sayısal çalışıyorum zaten. 500 olmasa bile çalışarak Kabataş’a girmeye çalışıyorum. Evet, orada biraz şans da etkili ama küçük bir kısımda. Ben galatasaray gibi çalışırsam o şans olmasa bile kabataş’a girerim diye düşünüyorum

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Yaparsın.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Zaten netlerimin 73 gibi çok iyi olmama nedeni mat. Onda 11 net filan yapıyorum fende de 15 net filan. Beni saysıal zorluyor. Bu aralar hep sayısal çalışıyorum zaten. 500 olmasa bile çalışarak Kabataş’a girmeye çalışıyorum. Evet, orada biraz şans da etkili ama küçük bir kısımda. Ben galatasaray gibi çalışırsam o şans olmasa bile kabataş’a girerim.
İşiniz çok zor fakat imkansız değil. Kabataş için, Matematik full olmalı kesinlikle.

quetra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
?
Teşekkürler

İşiniz çok zor fakat imkansız değil. Kabataş için, Matematik full olmalı kesinlikle.
Aslında matematiğim çok kötü değil. Ben 2020 lgs’den 2 yanlış 1 boş yapmıştım. Bu 11 net dediklerim daha zor sınavlar ama ben işimi şansa bırakmak istemediğimden o zorlarda bile full yapmak hedefim

Son düzenleme: