Yanlışlıkla ekran kartı sürücüsü sildim

Bu konuyu okuyanlar

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba ben yanlışlıkla amd calatys driver i sildim
ve ekran kartım gözükmüyor

Ekran kartı sürücüsünü nasıl kurabilirim ?

Son düzenleyen moderatör:

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Sitesinden yeniden indirebilirsiniz.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Burdan https://www.amd.com/en/support ekran kartını sağ üstte kırmızı ile işaretledim ordan seç indir. Olmazsa aşağıda oto driver yükleme aracı var onu kulan aşağıda işaretli kısım o da .

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    81.4 KB · Görüntüleme: 257

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Burdan https://www.amd.com/en/support ekran kartını sağ üstte kırmızı ile işaretledim ordan seç indir. Olmazsa aşağıda oto driver yükleme aracı var onu kulan aşağıda işaretli kısım o da .
Kurdum onu ordada hata aldım donanım tanımlanamdı diyor 6700 seirsinin hangisiolduğu bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 2 sinden 1 tanesini indiiryim mi

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Kurdum onu ordada hata aldım donanım tanımlanamdı diyor 6700 seirsinin hangisiolduğu bilmiyorum

ben 2 sinden 1 tanesini indiiryim mi
aşağıdaki resimdeki gibi yap ordan bak. Olmazsa : Başlat'a Çalıştır yaz , dxdiag yaz enterla gelen sayfada ekran bölümünden bak.

Harici yazılım kullanma verim alamazsın orjinalini yükle dediğim gibi

Ekli dosyalar

• Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    49.5 KB · Görüntüleme: 212

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
aşağıdaki resimdeki gibi yap ordan bak. Olmazsa : Başlat'a Çalıştır yaz , dxdiag yaz enterla gelen sayfada ekran bölümünden bak.

Harici yazılım kullanma verim alamazsın orjinalini yükle dediğim gibi
Abi silindiği için şuan micrasoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor önce dede amd hd 6700 series di

Şu an hepsinde micrasof temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor

ŞİMDİ 6750 Yİ İNDİRDİM

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Abi silindiği için şuan micrasoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor önce dede amd hd 6700 series di

Şu an hepsinde micrasof temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor

ŞİMDİ 6750 Yİ İNDİRDİM
Başlat'a Çalıştır yaz , dxdiag yaz enterla gelen sayfada ekran bölümünden bak. bunu yaptın mı

Emin olmadan yükleme.

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
6750 yi indirdim ama olmadı kapattım uyuyucamda hala anlamadım ne sıkıntısı olduğunu 6 saattir olmadı

Yarın konuşsak ben de ozamana kadar biraz daha bakayım ne olur yardım edin

Her uygulamayı indirdim hepsinde AMD 6700 hd radeon series yszıyor

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
6700 serisi demek 6700 ile 6800 arası tüm destekli ekran kartlarını destekliyor anlamına gelir, temiz bir uyku çek sakin kafa ile daha temiz sonuçlar çıkar, ekran kartın aygıt yöneticinde tanımlı veya tanımsız görünüyor mu? İşletim sistemin Windows 7 ise güncelleme desteği olmadığı için ekran kartın sağlam bile olsa üst sürücüyü sistem kurdurmayacaktır çünkü üreten firma yazılımında bunu da engelliyor.

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
6700 serisi demek 6700 ile 6800 arası tüm destekli ekran kartlarını destekliyor anlamına gelir, temiz bir uyku çek sakin kafa ile daha temiz sonuçlar çıkar, ekran kartın aygıt yöneticinde tanımlı veya tanımsız görünüyor mu? İşletim sistemin Windows 7 ise güncelleme desteği olmadığı için ekran kartın sağlam bile olsa üst sürücüyü sistem kurdurmayacaktır çünkü üreten firma yazılımında bunu da engelliyor.
Abi çok sağol içim rahatladı Windows 10 acaba hep böylemi kalıcak 6750 nin driver i indirdim olmadı hala tanımlanır ismi gelmemiş şimdi 6790 o mı indiriyim

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Şimdi yat kalkınca bak şimdi yazarsam kafanı kurcalatacak bilirim çünkü sorunu çözmeden uyuyanayanlardan bir de benim ((= dediğimi yap git yat bana mesaj atarsın Rabbim izin verirse konuşuruz. (=

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Şimdi yat kalkınca bak şimdi yazarsam kafanı kurcalatacak bilirim çünkü sorunu çözmeden uyuyanayanlardan bir de benim ((= dediğimi yap git yat bana mesaj atarsın Rabbim izin verirse konuşuruz. (=
Amin abi Allah senden razı olsun iyi geceler inşallah düzelir oyun oynaya bilirim

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Eğer ki ekran kartın gözükmüyor ise şu kolay yolu deneyebilirsin .
Başlata tıkla aramaya aygıt yöneticisi yaz. Üst sekmelerde monitör üstünde büyüteç olan bir şimge var. Ona tıkla ve bekle. Sonrasında görüntü bağdaştırıcılarina tıkla. Orada sürücünün gözükmesi lazım. Oradan da güncelleştirme yapabilirsin. Sonrasinda sağ tık sürücü guncellestir dersen Driveri kendi yükler. Ama tavsiyem Driverbooster programı ile tüm driverlarini güncellenen.

Aygıt yöneticisinde tıklaman gereken butonu fotoğrafını atıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20200405_120115.jpg
    IMG_20200405_120115.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 182

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Eğer ki ekran kartın gözükmüyor ise şu kolay yolu deneyebilirsin .
Başlata tıkla aramaya aygıt yöneticisi yaz. Üst sekmelerde monitör üstünde büyüteç olan bir şimge var. Ona tıkla ve bekle. Sonrasında görüntü bağdaştırıcılarina tıkla. Orada sürücünün gözükmesi lazım. Oradan da güncelleştirme yapabilirsin. Sonrasinda sağ tık sürücü guncellestir dersen Driveri kendi yükler. Ama tavsiyem Driverbooster programı ile tüm driverlarini güncellenen.

Aygıt yöneticisinde tıklaman gereken butonu fotoğrafını atıyorum.
Abi güncelledim ondan sonra mircasonft temel görüntü bsğdaştırıcısı yazıyor artık ismi yok siteden 6750 indirdim sürücü olmadı bu akşam 6790 indir em

AhmetKüpecik

Asistan
Reaksiyon puanı
28
AMD nin otomatik driver bulma programını kullanabilirsin. Kendisi uygun olan sürücüyü bulup yükler. Alttaki linkten indirebilirsin.

https://drivers.amd.com/drivers/ins...nalin-2020-20.4.1-minimalsetup-200402_web.exe

Edit: Üstteki arkadaşlardan birisi önermiş zaten. Ama bulup yüklemesi lazım.
Abi indirdim tanımlanamafı yazıyor

2 saat sonra gibi sende müsait olursan yardım edebilirmiyiz

2 saat sonra gibi sende müsait olursan yardım edebilirmiyiz

AMD nin otomatik driver bulma programını kullanabilirsin. Kendisi uygun olan sürücüyü bulup yükler. Alttaki linkten indirebilirsin.

https://drivers.amd.com/drivers/ins...nalin-2020-20.4.1-minimalsetup-200402_web.exe

Edit: Üstteki arkadaşlardan birisi önermiş zaten. Ama bulup yüklemesi lazım.
Abi yükledim birdaha yükliyeyim ama hata alıyorum bulunamadı yazıyor

Arkadaşlar driver boot 7 uygulamasıyla herşyi çözdüm teşekkür ederim

Son düzenleme:

Son mesajlar