Yanlış termal macun uygulaması sonucu ekran kartı düzeltilebilir mi

Bu konuyu okuyanlar

Çalışmıyor bu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
IMG-20201026-WA0003.jpg

Çip dışında üzerindeki diğer bileşenlerde sorun yok gibi gözüküyor ama ekrana görüntü gelmiyor soketleri falanda sağlam bilmiyorum çipi değiştirmek zorunda kalır mıyım yoksa güzel temizlersem çalışır mı ?
IMG-20201026-WA0004.jpg

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Macunlamadan önce çalışıyor muydu ?
Eğer cevabın evet ise; muhtemel olarak resimde çok net anlaşılmayan şu boncuk boncuk sağ alttan 3.ayağı kırmışsınız gibi görünüyor diyebilirim.

Genelde youtubeden izleyip tornavidayla haşırt diye macun kazıyayım derken ayakları yok edenler görüyoruz. Bu da o tarz bir işlemin benzer bir sonucuna benziyor.

Çalışmıyor bu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Macunlamadan önce çalışıyor muydu ?
Eğer cevabın evet ise; muhtemel olarak resimde çok net anlaşılmayan şu boncuk boncuk sağ alttan 3.ayağı kırmışsınız gibi görünüyor diyebilirim.

Genelde youtubeden izleyip tornavidayla haşırt diye macun kazıyayım derken ayakları yok edenler görüyoruz. Bu da o tarz bir işlemin benzer bir sonucuna benziyor.
Şey kart brnim değil kardeşimin ne yaptığını net bilmiyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Evet sordum tornavidayla kazımış
Muhtemel olarak dediğim gibi macun kaplıydı o alanlar. Aşağıya kadar taşmış resimde gördüğüm kadarıyla zaten. Tornavidayı koyunca bir ayağı kopardı aldı ordan, görmedi macunla kaplı olduğundan

Götürün birine reball kurtarmayabilir belki chipset değişmesi istenir. Ki büyük ihtimal.

LM3O4LKAD3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
1 tane flux alıyorsn 1 tane hava tabancası yada bilgisayarcıya git orda uygulasın ama ne kadar alır bilemem en kötü ihtimal gpu değişir yada altındaki toplar

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Evet sordum tornavidayla kazımış
Kazıdı ise o kartın çalışma ihtimali bir hayli az maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 121355
Çip dışında üzerindeki diğer bileşenlerde sorun yok gibi gözüküyor ama ekrana görüntü gelmiyor soketleri falanda sağlam bilmiyorum çipi değiştirmek zorunda kalır mıyım yoksa güzel temizlersem çalışır mı ?Ekli dosyayı görüntüle 121357
Bu arada termal macunu çok fazla sürmeyeceksiniz, bezelye tanesi kadar olsa yeterli.

Son düzenleme:

Son mesajlar