Yanlış mı Yapıyorum ?

Bu konuyu okuyanlar

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar benim saçlarım çok kuru dalgalı ve sert bu durum beni aşırı sinir ediyor o kadar çok sinirleniyorum ki etrafımda biri olsa dalacam o derece sinirleniyorum kullandığım şampuan elseve 6 mucize yağ şampuanı kuru saçlara özel olmasına rağmen bi fark yaratmıyor saçımda şampuansız yıkadım saçımı bi fark yok şampuanlı haliyle o derece bazı arkadaşlarım kadın şampuanı kullan saçların yumuşak hacimli ve yağlı olur daha güzel olur diyolar reklamda çıkan yeni elidor şampuanı var aklımda sizce ne yapmalıyım bu saç konusu cidden beni çok sinir ediyor benim saç yapım böyle değildi küçükken mesela çok güzeldi saçlarım burnuma kadardı uçları kıvırdı sadece ve mükkemeldi yani anlatamam sonra 11 yaşına girdim saçlarım çok iğrenç oldu saçıma hiçbir kimyasal uygulamadım hayatımda sadece bir iki kere örümcek ağı uyguladım saçlarım çok kuru az ıslak olsun diye kullanmadığımda da bişey değişmiyo lütfeeeeeeeeeeeeeeeen yardııııııııııııım ediiiiiiiiiiiiiiiin ne oluuuuuuuuuuuuuuuur yardııııııııııııııım ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Arkadaşlar benim saçlarım çok kuru dalgalı ve sert bu durum beni aşırı sinir ediyor o kadar çok sinirleniyorum ki etrafımda biri olsa dalacam o derece sinirleniyorum kullandığım şampuan elseve 6 mucize yağ şampuanı kuru saçlara özel olmasına rağmen bi fark yaratmıyor saçımda şampuansız yıkadım saçımı bi fark yok şampuanlı haliyle o derece bazı arkadaşlarım kadın şampuanı kullan saçların yumuşak hacimli ve yağlı olur daha güzel olur diyolar reklamda çıkan yeni elidor şampuanı var aklımda sizce ne yapmalıyım bu saç konusu cidden beni çok sinir ediyor benim saç yapım böyle değildi küçükken mesela çok güzeldi saçlarım burnuma kadardı uçları kıvırdı sadece ve mükkemeldi yani anlatamam sonra 11 yaşına girdim saçlarım çok iğrenç oldu saçıma hiçbir kimyasal uygulamadım hayatımda sadece bir iki kere örümcek ağı uyguladım saçlarım çok kuru az ıslak olsun diye kullanmadığımda da bişey değişmiyo lütfeeeeeeeeeeeeeeeen yardııııııııııııım ediiiiiiiiiiiiiiiin ne oluuuuuuuuuuuuuuuur yardııııııııııııııım ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Zeytinyağı içeren şampuanlar ciddi fayda sağlıyor onları deneyebilirsin.

KKA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ergenliğe girince de saçlarım çok yağlanıyor diye konu açarsın. Çok takılma bunlara.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Zeytinyağı içeren şampuanlar ciddi fayda sağlıyor onları deneyebilirsin.
bilmiorum da ben eskisi gibi hacimli yumuşak ve kuru olmayan saçlarımı istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ergenliğe girince de saçlarım çok yağlanıyor diye konu açarsın. Çok takma bunlara.
kafama takmamak mümkün değil çok çok sinir olduğum bi konu yine saçım olduğuna şükür ama böyle değildi benim saçlarım...gerçektende böyle değildi eğer hep böyle kalırsa saçları düz yapmak için ameliyat bile olsa yaparım o derece

KKA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
kafama takmamak mümkün değil çok çok sinir olduğum bi konu yine saçım olduğuna şükür ama böyle değildi benim saçlarım...gerçektende böyle değildi eğer hep böyle kalırsa saçları düz yapmak için ameliyat bile olsa yaparım o derece
Sadece sen psikolojik hastasın.
Saçlarında elbet birgün düzelecek.
Tekkeyi bekleyen çorbayı içer. Az sabret.
Şimdi saçın istediğin gibi olsa eline bir şey de geçmeyecek.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
yaşım 14 erginliğe 11-12 yaşında girdim büyüyünce eskisi saçlarım gibi düzelirmi diyorsunuz ?

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
eğer dediğiniz gibi ise beklerim büyüdüğümde saçalrım eskisi gibi olursa içimde çok rahatlar

yanlış anlamayında siz nerden bilisonuz acaba hocam ?

KKA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
eğer dediğiniz gibi ise beklerim büyüdüğümde saçalrım eskisi gibi olursa içimde çok rahatlar

yanlış anlamayında siz nerden bilisonuz acaba hocam ?
Deneyim.
Benimki de sizinki gibi idi. Şuan çok yumuşak ve istemediğim kadar yağlanıyor.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
deneyimlediniz mi yani ? benim yaşadıklarımı mı yaşadınız

Deneyim.
size saçlarımın eski halini atayım lütfen bi göz atın bi dk atıyorum

Deneyim.
bunu bulabildim sadece :D ama olsun az çok anlaşılıyor
9-tr-39619eed69111387817e1f13049d926f.jpg

Son düzenleme:

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Pardon hacimli saç demişim yanlış demişim hacimsiz saç dicektim saçım hacimli olunca sadece yukarı doğru kalkıyor bu kadar o yüzden hacimsiz,yumuşak,saçı kurutmıcak bir şampuan önerileriniz varmı ?

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Saçınızın neme ihtiyacı var. Saç kremine benzeyen ve duşta uygulanan nem maskeleri oluyor, onlardan alıp kullanabilirsiniz. Şampuan olarak da nem terapisi veya nemlendirici içerikli olanları tercih edin

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Saçınızın neme ihtiyacı var. Saç kremine benzeyen ve duşta uygulanan nem maskeleri oluyor, onlardan alıp kullanabilirsiniz. Şampuan olarak da nem terapisi veya nemlendirici içerikli olanları tercih edin
teşekkürler denicem :D

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
saçım nemlenince nasıl bişey olurki merak ediyorum bi örnek atarmısınız
Ve saçımı nemlendirmek için sadece şampuan (PANTENE PRO V NEM TERAPİSİ) kullansam çünkü saç kremi uğraştırıyo

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
saçım nemlenince nasıl bişey olurki merak ediyorum bi örnek atarmısınız
Ve saçımı nemlendirmek için sadece şampuan (PANTENE PRO V NEM TERAPİSİ) kullansam çünkü saç kremi uğraştırıyo
Şöyle söyleyeyim yeterli neme sahip olan saçlar genelde parlak, canlı ve sağlıklı görünüyor. Sizin istediğiniz güzel ve parlak görünenler de böyle muhtemelen.
Örneğin;
yipranmis-ve-cansiz-sac-onarim-ve-bakim.gif

bunu bulabildim :D

Pantene pro v nem terapisi bu konuda memnun kalınan bir ürün sanırım. Fakat saçınızın kuruluğuna ve tipine göre etkisi değişebilir, yeterli olur mu bir süre kullanıp görmeniz daha doğru olacaktır. Benim de öyleydi, bana ogx markası iyi gelmişti.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Eğer saç yıkarken kullandığınız su kireçli ise saçın en büyük düşmanıdır. Kireçten arıtılmış bir su ile yıkadığınızda farkı göreceksiniz. Tabii iyi bir şampuan ile.
hocam yani şofben suyu kireçlimi değilmi bilmiyorum

şofben kireçliymiş :D ee napcam arıtmadan mı su doldurup yıkanacam :D

bughraan

Asistan
Reaksiyon puanı
68
benim saçımda aynı senin gibi mümkün olduğunca havluyla ve saç kurutma makinesiyle kurutma evde pamuk bi tişörtün varsa onla kurutabilirsin cok acilse saç kurutma makinesiyle hafif nemli kalacak şekilde kurut

Reaksiyon puanı
10,324
şofben kireçliymiş :D ee napcam arıtmadan mı su doldurup yıkanacam :D
Eğer birisi konuna iyi niyetle bir şey yazmışsa yanlış da olsa doğru da olsa ona saygı göster. Ama doğru ya, suç sende değil. Suç böyle saçma sapan bir konuya salakça dalıp güya yardımcı olacağını zanneden benim gibi öküzlerde.

Dilediğin gibi kahkaha atabilirsin, hak ediyorlar çünkü.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Pantene Öneririrm

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Pantene Öneririrm
Pantene pro v nem terapisi uygunmu ? alıp yıkanayım ama şuan loreal paris elseve mucize yağ 6 yı kullanıyorum pek bi faydası yok aslında elsevenin saçıma ama

Eğer birisi konuna iyi niyetle bir şey yazmışsa yanlış da olsa doğru da olsa ona saygı göster. Ama doğru ya, suç sende değil. Suç böyle saçma sapan bir konuya salakça dalıp güya yardımcı olacağını zanneden benim gibi öküzlerde.

Dilediğin gibi kahkaha atabilirsin, hak ediyorlar çünkü.
hocam ben dalga geçmedim ki o emojiyi gülümseme amaçlı yazdım şofben suyunun kireçli olduğunuda bilmiodum siznlede dalga geçmedim sorun sizde yanlış anlayan sizsiniz benim yapabileceğim bişey yok

Reaksiyon puanı
10,324
hocam ben dalga geçmedim ki o emojiyi gülümseme amaçlı yazdım şofben suyunun kireçli olduğunuda bilmiodum siznlede dalga geçmedim sorun sizde yanlış anlayan sizsiniz benim yapabileceğim bişey yok
Gülümseme amaçlı tebessüm emojisi vardı. Ayrıca şofben suları kireçli diye birşey yazmadım ben. Suyun kendisinin kireçli olabileceğinden bahsettim. Bazı sularda kireç oranı fazla oluyor ve bu saç yıkarken olumsuz etkiliyor demek istemiştim. Ben yanlış anlamadım, ama sen doğru anlatamamışsın.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Gülümseme amaçlı tebessüm emojisi vardı. Ayrıca şofben suları kireçli diye birşey yazmadım ben. Suyun kendisinin kireçli olabileceğinden bahsettim. Bazı sularda kireç oranı fazla oluyor ve bu saç yıkarken olumsuz etkiliyor demek istemiştim. Ben yanlış anlamadım, ama sen doğru anlatamamışsın.
en azından aramız bozulmadı dimi

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Pantene pro v nem terapisi uygunmu ? alıp yıkanayım ama şuan loreal paris elseve mucize yağ 6 yı kullanıyorum pek bi faydası yok aslında elsevenin saçıma ama

sadece şampuan değil bunları kullan bide kireçsiz bi su kullanma imkanın olursa mutlaka bi yararı olacak

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
sadece şampuan değil bunları kullan bide kireçsiz bi su kullanma imkanın olursa mutlaka bi yararı olacak

hocam şampuanı alırım bakım kreminide alırım ama maskeyle uğraşamam maske olmasa ne olur ?

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar ya bi sorum olacak yani bende herşeyi soruyorum kusruma bakmayın ama merak teknoloji sitesine bu tarz konularda açılması mantıklı değil ama sorun önemli
benim saçlarım uzun süredir dökülüyor neden acaba internetten baktım mevsimsel bilmem ne hava koşulları stersten dökülür fln dedi uzun süre dökülüyorsa ciddi hastalık belirtisi olabilir yazıyordu
biligili arkadaşlar varsa yardımcı olurlarmı lütfen :I

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Arkadaşlar ya bi sorum olacak yani bende herşeyi soruyorum kusruma bakmayın ama merak teknoloji sitesine bu tarz konularda açılması mantıklı değil ama sorun önemli
benim saçlarım uzun süredir dökülüyor neden acaba internetten baktım mevsimsel bilmem ne hava koşulları stersten dökülür fln dedi uzun süre dökülüyorsa ciddi hastalık belirtisi olabilir yazıyordu
biligili arkadaşlar varsa yardımcı olurlarmı lütfen :I
Yani bunun pek çok sebebi olabilir. Neyden kaynaklandığını buradan bilmek biraz imkansız. Stres de olabilir, hormonsal da, genetik de, kullanılan ürünlerden de, vitamin eksikliğinden de.. Mesela çok stres yaptığınız bir durum var mı? Gözlemleyip en azından kullandığınız farklı bir üründen mi olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı bitkisel şampuanlardan kullanabilirsiniz ama sorun ciddi bir şekilde devam ediyor ise doktora görünmek en mantıklısı gibi..

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Yani bunun pek çok sebebi olabilir. Neyden kaynaklandığını buradan bilmek biraz imkansız. Stres de olabilir, hormonsal da, genetik de, kullanılan ürünlerden de, vitamin eksikliğinden de.. Mesela çok stres yaptığınız bir durum var mı? Gözlemleyip en azından kullandığınız farklı bir üründen mi olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı bitkisel şampuanlardan kullanabilirsiniz ama sorun ciddi bir şekilde devam ediyor ise doktora görünmek en mantıklısı gibi..
doktora görünmeliyim sanırım ve bende stres aslında şöyle olur anlık bi sinir gelir hayattaki herşeyden aşırı sıkılmışım gibi olur yapabilecek bişey bulamdığım içinde çok sinirlenirim