Yanlis bilgisayar tercihi mi yapmisim sizce ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Merhaba,
Benim bir bilgisayara ihtiyacim vardi ben de bir MSI laptop aldim ozellikleri soyle
CPU: Intel Core i5-7300HQ
RAM: 12,0 GB
GPU: GeForce GTX 1050 Ti
Bir de turbo fani var eger isinirsa diye
Gamer olmadigim icin masaustu tercih etmedim.Sizce yanlis bir tercih mi olmus ? ancak oyun da oynuyorum. Laptop oldugu icin soruyorum.

Son düzenleme:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Özellikler iyi de ne kadar para verdin?

Reaksiyon puanı
923
Normal ya o fiyatlara gtx 1060 bulabilirdin ama çok büyük oyunlar oynamıyorsun anladığım kadarıyla.
Su ana kadar bu bilgisayarla PUBG, Witcher 3 ve The long dark oynadim ama cogunlukla oyun oynadigimda pubg oynuyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Normal ya o fiyatlara gtx 1060 bulabilirdin ama çok büyük oyunlar oynamıyorsun anladığım kadarıyla.
ben laptop oldugu icin yanlis secim mi diye soruyorum

Son düzenleme:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Su ana kadar bu bilgisayarla PUBG, Witcher 3 ve The long dark oynadim ama cogunlukla oyun oynadigimda pubg oynuyorum

ben laptop oldugu icin yanlis secim mi diye soruyorum
Yahu biz nerden bilelim doğru mu yanlış mı? Hangisi sana uyuyorsa o doğru seçimdir. Laptop alınamaz diye bir mantık yok.

Reaksiyon puanı
923
Yahu biz nerden bilelim doğru mu yanlış mı? Hangisi sana uyuyorsa o doğru seçimdir. Laptop alınamaz diye bir mantık yok.
O anlamda demedim laptop alinmaz , laptop ile oyun oynayamazsin felan yaziyordu bazi forumlarda ben de o yuzden sordum. Tesekkur ederim cevaplarin icin :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
O anlamda demedim laptop alinmaz , laptop ile oyun oynayamazsin felan yaziyordu bazi forumlarda ben de o yuzden sordum. Tesekkur ederim cevaplarin icin :)
Yok canım onu kim diyor? Gaming laptoplar boşa mı üretiliyor. Gayet iyi oynarsın latopunda oyun. Kasa ile laptopun tek farkı kasa aynı bütçeye biraz daha performanslı olur. Sendeki laptop, 4000TL bütçe toplanmış masaüstünün taşınabilir hali gibi düşün.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Benim bir bilgisayara ihtiyacim vardi ben de bir MSI laptop aldim ozellikleri soyle
CPU: Intel Core i5-7300HQ
RAM: 12,0 GB
GPU: GeForce GTX 1050 Ti
Bir de turbo fani var eger isinirsa diye
Gamer olmadigim icin masaustu tercih etmedim.Sizce yanlis bir tercih mi olmus ? ancak oyun da oynuyorum. Laptop oldugu icin soruyorum.
O fiyata daha iyi laptoplar alabilirdin.
Oynanır neden oynanmasın? Ama ısınma sorunu olabilir. Notebook soğutucu kullanılsa daha iyi olur.

Reaksiyon puanı
923
Yok canım onu kim diyor? Gaming laptoplar boşa mı üretiliyor. Gayet iyi oynarsın latopunda oyun. Kasa ile laptopun tek farkı kasa aynı bütçeye biraz daha performanslı olur. Sendeki laptop, 4000TL bütçe toplanmış masaüstünün taşınabilir hali gibi düşün.
Anladim, sagol

O fiyata daha iyi laptoplar alabilirdin.

Oynanır neden oynanmasın? Ama ısınma sorunu olabilir. Notebook soğutucu kullanılsa daha iyi olur.
Zaten ekstra cift fani var istedigin zaman eger isinirsa acabiliyorsun yani sogutucusu icinde geliyor gibi birsey aslinda

Anladim, sagol

Zaten ekstra cift fani var istedigin zaman eger isinirsa acabiliyorsun yani sogutucusu icinde geliyor gibi birsey aslinda
-5 ile -10 derece bir sogutma sagliyor zaten en fazla 70-71 derece isindi su ana kadar turbo fan etkin degilken

Son düzenleme:

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Oynadığın oyunlara göre yorum yaparsak 1050 ti ile rahat rahat oynarsın hiç kafana takma...
Yani yanlış bir seçim gibi düşünme

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
1050 Ti gayet hoş kartta o fiyata 1060 ekran kartlı Acer Predator alınırdı :)