Yalnızlığı Seven İnsanları Herkesten Ayıran Özellikleri

Gökçe Asena

Profesör
Yalnızlığı Seven İnsanları Herkesten Ayıran Özellikleri


1. Onlar İçin Sadakat Vazgeçilmezdir

İçine kapanık insanlar arkadaş konusunda seçicidir. Seçtiği çok az insanla vakit geçirdikleri için bu az sayıda insan onlar için çok önemlidir. Hayatlarına aldıkları az sayıda insandaki en önemli dayanakları güven ve sadakattir. Yalnızlığı seven insanlar ilişkilerinde çok sadıklardır. BU yüzden güven ve sadakat konusunda asla taviz vermezler. Onları aldattığınız takdirde veya yalan söylediğinizde sizi asla affetmezler.

2. Yeni Uğraşlar Edinmeyi Severler

Ekran-Resmi-2018-07-27-15.22.00-1068x638.png

Yalnızlığı seven insanların hayatlarına dışarıdan bir gözle bakıldığında çok katı kurallar dahilinde yaşadıklarını ve kendilerinin bunu bilerek, isteyerek yaptığını zannedilebilir. Diğer insanlar, yalnızlığı seven insanların hayatlarını monoton bir şekilde devam ettirdiklerini düşünebilir. Oysa, asıl olan yalnızlığı seven insanları yeni uğraş edinme becerilerinin daha yüksek olmasıdır.

Diğer insanlar tarafından böyle düşünülmesinin sebebi, herkesin yaptığı gibi her uğraşı sonucu birilerinin dikkatini çekmeye çalışmamalarıdır. Hobilerini, zevklerini, eğlencelerini yalnızca kendilerini mutlu etmek için yaptıkları için birilerinin dikkatini çekmek gibi dertleri olmaz.

3. Sakin ve kendilerinden eminlerdir.

Ekran-Resmi-2018-07-27-15.42.20-1068x638.png

Yalnızlığı seven insanlar diğer insanlara göre daha az konuştukları için dışarıdan endişeli görünürler. Oysa bu doğru bir tespit değildir. Asıl olan bu insanların sakin ve kendilerinden emin insanlar olmasıdır. Kendi istekleri doğrultusunda çok az konuşurlar ve diğer insanlarla gerekmedikçe fazla vakit geçirmezler.

4. Yalnızken Rahattırlar.

desirevacations_BpVFilLnr56_322869.jpg

Yalnız insanlar vakitlerini kendileriyle geçirmeyi tercih ettikleri için diğer insanlar tarafından mutsuz olduklarından ve yapacak başka bir işlerinin olmadığını düşünür. Asıl olan bu insanların vakitlerini bilerek ve isteyerek kendileriyle geçirdiklerini, mecbur kalmadıkları sürece başka insanlarla vakit geçirmekten sakındıklarını ve yalnızlığı sevdiklerindendir. Böyle bir hayatı bilerek, isteyerek ve severek seçtikleri için bu durumdan pişman değillerdir.

5. Zamanları Değerlidir.

Ekran-Resmi-2018-07-27-15.43.28-1068x635.png

Yalnız insanlar, zamanlarını yalnız 1 ya da 2 kişiyle geçirirler çünkü zamanın değerinin farkındalardır. Yalnız insanlar, kendilerine bir şeyler katan, iç görüsü yüksek arkadaşlar edinmekten çekinmezler. Bu arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirir, sohbet eder ve yeni şeyler öğrenirler. Bu onlara büyük keyif verir.

6. Kişisel Alan Anlayışları Güçlüdür.

Yalnız insanlar hangi konunun kişisel hangisinin ortak olduğu konusunda büyük titizlik gösterirler. Ne kimsenin özel alanlarına girmesine izin verirler ne de başkasının özel alanına girerler. Kişisel konular hakkında gereksiz konuşmazlar. Konuşan insanlardan da haz etmezler. Yalnızlığı seven insanlar genellikle ahlaki anlayışı yüksek insanlardır çünkü hangi durumda olurlarsa olsunlar ‘özel’ ve ‘genel’ kavramını iyi bilirler.

7. Az Sayıda Arkadaşları Vardır.

Yalnız insanların aslında her durumda arayabilecekleri ve sohbet edebilecekleri arkadaşları vardır. Lakin bu insanların sayısı çok azdır. Her zaman onlarla sohbet etmek, keyifli vakit geçirmek gibi bir dertleri yoktur.

Çünkü onlar için 1 kişiyle kurulacak samimi dostluk, 10 kişiyle yüzeysel kuracakları yapay dostluktan daha önemlidir. Dostluk kuracakları insanları seçerken zeki ve içten olmasına önem gösterirler.
 

kmurat

Dekan
İnsanlar yalnızlığı sevebilirmi ? bilmiyorum. Benim tanıdığım yalnız insanlar kimse ile uzun süre anlaşamadıkları için yalnız bırakılan insanlar. Genelde mülkleri kendileri için değerli olduğu için her an herkesi suçlu durumuna sokabilecek potansiyele sahipler. Şahsen çalışırken yalnız kalmayı tercih ederim, çünkü işime karışılması beni rahatsız ediyor. Belki ben de bir gün o yadırgadığım insanar gibi olurum.
 
Üst