YALIN İnternet YALAN İnternet

dadaist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Evimizde sabit telefon kullanımı yok denecek kadar az. Birkaç gün önce Yalın İnternet başvurusu için bağlı bulunduğumuz ofise giderek gerekli işlemleri gerçekleştirdik. Sabit hattımda herhangi bir borç bulunmadığı söylenerek iptal işlemi yapıldı. Ardından yalın internet başvrusu ile birlikte modem verildi. Buraya kadar standart prosedür işlemiş oldu. Başvuruyu yaptığımız görevli yarın internetimizin kesileceğini ekledi fakat geçen birkaç günlük süreçte kesilme falan olmadı aynı şekilde kullanmaya devam ettim. Bugün Online İşlem Merkezi'nden paket değişikliği olup olmadığına baktım. Paketim Yalın Limitsiz'e geçirilmiş. Fakat sabit telefon kullanımı devam ediyor. Müsteri hizmetlerini aradım. Çıkan kişi kem küm etti falan belli ki standart prosedürde olması gereken şeyler olmamış. Beklemede görünüyor dedi. Peki hattım iptal edilmeden paketimi nasıl değiştirebiliyorsunuz dedim ona da bir cevap yok. İptal servisine pasladı. Orası da birşey söyleyemeden Türk Telekom'a pasladı. Onlar da her zamanki gibi güncelleme işlemi yaptığı için çözüm yok. Şu an yalın paketi işler görünüyor ve sabit hat açık. Ben faturaları teke düşürmek için uğraşırken şimdi ikisine birden yeniden para yazıyor. Neresinden tutsan elinde kalan bir şirketsin [MENTION=59927]ttnet[/MENTION]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ofise değil.. telekom müdürlüğüne git. adamlar zaten yapılmaması gereken zorluklar çıkarıyorlar.. yok efendim neden kapatıyorsunuz sanane keyfimin kahyası mısın?

Millet olarak biz alıştırdık bunları bu yüzsüzlüğe... git formu doldur hat iptali olacak.. o ofisede git siz bana ne doldurttunuz de.. hat iptali ile hat dondurması ayrı...

desperado64

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Eğer fatura gelirse direk mahkemeye ver. Kallavi bir ceza yesin ....

Usui Takumi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu şarkı benden TTNET e gelsin. (Sözler İNŞAALLAH gerçekleşir)

[video=youtube_share;tVXY2dIFj9Q]http://youtu.be/tVXY2dIFj9Q[/video]

221BSHERLOCK

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Tamamen kesin hizmet almayı. Diğerlerini deneyin.

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dün Türk Telekom müşteri hizmetlerinden aradılar ve aylık ortalama 2-3 dakika görüşmem olduğunu söylediler ve buna karşılık 17-18 TL ödediğim söylendi sonrasında bana yeni bir tarife paketi önerildi. Oysa iki yıldır evimde hat olmasına karşılık telefon(cihaz) yok, nasıl görüşme yaptıysam artık. Üstelik 15 TL'yi geçen fatura da yok hattı sadece internet için kullanıyorum.

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
enterasan bi durum gerçekten neden böyle bi sorun çıkmış bende anlamadım sabit hat iptal edilmeden yalın pakete geçirilmen düşündürücü sabit hattı kullanmasanda vergisi cartu curtu sonuçta yine bi mebla gelicek bu işin peşini bırakma kardeşim btkya şikayet maili şikayet var .com gibi yerlere bu yazdıklarını yaz daha kısa süre içerisinde çözüm bulacağına eminim geçmiş olsun sıkma canını olur böyle şeyler ne de olsa burası TURKEY

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evimizde sabit telefon kullanımı yok denecek kadar az. Birkaç gün önce Yalın İnternet başvurusu için bağlı bulunduğumuz ofise giderek gerekli işlemleri gerçekleştirdik. Sabit hattımda herhangi bir borç bulunmadığı söylenerek iptal işlemi yapıldı. Ardından yalın internet başvrusu ile birlikte modem verildi. Buraya kadar standart prosedür işlemiş oldu. Başvuruyu yaptığımız görevli yarın internetimizin kesileceğini ekledi fakat geçen birkaç günlük süreçte kesilme falan olmadı aynı şekilde kullanmaya devam ettim. Bugün Online İşlem Merkezi'nden paket değişikliği olup olmadığına baktım. Paketim Yalın Limitsiz'e geçirilmiş. Fakat sabit telefon kullanımı devam ediyor. Müsteri hizmetlerini aradım. Çıkan kişi kem küm etti falan belli ki standart prosedürde olması gereken şeyler olmamış. Beklemede görünüyor dedi. Peki hattım iptal edilmeden paketimi nasıl değiştirebiliyorsunuz dedim ona da bir cevap yok. İptal servisine pasladı. Orası da birşey söyleyemeden Türk Telekom'a pasladı. Onlar da her zamanki gibi güncelleme işlemi yaptığı için çözüm yok. Şu an yalın paketi işler görünüyor ve sabit hat açık. Ben faturaları teke düşürmek için uğraşırken şimdi ikisine birden yeniden para yazıyor. Neresinden tutsan elinde kalan bir şirketsin @ttnet

Faturayı teke düşürebilirsiniz, fakat ödediğiniz fatura tutarında pek bir fark olacağını sanmıyorum. Çünkü YAL(A)IN internet tarifesinde, internet hizmeti haricinde sabit ücret ödüyorsunuz (15 TL) . Bunun adına ne diyorlar biliyormusunuz : "Yalın İnternet Erişim Ücreti".

Suç TTNET in filan değil. Adına BTK dedikleri bir kurum var. Tüketiciyi koruması gerekirken, göz göre göre soyulmasına seyirci kalan yurdum kurumudur. Güzel dileklerim olmuştur çoğu zaman kendileri için. Sizde eksik etmeyin güzel dileklerinizi, bu güzide kurumumuzdan!

Felix Dzerjinski

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Zaten BTK'dan yüz bulmasalar bu kadar rahat at koşturamazlar. Ben BTK'ya da güvenmiyorum.
Sana hakkını arayacağın bi yöntem söyledim.
Gir BTK'nın sitesine aç oku Kurul Kararlarını kime ne ceza verilmiş. Biraz bilgin olsun, sonra fikir sahibi olursun.

dadaist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Şimdi aradığımda güncelleme yine devam ediyor dendi ve 5 iş günü içerisinde iptal işleminin yapıldığını söyledi. Yalın İnternet'in nasıl iptal olmadan açıldığını sorduğumda ise güncellemenin devam ettiğini ve sağlıklı bilgi veremeyeceğini söyledi [MENTION=59927]ttnet[/MENTION] Diğer servis sağlayıcıların birçoğu aynı altyapıyı kullandığından ve Yalın İnternet konusunda da fazla alternatif olmadığından TTNET'e devam kararı vermiştim ama sakin cevap yazmak için kendimi zor tutuyorum.

trpr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet varsa işin içinde şaşırmamak lazım

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Telefonlu kalıp TT GAP tarifesine geçin ayda yalın için fazladan 15 tl yerine 12 küsür tl ödeyin.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu durumu bu kadar abartmanıza gerek yok.

yalın internet bedeli için 15tl vereceğinize.

22.90 normal ev avantaj 100 tarifesini kullanın.

emin olun çok daha mantıklı ..

tamam hiç kullanmayacam der gibisiniz anlıyorum sizi ama.

bakın bu tarifede 100 dk heryöne sehirler arası ve şehiriçi bedava var.

tarife haricinde gsm arama ücreti 16 krş ( gsm operatörlerinde bile en ucuz 25 kuruştan başlıyor)

100 dk sabit hat bedavanız biterse oda dakikası 16 krş

sonrasında akşam 7 den sabah 7 ye 3000 dakka sabit hatlar ile.

yani 7 TL fark vererek bu pakrt e sahip olmak bence çok daha iyi.

kullanmıyorumki diceksiniz belki ama.
şöyle düşünün evde hanım ın cocugun allah korusun başına bişey geldi acil bi durum filan vs.
telefon çekmedi şarj bitti gibi aksi durumlar için çok güzel bir olay bence hiç kullanmasanızda
en azından bilirsiniz acil bir durumda bi şekilde bi yerleri arayabilirim diye.
gsm hattının dakkası biter filan en azından sabit hattı varsa arayacagınız yerin orayı ararsınız filan vs.
akşam 7 den sonra eş dostun sabit hattı varsa onlar ile bedava konuşursunuz.
işin bu yanları düşünmek lazım.

bunu bi düşünün.

iyi forumlar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu durumu bu kadar abartmanıza gerek yok.

yalın internet bedeli için 15tl vereceğinize.

22.90 normal ev avantaj 100 tarifesini kullanın.

emin olun çok daha mantıklı ..

tamam hiç kullanmayacam der gibisiniz anlıyorum sizi ama.

bakın bu tarifede 100 dk heryöne sehirler arası ve şehiriçi bedava var.

tarife haricinde gsm arama ücreti 16 krş ( gsm operatörlerinde bile en ucuz 25 kuruştan başlıyor)

100 dk sabit hat bedavanız biterse oda dakikası 16 krş

sonrasında akşam 7 den sabah 7 ye 3000 dakka sabit hatlar ile.

yani 7 TL fark vererek bu pakrt e sahip olmak bence çok daha iyi.

kullanmıyorumki diceksiniz belki ama.
şöyle düşünün evde hanım ın cocugun allah korusun başına bişey geldi acil bi durum filan vs.
telefon çekmedi şarj bitti gibi aksi durumlar için çok güzel bir olay bence hiç kullanmasanızda
en azından bilirsiniz acil bir durumda bi şekilde bi yerleri arayabilirim diye.
gsm hattının dakkası biter filan en azından sabit hattı varsa arayacagınız yerin orayı ararsınız filan vs.
akşam 7 den sonra eş dostun sabit hattı varsa onlar ile bedava konuşursunuz.
işin bu yanları düşünmek lazım.

bunu bi düşünün.

iyi forumlar...

kardeşim kul lan mı yo rummmm zorlamı yaa altarnatif gösterme bana düpedüz soyguncu bunlar sayın devletim de ne yazıkki buna ortak benim adımı anma ne yapıyorsan sen yap ortağız varmı böyle bişey ya yuh yani yuh diyorum sizlere

nazif35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle şunun bilinmesi gerekir Sabit telefon hattınızı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak direk kapatabilirsiniz.
Büyük ihtimalle TTnet sizin sadece yalın internete geçiş işleminizi yaptı ve telefon hattınızın kapatılması için Türk Telekoma bilgi vermedi bu bir hatamı yoksa kasti yapılan birşey mi o konuda kesinlikle tartışmaya açıktır !
Ancak şu bir gerçek, sizin evinizde 3 telefon hattı da olsa siz ben yalın internet kullanmak istiyorum derseniz 3 hattınız olduğu halde birde yalın internet hattı bağlamaları mümkün.
Yani sonuç olarak Sabit hattınızı TTnet değil Türk Telekom kapatacak ve bir telefon açmanız yeterli bunun için.
BTK Konusuna gelince, bazı arkadaşlar BTK güven vermiyor filan demiş biz bu işlerin içinde olan bireyler olarak şunu net söyleyebiliriz BTK işini çok iyi yapan bir kurumdur ve her kullanıcı şikayetini dikkate alır sonuca götürür, kullanıcılar haklarını sonuna kadar aramalı BTK kesin çözüm bunu da unutmamak gerekir.
Son olarak Telefon kullanmak istemiyorsanız şu an sınırsız yalın internet fiyatı 55,90 TL doping internet ve 24 ay sabit ücretli isterseniz telefonunuzu da kapatırlar siz uğraşmazsınız siteyi takip ederseniz dönem dönem indirimler uygulanmakta.
İyi forumlar.