Yalan Haber Üstünden Siyaset Yapmak.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Akşam belki Twitter'da görmüşünüzdür. Yalan bir haber üstüne binlerce mesaj atıldı. Birileri AKP'li Tarım ve Orman bakanlığı bir genelge ile İBB'nin mobil araç ile Halk ekmek satmasını yasakladı tarzında sahte haberler yaydı. Birde sahte bir A4 kağıdına yazılmış sözde belge ile hükümete saydırıyor üstüne Ekrem Başkan'ın kendilerince reklamını yapıp parlatmaya çalışıyordu. Bu haberi gerçek sanan Muhalif medyada bunu apar topar haber yaptı.

1611312207227.png

1611312226335.png

Ellerinde resmi bir belge yok bilgi yok resmi gazetede yayınlanmış bir olay yok veya bakanlıktan bir açıklama yok ama YALAN YANLIŞ bilgi çığ gibi yayılıyordu :D

Üstüne CHP'li vekiller olaya dahil oldu ve Tweetler atmaya başladı.

1611312305715.png

1611312324750.png

Öyle ki bilgi kirliliği oluştu ki akşam bir kişinin elinde bilgi belge yok ama Twitter yıkılıyor herkes Bakana ve Hükümete sallıyor AKP'ye sövüyordu :D Devamında yetmedi olaya İBB sözcüleride dahil oldu. SHOW ve reklam yapmak için on numara fırsattı. ( Hİç bize böyle bir belge ulaşmadı bilgimiz dahilinde değil gibi şeyler yok. ) Biz ne olursa olsun her şartta ekmek dağıtacaz olmadı kapınıza getirirz ler flan :D:p

1611312458421.png

Yetmedi İBB mobil büfelerin erişim noktolarını yayınladı gece vakti İBB. Halk ekmek halkındırlar flan :)

1611312520568.png

Sonuç ney pekii ? Gece 11-12 gibi Bakanlık resmi açıklama yapmak zorunda kaldı :) Böyle bir belge bilgi yok nerden çıkardınız diye.

1611312639230.png

Not: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz :) Birileri kastılı olarka yalan yanlış bilgiler sürüyor piyasaya. Bazılarıda araştırmadan soruşturmadan sorgulamadan inanıp paylaşıyor ALGI yaratmaya çalışıyor birde. Gazeteler paylaşıyor üst düzey muhalif vekiller paylaşıyor üstüne İBB paylaşıyor. Sonuç ney koca YALAN çıkıyor herşey :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekrem Başkan eksik kalmıştı açıklama yapmakta. Bugün oda yapmış. Başlıkta efsane değil mi :D

Ekrem İmamoğlu Tarım Bakanına Meydan Okudu! Biz Engel Tanımayız!​

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Aslında bunun da arkasında iktidar yandaşları olabilir.. iktidar değil yandaş diyorum ki yanlış anlaşılmasın sonra hukui durumum olmasın.,
Birileri muhalefeti aptal, salak, sazan balığı gibi göstermek için yapmış olabilir..
Malum hıyarı gördün mü tuzlugu kapıp giden bir milletiz..

Bir de şu olabilir eskiden gündemi iktidar açar ve değiştirirdi. Son 2 3 aydır muhalefet gündem açıyor ve değiştiriyor..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Birileri muhalefeti aptal, salak, sazan balığı gibi göstermek için yapmış olabilir..

Bu nasıl bir mantık :D

Koskoca muhalefet sazan mı veya aptal mı ? Hiç mi araştırmaz soruşturmaz doğru mu yanlış mı diye bakmaz. Resmi işler nasıl olur belgeler nerde yayınlanır içeriği nedir bilmez mi ?

Burada 3-5 sosyal medya trolünden bahsedmiyoruz. Koskoca Milletvekilleri Belediye başkanı sözcüsü veya en büyük muhalif gazeteler var olayın içinde...

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Standart siyaset.
Seçmenler bu kafayla devam ettikçe bu gibi önceden beridir yaşanmış olan ve yine yaşanacak olan bu durum görülmeye devam edecek.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Standart siyaset.
Seçmenler bu kafayla devam ettikçe bu gibi önceden beridir yaşanmış olan ve yine yaşanacak olan bu durum görülmeye devam edecek.

Nasıl düzelecek pekii bu Siyaset ?

İBB'nin akşam yaptığı videoya bak :D Bunu izleyen hiç konuyu bilmeyen birisi vaay anasını ne vatan haini ne şerefsiz insanlar var der içinden. ( Olmayan veya gerçeği yansıtmayan yalan yanlış çarpıtma haberler bigiler üstünden koskoca İBB'ye yakışıyor mu böyle haber yapmak. )

Birde seslendiren kadın sanırsın savaş haberi sunuyor :D Yüzlerce binlerce insan ölmüş gibi. ( AKP'nin insanlık dışı uygulamalarına bir yenisi daha eklenmiş .)

Bu kadar da kirli olmamalı siyaset bence :(

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Siyaset her zaman böyle. Yalan haberler sürekli olarak çıkıyor.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Hee tamam o zaman :) İçim rahatladı. Bir an ayıp etmişler olmamış böyle siyaset olmaz flan deyip CHP'yi eleştirirsiniz diye korkmuştum...

Ama Siyaset böyleyse tamam o zaman...
Ben öyle bir şey demedim ya Özkan. :D

Ayıp etmişler, böyle siyaset olmaz. Hiçbir partiyi desteklemiyorum fakat bu tür yalan haberleri her kanattan görüyoruz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ekrem Başkan Maden'i buldu bir kere :D Gerçek olmayan bir olay üstünden

HALK EKMEK ENGELLERİ NASIL AŞTI?​

Diye video çekmişler birde :D Bu kadar da SHOW sevdalısı olunmamalı hizmete odaklanılmalı bence...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bu nasıl bir mantık :D

Koskoca muhalefet sazan mı veya aptal mı ? Hiç mi araştırmaz soruşturmaz doğru mu yanlış mı diye bakmaz. Resmi işler nasıl olur belgeler nerde yayınlanır içeriği nedir bilmez mi ?

Burada 3-5 sosyal medya trolünden bahsedmiyoruz. Koskoca Milletvekilleri Belediye başkanı sözcüsü veya en büyük muhalif gazeteler var olayın içinde...
@Ozkank son yazıma da deginseydin..
Birde orda dedim zaten hıyarı gördün mü tuzlugu kapıp giden bir milletiz yani bunu akpliler de yapıyor yalan yanlış bilgiler yapınca ve ortaya çıkınca geri vites attığı örneklerde vardı..
Ha birde CHP'li yandaşlarin 1 2 tanesi bu haberi yapınca demişlerdir o bakmış ve doğrudur demişlerdir..
( Savunmuyorum öyle düşünmüş olabilirler diye düşünüyorum..)

Zaten iktidarın ve muhalefetinde yalanlarına alıştık..bir de birbirlerinin yalanlarını, sen yalan söyledin diyip kendi yalanlarını meşrulaştıriyorlar..
Tamam o yalan söylüyor diye senin de yalan söylemen mi? lazım hadi o hırsızlık, yolsuzluk vs vs üstünü örtüyor diye seninde Üstünü örtmen mı? Lazım
Sürekli sistem değişikliği konuşuluyor ya hangi sistem gelirse gelsin siyasiler yapıcı olmadıktan sonra herşey boş ...

Kusura bakma bende doluyum çok uzun yazdım..

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bunun temel sebebi "bakın biz hizmet yapacaz da bi içişleri engel oluyo, bi tarım bakanlığı, bi o bi bu" diye algı oluşturmak, tamamen alakasız bir şey üzerinden sahte kahramanlık üretmek. Murat Ongun, Ali Haydar gibilerin 10 paylaşımının 9.5'i yalan geri kalan 0.5'inde yüzde 1'i belki doğru. Amaç ne? Amaç yukarda söylediğim gibi yalanlar üzerinden sahte kahramanlar/kahramanlıklar üretmek... Tamamen Algı yani...