Yahudilikten Gelen Sunnet inanci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

moongod

Üyecik
Sevgili kardeslerim,

Kuran-i Kerim de sunnet olmak yazmaz, dini olarak gosterebilecek en buyuk kaynak yahudilerin Tevratidir. Acikca Allahin kendi agzindan ayeti vardir sunnet konusunda..

Peki muslumanlar neden sunnet olur?

Muhammed 40 yasinda peygamber oldu. 40 sene hangi dine inandi kime tapti?

Peki sizce biraz garip degilmi Koskoca Tanri cikip gelip anlasmamizin gostergesi olarak pipinizi kesin demesi? Dikkatinizi cekerim 8 gunluk sure islam sunnetinde uygulanmaktadir.

Bu bilgiler isiginda fazla yorum yapmadan bu bilgiyi sizinle paylasmak istedim.

Saygilar.

Iste tevratda ki sunnet ayeti:

"İbrahim 99 yaşında iken Tanrı ona gözüktü ve dedi ki, : Ben Ulu Tanrı'yım. Benim önümde yürü, ve masum ol. Seninle ve senden sonraki neslinle, size Tanrı olmak için, senden sonra da geçerli olacak bir anlaşma yapacağız. Sana ve nesline, şu an için yabancı olduğun Kenan ülkesini, daimi malınız olması için vereceğim, ve size Tanrı olacağım. Ve sen de, anlaşmayı uygulayacaksın, neslin de uygulayacak. İçinizdeki her erkek çocuk, sünnet edilecek. Kendi üstderini sünnet edeceksin, ve bu aramızdaki anlaşmanın delili olacak. Nesillerin süresince, her erkek sekiz günlük olduğunda, ki buna evinde doğan köle, ve paranla satın aldıkların da dahildir; sünnet edilecek. Böylece anlaşmamız senin etinde sonsuza kadar yaşayan bir anlaşma olacak. Sünnet olmayan herhangi bir erkek, toplumunuzdan dışlanacak; çünkü o, anlaşmayı bozmuştur."

"Tanrı Musa'ya dedi ki, “İsrail halkına söyle: Bir kadın, erkek çocuk doğurursa, yedi gün boyunca törensel olarak kirli sayılacaktır, tıpkı adet döneminde kirli sayıldığı gibi. Ve sekizinci günde, sünnet derisinin (üstderisinin) eti sünnet edilecek. Onun kanının saflaşması 33 gün sürecek. Bu süre boyunca kutsal olan hiçbir şeye dokunmayacak, mabede gelmeyecek. Eğer kız doğurursa, iki hafta için kirli sayılacak, kan-saflaşması 66 gün sürecek" (Leviticus. 12:1-5)."

Birinci metinde sünnet, Tanrı ile İbrahim arasındaki anlaşmanın bir işaretidir. Bu yüzden İbranicede sünnet, "Berit Milah", yani “kesme anlaşması” olarak adlandırılır. İkinci metin, sünnete çocuk ve annenin temizliği açısından değinir. Diğer pek çok metinde, Tevrat sünnetsizlerle sünnetlileri karşılaştırır. Sünnetsizler, “saf olmayanlardır”. Bu yüzden sünnetli olmayanların dini törenlere katılması yasaklanmıştır. (Exodus 12:48) Mabede girmeleri yasaklanmıştır (Ezekiel 44:9) hatta Kudüs'e girmeleri bile yasaktır.
 

ashabulyemin

Profesör
moongod benim bütün iyiniyetime rağmen saçmalamağa devam ediyorsun manevi değerlerimizi hafife alıyorsun niyetin neyse söyle
tüm dinler birbirini tamamlar islam hepsine son noktayı koymuştur
ilahi emirler tüm peygamberlere tüm ümmetleredir namaz oruç zekat hacc tüm ümmetlere farzdır kelimei şahadet + bize farzdır
o kadar şeyi sana boşuna söylemişim senden hayır yok
efendilerine söyle bu siteyi kirletemezler sdn sakinleri olarak müsade etmeyiz velevki bedeli ne olursa olsun
 

moongod

Üyecik
Sevgili hocam,

Sordugum sorular ve yazdigim ayetler Tanrinin kelamlaridir, verecek cevabiniz olmayan her konuyu gelip benim karakterim ve kisiligim ustunden yargilayarak gecistirmeye calisiyorsunuz.

Tekrar Soruyorum Sayin Hocam,

Muhammed 40 yasina kada hangi dine mensuptur?

Kuran-i Kerim de Sunnet ile ilgili bir ayet varmidir?

Tevrat da gecen Ayetin dogrulunu kabul ediyormusunuz?

Bunlarda ne gibi bir kirletme vardir, lutfen cevap veremediginiz konulari karalamayin.

Selamlar..
 

ds mosx

Profesör
kardeşim Hz.Muhammet 40 yaşına kadar putlara tapmıyordu ,yahudide değildi çünkü o dinler asıl amacından sapmıştı.illaki bir dine bağlı olup 40 yaşına kadar ben şu dindendim demesimi gerekir ,tevrattaki konuları araştıracagına birazda Kuran oku belki sende bu yaşından sonra bi dini seçersin zorlayarak karalamalar yapmaya çalışma bence.
 

moongod

Üyecik
Muhammed putlara tapmiyordu diyorsunuz, Yahudi veya hristiyanda degildi diyorsunuz. O zaman Ateist olmasi gerekmez mi? Hic bir dine mensup olmayan kisiler benim bildigim ya Deist yada Atesittir.

Konu Sunnetir ve evet Kuran-i Kerim i de okuyup arastirdim, incilide ve sadece Tevratda bu 2 ayeti bulabildim.

Bir dini secmek zorunda olmayan muhammed gibi bende 40 yasima kadar bir din secmeden yasama ozgurlugunu rica ediyorum sizden, o na tanidiniz bir dine bagli olmasi gerekmez acilimini banada taniyiniz lutfen.

Ben bunlar gercekten bilen varmi acaba diye soruyorum, cunku ben arastirmalarida bir cevap bulamadim bu sorulara..

Muhammed 40 yasina kadar hangi dine mensuptu?

Tevrattaki sunnet ayetini kabul etmelimiyiz? Boyle bir anlasma yahudilere verilen israil topraklarinin anlatmasimidir?

Muslumanlar neden sunnet oluyor? Ayeti kelime olmadan sadece hadise dayali bir uyguluma ne kadar dogrudur?
 
Hz. Muhammed 40 yaşına kadar Haniflik inancına sahipti !! ayrıca tevrat bozulmuş bir kitaptır günümüzde geçerliliği yoktur verdiğin tevrattan eyetlerin doğruluğu ve geçerliliği yoktur eğer geçerli olsaydı Kur'an diye bir kitap olmazdı aynı şey incilde de geçerli sanırım yeterince açık konuştum

Saygılar
 

ds mosx

Profesör
Kardeşim ben Hz.Muhammet hiç bir dini şeçmemiştir derken Allah'a ve onun gönderdigi dinlerin hiç birine inanmayan biri olarak bahsetmedim sadece o dinler insanlar tarafından değiştirilen dinlerin hiç birine inanmamıştır demek istedim sen yine onu ateistlige çevirdin .yoksa onlarda da doğrular yazabilir.zaten iyi bir kul olmanın temelinde doğruyu söylemek ,haksızlık yapmamak gibi temel kavramlar vardır.bunlarıda en iy işekilde yerine getiren Hz.Muhammed yanılmıyorsam 20 yaşında emin yani güvenilir sıfatını almıştır zaten
 

^h4k4n'K

Üyecik
İslam dini hakkında hiç bir şüpheye düşmeyin arkadaslar. Böyleleri Dinimizi parçalamaya çalışıyor.
 

ebay

Üyecik
yahudilerin kendilerine gönderilen peygamberleri dahi öldürecek kadar alçak bir kavim olduğu aşikardır bunları amacı daima fitne yaymak bozgunculuk yapmaktır elhamdülüllah bizleri bu şekilde kandıramayacak ve aramıza bozgunculuk sokamayacaksınız çünkü biz HZ.MUHAMMMED (S.A.V)'İN ümmetiyiz ashabulyemin kardeşim ALLAH senden razı olsun böyle zalimlere karşı hep dik dur ölümüne arkandayım.
 

ebay

Üyecik
casiye suresi
Mekke'de inmiştir. 37 (otuz yedi) âyettir. Adını, 28. âyette geçen ve kıyamette diz üstü çökenleri anlatan "câsiye"den almıştır. Bu sûreye şerîat ve dehr sûresi de denilmiştir.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. Hâ. Mîm.
2. Kitap, azîz ve hakîm olan Allah tarafından indirilmiştir.
3. Şüphesiz göklerde ve yerde inananlar için birçok âyetler vardır.
4. Sizin yaratılışınızda ve (Allah'ın) yeryüzünde yaydığı canlılarda, kesin olarak inanan bir toplum için ibret verici işaretler vardır.
5. Gecenin ve gündüzün değişmesinde, Allah'ın gökten indirmiş olduğu rızıkta (yağmurda) ve ölümünden sonra yeri onunla diriltmesinde, rüzgârları değişik yönlerden estirmesinde, aklını kullanan toplum için dersler vardır.
6. İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın âyetleridir. Artık Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar?
7. Vay haline, her yalancı ve günahkâr kişinin!
8. O, Allah'ın kendisine okunan âyetlerini işitir de sonra büyüklük taslayarak sanki hiç onları duymamış gibi (küfründe) direnir. İşte onu acı bir azap ile müjdele!
9. [O] âyetlerimizden bir şey öğrendiği zaman onlarla alay eder. Onlar için alçaltıcı bir azap vardır!
10. Ötelerinde de cehennem vardır. Kazandıkları şeyler de, Allah'ı bırakıp edindikleri dostlar da onlara hiçbir fayda vermez. Büyük azap onlaradır.
11. İşte bu Kur'an bir hidayettir. Rablerinin âyetlerini inkâr edenlere gelince, onlara en kötüsünden, elem verici bir azap vardır.
12. Allah o (yüce) varlıktır ki, emri gereğince içinde gemilerin yüzmesi ve lütfedip verdiği rızkı aramanız için ve de şükredesiniz diye denizi size hazır hale getirmiştir.
13. O, göklerde ve yerde ne varsa hepsini, kendi katından (bir lütfu olmak üzere) size boyun eğdirmiştir. Elbette bunda düşünen bir toplum için ibretler vardır.
14. İman edenlere söyle: Allah'ın (ceza) günlerinin geleceğini ummayanları bağışlasınlar. Çünkü Allah her toplumu, yaptığına göre cezalandıracaktır.
15. Kim iyi iş yaparsa faydası kendinedir, kim de kötülük yaparsa zararı yine kendinedir. Sonra Rabbinize döndürüleceksiniz.
16. Andolsun ki biz, İsrailoğullarına Kitap, hüküm ve peygamberlik verdik. Onları güzel rızıklarla besledik ve onları dünyalara üstün kıldık.
17. Din konusunda onlara açık deliller verdik. Ama onlar kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki çekememezlik yüzünden ayrılığa düştüler. Şüphesiz Rabbin, ayrılığa düştükleri şeyler hakkında kıyamet günü aralarında hüküm verecektir.
18. Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.
19. Çünkü onlar, Allah'a karşı sana hiçbir fayda vermezler. Doğrusu zalimler birbirlerinin dostlarıdır; Allah da takvâ sahiplerinin dostudur.
20. Bu (Kur'an), insanlar için basiret nurları, kesin olarak inanan bir toplum için hidayet ve rahmettir.
21. Yoksa kötülük işleyenler ölümlerinde ve sağlıklarında kendilerini, inanıp iyi ameller işleyen kimseler ile bir mi tutacağımızı sandılar? Ne kötü hüküm veriyorlar!
22. Allah, gökleri ve yeri yerli yerince yaratmıştır. Böylece herkes kazancına göre karşılık görür. Onlara haksızlık edilmez.
23. Hevâ ve hevesini tanrı edinen ve Allah'ın (kendi katındaki) bir bilgiye göre saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediği, gözünün üstüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Şimdi onu Allah'tan başka kim doğru yola eriştirebilir? Hâla ibret almayacak mısınız?
24. Dediler ki: Hayat ancak bu dünyada yaşadığımızdır. Ölürüz ve yaşarız. Bizi ancak zaman helâk eder. Bu hususta onların hiçbir bilgisi de yoktur. Onlar sadece zanna göre hüküm veriyorlar.
25. Onlara açıkça âyetlerimiz okunduğu zaman: Doğru sözlü iseniz atalarımızı getirin, demelerinden başka delilleri yoktur.
26. De ki: Allah sizi diriltir, sonra öldürür. Sonra sizi şüphe götürmeyen kıyamet gününde biraraya toplar. Fakat insanların çoğu bilmezler.
27. Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. Kıyametin kopacağı gün var ya, işte o gün bâtıla sapanlar hüsrana uğrayacaklardır.
28. O gün her ümmeti, diz çökmüş görürsün. Her ümmet kendi kitabına çağırılır, (onlara şöyle denilir) "Bu gün, yaptıklarınızla cezalandırılacaksınız!"
29. "Bu, yüzünüze karşı gerçeği söyleyen kitabımızdır. Çünkü biz, yaptıklarınızı kaydediyorduk."
30. İnanıp iyi işler yapanlara gelince, Rableri onları rahmetine kabul eder. İşte apaçık kurtuluş budur.
31. Ama inkâr edenlere gelince onlara: Âyetlerim size okunmuş, siz de büyüklenip suçlu bir toplum olmuştunuz, değil mi? denilir.
32. "Allah'ın vâdi gerçektir, kıyamet gününde şüphe yoktur" dendiği zaman: Kıyametin ne olduğunu bilmiyoruz onun bir tahminden ibaret olduğunu sanıyoruz, (onun hakkında) kesin bir bilgi elde etmiş değiliz, demiştiniz.
33. Yaptıklarının kötülükleri onlara görünmüş, alay edip durdukları şey onları kuşatmıştır.
34. Denilir ki: Bu güne kavuşacağınızı unuttuğunuz gibi biz de bugün sizi unuturuz. Yeriniz ateştir, yardımcılarınız da yoktur!
35. Bunun böyle olmasının sebebi şudur: Siz Allah'ın âyetlerini alaya aldınız, dünya hayatı sizi aldattı. Artık bugün ateşten çıkarılmayacaklardır ve onların (Allah'ı) hoşnut etmeleri de istenmeyecektir.
36. Hamd, göklerin Rabbi, yerin Rabbi bütün âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.
37. Göklerde ve yerde azamet yalnız O'nundur. O, azîzdir, hakîmdir.

 

leolord

Asistan
Moongod, Kuran-ı Kerim i ve Peygamberimizi kirli emellerine alet ederek,Yahudilerin ve Tevrat ın reklamını yapma!!!
 

BaRY

Profesör
Soruna gelirse, sünnet zaten şart değil, sünnet olmadıysan, olmayabilirsin.
Edit:Sünnetle ilgili ayet bulunmuyormuş.
 

GençAdam

Üyecik
moongod biraz daha dinimize ve değerlerimize saygılı ol.bu ne biçim yazı .."koskoca tanrı" hey arkadaşım sen bizim RABBİM'İZDEN böyle bahsedemezsin.....
 

ZorhaK

Rektör
Sünnetin Faydaları
·Sünnet derisi iltihabî hastalıkları, sünnet derisi darlığı, parafimozis taş teşekkülü sünnetten sonra görülmez.
·Sünnet derisi altında idrar toplanması ve sonuçta iltihaba dönüşüp böbreklere zarar vermesi durumu sünnetten sonra görülmez.
·Sünnetsiz olanlarda penis kanserleri görülebilir. Sünnetten sonra görülmez.
·Sünnetsiz erkeklerin eşlerinde rahim ağzı kanserlerine daha sık rastlanır.
·Sünnetsizlerde cinsel yolla bulaşan hastalıklar daha sık görülür.

Bu kadar yararlı bir iş ister yahudilikten gelsin ister başka bir dinden gelsin.Müslümanlar bu yararlı geleneği benimsemiş.


 

GençAdam

Üyecik
müslümanlıktan önce, Arapların çoğunluğu putperestti. Yapmış oldukları bir takım heykellere ilah diye tapıyorlardı. Her kabilenin ayrı bir putu, her putun özel bir ziyaret günü vardı.Arabistan’da putperestlerden başka, Musevi, Hıristiyan, Mecusi(ateşe tapan) ve Sabii dinlerine mensup kimseler de vardı. Bunlardan başka, çok az sayıda, Hz. İbrahim’in tebliğinden o devre ulaşan dini esasları benimsemiş tek RAB inancında olan “Hanif”ler vardı.Efendimiz (s.a.v) de hanif liğe tabiiydi....diğer dinler kitaplar tahrip olmuştu o zamanlar....
 

Elbruz46

Rektör
Peygmber Efendimiz ve bir çok arap İslam dininden İbrahim Aleyhiselamın dini üzere yaşarlardı... Putlara tapmazlardı... Yahudi ya da Hristiyan değillerdi...

Sünnet Kur'an da geçemem meselesine gelince...
Kur'an ı Kerim İslam'ın tek kaynağı değildir...
Kur'an ı kerim ve Pegrammber efendimizin hal ve davranışları yani sünneti İslam dinini bütünüdür...
Siz sadece Kur'an'a bakarak nasıl Namaz kılacağınızı, Kaç rekat kılacağınızı bulabilir misiniz?
Bulmadığınız zaman Namaz yok mu diyeceksiniz?
Kur'an-ı Kerim Genel hükümleridir... Kur'an ın nasıl yaşanacağını da Peygamber efendimizin hayatına bakarak görürürüz...

Ateist olabilirsiniz...
Saygı duyarız...
Sizin ateist olmanızın bana bir zararı yok...
Ama gelip de Peygamberime saygısızlık yapmayın...
Mensubu bulunmadığınız bir din hakkında kendinizce çıkarımlarda bulunmayın...

Ve son soru?
Ben bir müslüman olarak seni Müslümanlığa davet ederek Kendi inancıma göre seni kurtuluşa sevekederim... cehennemden kurtarırım...

Peki sen beni Ateistliğe davet ederek benim için ne yapmış olursun?
Eğer ölümden sonra hayat yoksa benim neye inandığımdan ya da inanmadığımdan sana ne?
bu seni niye rahatsız ediyor...
Allah'ın yok olduğu kanıtlasan ne olacak?

Boş yere uğraşma...
kendini tatmin etmek istiyorsan daha kolay yolları var...
zaten abdest derdin de yok :D
 

ZorhaK

Rektör
Peygmber Efendimiz ve bir çok arap İslam dininden İbrahim Aleyhiselamın dini üzere yaşarlardı... Putlara tapmazlardı... Yahudi ya da Hristiyan değillerdi...

Sünnet Kur'an da geçemem meselesine gelince...
Kur'an ı Kerim İslam'ın tek kaynağı değildir...
Kur'an ı kerim ve Pegrammber efendimizin hal ve davranışları yani sünneti İslam dinini bütünüdür...
Siz sadece Kur'an'a bakarak nasıl Namaz kılacağınızı, Kaç rekat kılacağınızı bulabilir misiniz?
Bulmadığınız zaman Namaz yok mu diyeceksiniz?
Kur'an-ı Kerim Genel hükümleridir... Kur'an ın nasıl yaşanacağını da Peygamber efendimizin hayatına bakarak görürürüz...

Ateist olabilirsiniz...
Saygı duyarız...
Sizin ateist olmanızın bana bir zararı yok...
Ama gelip de Peygamberime saygısızlık yapmayın...
Mensubu bulunmadığınız bir din hakkında kendinizce çıkarımlarda bulunmayın...

Ve son soru?
Ben bir müslüman olarak seni Müslümanlığa davet ederek Kendi inancıma göre seni kurtuluşa sevekederim... cehennemden kurtarırım...

Peki sen beni Ateistliğe davet ederek benim için ne yapmış olursun?
Eğer ölümden sonra hayat yoksa benim neye inandığımdan ya da inanmadığımdan sana ne?
bu seni niye rahatsız ediyor...
Allah'ın yok olduğu kanıtlasan ne olacak?

Boş yere uğraşma...
kendini tatmin etmek istiyorsan daha kolay yolları var...
zaten abdest derdin de yok :D


:sweatdrop::sweatdrop::sweatdrop::wacko::wacko:........:D:D:D:D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst