Yahoo! ve Yahoo! Messenger Nedir?

MuratSelim

Doçent
21 Aralık 2008
571
15
18
Merhaba,
Baktım forumda yahoo ile pek fazla konu yok bende yahoo ile ilgili çalışmalara başlayım dedim öncelikle ilk konum nedir ne değildir i içeriyor umarım daha sonra devamı gelecek.

Yahoo!

Yahoo! Inc., Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır.

İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında mesajlaşma, e-posta grubu ve benzeri hizmetler de sunarak pazarda hâkim olmaya çalışmıştır. Yahoo! hizmetlerinin ulaşılabildiği Yahoo.com, günde 3 milyar sayfa gösterimiyle dünyanın en çok ziyaret edilen sitesidir.[1] Sunduğu hizmetlerden Yahoo Messenger özellikle ABD’de çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen, Türkçe olarak sunulmadığı ve MSN Messenger’ın Windows işletim sistemiyle birlikte gelmesi nedeniyle Türk kullanıcılar arasında pek tutulmamıştır. Sunduğu ücretsiz e-posta hizmetinin sığası "unlimited storage" sloganıyla bir ilk olarak sınırsızdır.

Yahoo! Movie ve Yahoo! Music şu anda dünyanın en büyük arşivini ve altyapısını oluşturmaktadır. Söylenenlere göre Yahoo! Music dünyada tüm müzik sektörüne tek başına karşı koyabilecek güçtedir.

Bunların dışında Yahoo! Hotjobs bölümünden iş arama olanağıda sunmakta. Yahoo! Finans bölümünden pekçok borsa endeksi ve hisse senedi hakkında ayrıntılı bilgiler alınabilmektedir. Yahoo! News bölümünden dünyadaki gelişmeler takip edilebilmekte ve Yahoo! Games bölümünde ise oyunlar oynanabilmektedir. Yahoo! Music dahilince sunulan Yahoo! LAUNCHcast Radio ise ilk içerikli online radyo olma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar parçalara oy vererek kendi zevklerine göre kanal oluşturabilmekte ve bunu kaliteli bir sesle çevrim içi olarak dinleyebilmektedirler.

4 Şubat 2008 tarihinde Microsoft, Yahoo! Inc. için 44.6 milyar dolarlık bir teklif yapmıştır. Yahoo ise bu teklifi reddetmiştir.

Yahoo! Messenger, Yahoo firmasının çıkardığı Türkçe desteği olmayan, MSN kullanıcılarının eklenebileceği bir sohbet/iletişim yazılımıdır.

KaynaK:http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa

NecronomicoN

Müdavim
Müdavim
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
sorun türkçe desteği değil ya, hotmail bu işi önde götürüyo çünkü artık bi kalıp olmuş. eğer yahoo messenger'dan @live.com lu hesabımı açabilseydim belki kullanmayı da deneyebilirdim :D ne yalan sölim acaip heves ediyorum ama onun için yahoo account'una geçmem hayatta. asıl geçmeme sebebimse, daha önce forumda da tartıştığımız, yahoo maillerinden hotmail'e mail atıldığında, mailin önemsiz(junk) postaya gitmesi. bu konuda yahoo dan destek istedim, suçu hotmail'e attılar, hotmailden destek istedim onlar da yahoo'ya gönderdiler. ben de ne haliniz varsa görün dedim ve bıraktım uğraşmayı ^^

NymO

Doçent
15 Ekim 2005
821
1
18
Yahoo Hotmail'den daha fazla kullanılmakta idi...Turkiye'de de daha once boleydi chat olayı baslı baslınaydı.Ama Yahoo Turk odalarını kapatınca son 2 yıldır bır fonksıyonu yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bide bunu tellere koymuşlar ya ben anlamadım sankı cok yaygın bişeymiş gibi

green_lion

Asistan
19 Şubat 2006
327
5
18
2000 li yıllarda yahoo messenger ile sesli görüntülü chat yapardık. MSN ise o zamanlar hiç bir işe yaramıyordu. ADSL çıkıpta herkes MSN kullanmaya başlayınca listemizi takip edip bizlerde MSN kullanmaya başladık. Her şeye rağmen Yahoo messenger çağın ötesinde bir mesajlaşma aracıdır.

Fantoma

Müdavim
Müdavim
9 Ağustos 2008
2,506
27
228
Yahoo Messenger özellikle Sohbet odalarından fazlaca bot diye tabir edilen ve karşınızda bir insan olmadan, insan varmış gibi sizinle yazışan ve PC'nize sizi format atmaya dek zorlayan bazı zararlıların sızdırdığı bir yapıya da sahiptir.
Dikkatli kullanılmasını öneririm.

Buroteknik

Asistan
10 Aralık 2012
105
0
0
Yapılan her programın, sitenin, uygulamanın kesinlikle türkçesi çıkmalı :) Malum bizim ülke insanları böyle şeylere çok meraklı hitleri bir anda arttırır..