Xperia Z5 Premium Kulaklık Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

routers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ;

Xperia Z5 Premium için kulaklık sorunu yaşayan var mı? Çok ilginç birkaç hafta önce kulaklık temassızlık yapıyor gibi davranışlar sergilemeye başladı, daha da ilginci çalıştığım şirkette bir arkadaşımın aynı telefonunda da kulaklık sorunu oluşmuş..

Selamlar, iyi akşamlar.

BUKULMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ;

Xperia Z5 Premium için kulaklık sorunu yaşayan var mı? Çok ilginç birkaç hafta önce kulaklık temassızlık yapıyor gibi davranışlar sergilemeye başladı, daha da ilginci çalıştığım şirkette bir arkadaşımın aynı telefonunda da kulaklık sorunu oluşmuş..

Selamlar, iyi akşamlar.

BUKULMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de Xperia Z5 Premium var. Kulaklık takılı olduğu halde kulaklık takın uyarısı veriyor. Kulaklık yuvası temassızlık yapıyor. Konuşmak ya da müzik dinlemek için kulaklığın soketini giriş yuvasına elimle bastırmak zorunda kalıyorum. Bence Sony yakışmayacak bir problem. Telefon garanti de olduğu için servise vereceğim ama servise vermek bir dert, servisten almak bir dert, telefonun yerine başka bir telefon ayarlamak ayrıca bir dert.

routers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de Xperia Z5 Premium var. Kulaklık takılı olduğu halde kulaklık takın uyarısı veriyor. Kulaklık yuvası temassızlık yapıyor. Konuşmak ya da müzik dinlemek için kulaklığın soketini giriş yuvasına elimle bastırmak zorunda kalıyorum. Bence Sony yakışmayacak bir problem. Telefon garanti de olduğu için servise vereceğim ama servise vermek bir dert, servisten almak bir dert, telefonun yerine başka bir telefon ayarlamak ayrıca bir dert.

Hiç uğraşma arkadaşım, ben epey forum araştırdım, özellikle uluslararası forumlar herkesin derdi aynı: Sony Z5 Premium kulaklık sorunu, jack sorunu, o kadar çok ki şaşırdım, Sony değil de Hindistan markası olsa ancak yakışırdı..

Bir de bu telefonlarda bence büyük bir güvenlik açığı var, telefon tuş kilidindeyken (power tuşuna bas widget ekranı geliyor) o ekranda status barı aşağı çek bak neler oluyor.. Kilitli telefonun wifisini aç kapa, uçak moduna al, el fenerini aç adamın pilini bitir.. Tam bir saçmalık.

Sony Z5 Premium 3.sınıf Samsung telefon ayarında bile değil.

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aynı sorun bende de var kardeş bugün tazyikli su ile yıkadım( şofbenden soğuk suyu en tazikli gelenle) yıkadım sonra kuruladım şu an çalışıyor

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Servise gidip içi açıldığında su geçirmezlik kalmıyor

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
O zaman suyla bir iyice yıkayın belki pislik falan vs. vardır.

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yıkadım hallettim zaten

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Benim arkadaşımın başınada aynı olay geldi telefonu formatladık falan düzelmedi.

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yıkayın düzelir[emoji3]

Aydın78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun.

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun.
Valla oldu sıkıntısız çalışıyor çok teşekkür ederim kardeşim[emoji4] kesin yapın

Aydın78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Android 7 de ek programa gerek kalmadan düzelir. umarım herkes görür. servise göndermeden sorunu çözerler.

Aydın78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Android 7 de ek programa gerek kalmadan düzelir. umarım herkes görür. servise göndermeden sorunu çözerler.

1905att

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ama diğer türlü bastırınca çalışıyordu temassızlık düşündürüyordu bu şekilde olması ilginç

Aydın78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S
Merhaba arkadaşlar ;

Selamlar, iyi akşamlar.
Soundabout indir mediaaudio gir wired headphones seç. sound about service gir no-status seç. sorunsuz çalışıyor.

Aydın78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun

61cihants

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aydın78 arkadaş dediğin programı indirdim düzeldi kulaklık çok sağol sıkıntısı olan arkadaşlar aydın arkadaşın yazdığı programı google play den indirirse sorunu çözülecektir adımları dikkatli takip edin tekrar teşekkürler aydın78.

Gokhanimet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bildiğiniz temazsızlık arka kapağa bastırınca

Fatih97626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soundabout indir. mediaaudio aç wired headphones seç. sound about service te no-status seç. çalışıyor. Sorun yazılımsal. ben yaptım oldu. haberiniz olsun
Allah senden razı olsun kardeşim bende ikinci telefon olmadığından servise veremiyordum yaptım oldu 9 aylık mahr
Allah razı olsun sizden ikinci telefon olmadığından servise veremiyordum yaptım oldu 9 aylık mahrumiyet bitti sayenizde

bedirhan37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhabalar, bende aynı sorundan muzdaribim ancak benim telefonumda ayrıca ilginç şeyler de yaşanıyor.
Telefonum durduk yere kapanıyor ve 4 kere kırmızı ışık yanıyor eğer hiç bir şeye dokunmazsam ekran böyle bozuk televizyon gibi görüntü bozuk şekilde gelip sonra kapanıyor. Ses açma tuşuna ve Power'a basarak kapatıyorum ve tekrar açıyorum bu son zamanlarda çok olmaya başladı.
Ek olarak da sizin de belirttiğiniz kulaklık sorununu yaşıyorum. Dün sürekli gidip geliyordu kulaklık ama üstüne parmağımı koyunca algılıyordu küçük bir hareketle tekrar kesiliyordu. Bu gün ise kulaklığı taktığımda hiç bir tepki alamıyorum telefondan ışık ile vs. baktım girişin içide temiz ama anlamadım. Servise vermekten de çekiniyorum mundar edecekler telefonu diye. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

cvk_vlkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhabalar, bende aynı sorundan muzdaribim ancak benim telefonumda ayrıca ilginç şeyler de yaşanıyor.
Telefonum durduk yere kapanıyor ve 4 kere kırmızı ışık yanıyor eğer hiç bir şeye dokunmazsam ekran böyle bozuk televizyon gibi görüntü bozuk şekilde gelip sonra kapanıyor. Ses açma tuşuna ve Power'a basarak kapatıyorum ve tekrar açıyorum bu son zamanlarda çok olmaya başladı.
Ek olarak da sizin de belirttiğiniz kulaklık sorununu yaşıyorum. Dün sürekli gidip geliyordu kulaklık ama üstüne parmağımı koyunca algılıyordu küçük bir hareketle tekrar kesiliyordu. Bu gün ise kulaklığı taktığımda hiç bir tepki alamıyorum telefondan ışık ile vs. baktım girişin içide temiz ama anlamadım. Servise vermekten de çekiniyorum mundar edecekler telefonu diye. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

kardeşim öncelikle ekran sorununa çözüm olacağını düşündüğüm bir bilgi vereyim aynısı benim başıma geldi garantiye gönderdim telefona servis değişim kararı verdi fakat oda sıkıntılı 35 gün sonra ancak yeni telefon elime geçti beklemek gibi bi sıkıntın yoksa gönder derim. kulaklık sorununa gelince forumda da da paylaşmışlar soundabout uygulamasını yükleyerek çözebilirsin sorununu

mirac96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bu problemi ilk kez bende bu gün yaşadım. Programı etkinleştirince kulaklıl çalıştı ama bu sefer de kulaklıksız hoparlör çalışmıyor. Bunun çözümü var mı? Destek hattı yeni güncellemeyi beklememi söyledi sadece.

Asker4262

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim kardeşim program yükledim sorun çözüldü

SAYGI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

jimmyfloyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorun çoğu kişide var, yabancı forumları da okudum. Soundabout iyi güzel de, her seferinde kulaklığa geçmek için programı aç, işin bitince hoparlör için tekrar programı aç, bezdim aylardır böyle kullana kullana. 2800 tl para verip telefon alıyorsun, kulaklık kullanmak için 3ncü parti uygulama kullanıyorsun. Böyle rezillik olmaz. Kaç aydır dünyada herkeste olan bu soruna bir çözümü de yok Sony'nin.

Bazı arkadaşların dediği gibi bende de soundabout la sesi veriyor kulaklığa. Yine bazı arkadaşların dediği gibi, jack bölgesini parmaklarınızla bastırınca da programsız veriyor sesi kulaklığa. Böyle olunca yazılımsal mı, donanımsal mı problem karar veremiyorsunuz.

Soundabout olayından iyice bıkınca bugün artık telefonu açtım. Bastırmaya gerek kalmadan ufak temaslarla sesi kulaklığa verdi ama sonra geri gitti. Aliexpress de 4-5 dolara yeni jack satılıyor. Onu getirtip kendim takayım deneyim diye düşünüyorum.

Bir daha da Sony almam.

Edadrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu seferfe dışarıdan ses gelmiyor