Xperia S ekran ve dokunmatik sorunu hala devam ediyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
feci şekilde sony xperia S alasım var fakat bu modellerde kısa zamanda kiminde 2-3 günde ekranda sarı lekeler oluşmaya başlıyormuş en çok bu konuda şikayetler var.. yurt dışında bire bir değişim yapılıyormuş ama ülkemizde servisler aşırı komik yanıtlarla örneğin yazılım güncellendi kapanma sorunu çözüldü test ok gibi raporlarla sarı lekeleri görmezden gelip telefonu geri gönderiyorlarmış.. acaba bu sorun hala yeni çıkan modellerde devam ediyormu ? bu konuda şikayeti olan varmı ?
birde home tuşu algılama problemi varmış ?

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım bende senin gibiydim en sonunda dayanamadım gittim aldım 2 hafta önce s imi.
Allaha şükür hiç bir sıkıntım yok.Gayette memnunum sen kimseye bakma git al.
Millet öyle konuşuyor ki sanki s3 te hiç kronik sorun yok :)

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bana göre S3 ten daha iyi :) Sadece 1.nesil Xperia S lerde o sorunlar vardı ancak 2.Nesiller de yok ki su an piyasadakiler 2.nesil xperia s 'ler sagın solun karalama bilmeden cahil cühela yorumlarına inanırsan daha cok kafan karısır :)

Özet:Hiç bir sorun yok :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Böyle bir sorunmu varmış ben hiç duymamıştım.Biraz araştırayım bakalım neler çıkıyor.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Dedik o kadar sola alın diye ama :D

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben sony xperia s ilk çıktığında aldım home tuşunda algılamada sorun yaşamadım sarı ekran 1 ay sonra belli oluyor artık ısındığında kasıldığında bilemiyecem daha sonra servise verdim 18 gün bekledim aldım ekranı değiştirdiler şimdilik bir sorun yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sonuç olarak hangi marka olursa olsun ilk serilerde bu tip ekranda veya donanımsal sorunlar gözlemleniyor . ... :) anca xperia s .. şu anda piyadasaki s ler coğu 3. seriye geçti .. o sarı lekeler abab serilerinde oluyordu ilk seriler yani ... 2 ve 3. serilerde donanımsal veya erkanda bir sorun olmuycağını tahmin ediyorum xperia s lerde.. hee illa cok takıldıysanız arka kapakdaki kod yazıyor oradan bakabilirsiniz sanırım acab,acac,acad,acae,acaf diye gidiyor .. acae serisinden sonrakilerde sarı leke hatasının olması olası değil.. telefonu 40 dereceye kadar kullanın eğer sarı leke varsa sarı lekeler belli olucaktır eğer öyle bir şey olursa geç kalmadan garantiye gönderin . .

vlkn1907 arkadaşım ilk cıktığında aldığına göre sanırım ilk seri olduğundan böle bir sorunla karşılaşmışın.

birde şu SAMSUNG S3 almayı düşünen varsa bir uyarım var bende S3 kullanıcısı olarak ... telefonun sarj süresi 1 günü zor cıkarıyor oda zorla zorlaya ekran ayarları kısarak 3g kapalı durumda falan filan . . xperia s arkadaşımın dediğine göre 1 1.5 günü rahat cıkarıyor ki telefon bataryaları 2 3 ay sonra daha iyi verim alındığı için 2. günü rahatlıkla cıkarcağını tahmin ediyorum her neyse sonuç olarak xperia s gerçekten aşık olduğum bir telefon ..

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaman ayırdığınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.. biraz araştırma yaptım :)
bu sararma ve home tuşu sorunu ACAA - ACAB - ACAC - ACAD serilerinde olan bi sorunmuş ve yurt dışında bunlar ya toplatılmış yada birebir değişim yapılmış ama malesef ülkemizde çözüm böyle olmamış genelde haftalarca serviste bekletilip sorun görülemedi test ok sonucu ile kullanıcıya iade edilmiş.. bu seriler ilk çıkanlar olmalı ki şu an baya bi seri atlamış arka kapağı açtığınızda bu seri no etikette görülebiliyormuş farkettiyseniz seri sonu A-B-C-D diye gidiyor bu seriden sonrasında yani ACAE ve sonrasında bu problemler düzeltilmiş bilginize :) ayrıca bi süre daha bekleyip hem işletim sistemi hemde işlemci olarak daha iyi olan yakında piyasaya çıkacak S in abisi SL için beklemeye karar verdim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyide piyasadaki coğu sler acea sürümüne geçti .. SL alman bence saçma neden çünkü S in abisi değil sadece 1.7 işlemciyi yükseltmişler başka bütün herşeyi ama herşeyi aynı farklı renkler eklenmiş okadar sl cıkınca s in fiyatı düşüncekki bence bunda s i almak daha mantıklı . oyun için alıyorsan git laptop falan al yani işlemci senin için önemliyse .

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
zaman ayırdığınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.. biraz araştırma yaptım :)
bu sararma ve home tuşu sorunu ACAA - ACAB - ACAC - ACAD serilerinde olan bi sorunmuş ve yurt dışında bunlar ya toplatılmış yada birebir değişim yapılmış ama malesef ülkemizde çözüm böyle olmamış genelde haftalarca serviste bekletilip sorun görülemedi test ok sonucu ile kullanıcıya iade edilmiş.. bu seriler ilk çıkanlar olmalı ki şu an baya bi seri atlamış arka kapağı açtığınızda bu seri no etikette görülebiliyormuş farkettiyseniz seri sonu A-B-C-D diye gidiyor bu seriden sonrasında yani ACAE ve sonrasında bu problemler düzeltilmiş bilginize :) ayrıca bi süre daha bekleyip hem işletim sistemi hemde işlemci olarak daha iyi olan yakında piyasaya çıkacak S in abisi SL için beklemeye karar verdim :)

Su an sony xperia ailesinin en büyügü Xperia S Xperia T daha piyasaya cıkmadı.Şimdilik en büyükleri Xperia S

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arada çok büyük özellik farkı olmadığı gibi fiyat farkınında olmayacağı kanaatindeyim bu yüzden 200mhz az değil :) neden çok fazla bir fiyat farkı olmadıkdan sonra daha iyisi olmasın ?
ayrıca bu tür telefonların en büyük sorunu ısınma problemi xperia SL lerde kullanılan işlemci Qualcomm Snapdragon bu işlemci hakkındaki yorumlar ve tereyağı ile yapılan test de yine forumda mevcut http://shiftdelete.net/akilli-telefonda-tereyag-testi-37706.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
XPERİA SL ne zaman türkiyede satışa sunulcak net bir bilgisi olan varmı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arada çok büyük özellik farkı olmadığı gibi fiyat farkınında olmayacağı kanaatindeyim bu yüzden 200mhz az değil :) neden çok fazla bir fiyat farkı olmadıkdan sonra daha iyisi olmasın ?
ayrıca bu tür telefonların en büyük sorunu ısınma problemi xperia SL lerde kullanılan işlemci Qualcomm Snapdragon bu işlemci hakkındaki yorumlar ve tereyağı ile yapılan test de yine forumda mevcut

arkadaşım bende sl bekleyenlerdenim eğer işlemciye takılcak olursak bir kere sl ile s işlemcileri aynı yani 2 sindede aynı işlemci kullanılıyor diye biliyorum belki yanlış biliyorumdur ... sadece sl 1700 mhz yükseltirmiş , ayrıca sl gorilla grass özelliği bulunuyor .. yalnız şimdi işlemci yükseldiği içinde bu seferde batarya süresi kısalıcaktır bir yerden kazanayım derken öbür taraftan kaybetyr , ki buna karşılık fiyat farkı pek olmuycağını tahmin ediyorum yani s lerin fiyatları düşer ve sl 1600 gibi bir fiyattan satışa sunarlar belki... gerçekten çok kararsızım ..

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
katılıyorum bende kararsız kaldım :D hele bi çıksın bakalım elbet karşılaştırmalı artılı ekisili testler yapanlar olucaktır :) arada büyük bi fiyat farkı olursa tabiki S e yönelirim SL çıkınca da S baya bi düzşer zaten bence beklemek en iyisi :)

Ravenholm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia S seri kodlamalarınız pek doğru değil. Şöyleki, sorunlu ilk üretimler AAAB AAAC sürümleri piyasada kalmadı. Sonraki sorunsuz seriler ABAB ABAC ve son seri ACAF dır. Telefon arka kapak altında yazab kodlara iyice bakın... Açıkcası bana Galaxy SII SIII iPhone 4S bırakıp kendini aldıran Xperia S olmuştur diğerlerinden hiç eksiği yok gayet memnunum hiç pişman değilim. Foto çekimleri konusunda biraz başarısız işte o kadar.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yahu şu sarı ekran muhabbetiyle ilgili artık bilmiyorum nasıl ilanlar verilse.. =)

Sararma problemi, BÜTTTÜN cep telefonlarında olabilen bir şey..
Yahu ilk mağazaya düştüğü gün Helsinki'de iphone5'i parmakladım biraz, ekranın ortasının biraz aşağısında, salda ve solda eşşek kadar sarı lekeler vardı.. :) S3'te var, One X'te var, Xperia'da var, her telefonda potansiyel bu =9

AliCan Çakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende alalı 16 gün oldu fakat ekranda sürekli bi donma ve gidip gelme sorunu var bi oyun açtığım zaman bi yerden sonra ekran gidip geliyo sürekli bi halde napmam lazım kapatıp açtığım zaman düzeliyo fakat bi yerden sonra gene aynı...serisi abam cihaz çok hoşuma gidiyo ama bu sorun delirtti beni ne yapmalıyım...

ozkaraanıl4646

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bugun hızlı al dan xperia s i sipariş ettim. sarı leke sorunu devam edıyormu ?:( telefonumun 1. nesil olup olmadıgını nerden anlayabilirim